Zeytinyağlı Saç Bakımı

Zeytinyağlı Saç Bakımı

Zeytinyağlı saç bakımı , saçlara uygulanması gereken başlıca saç bakım türlerinden birisidir. Zeytinyağı içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde saçı, saç derisini besler. Sizlere zeytinyağlı saç bakımı hakkında bilgiler verecek ve saçlarınıza nasıl uygulayacağınızı anlatacağız.

Zeytinyağlı Saç Bakımı

Zeytinyağlı saç bakım maskesi:

Kuru ve yıpranmış saç,  kışın nem eksikliği ve yaz aylarında güneş ışınlarından kaynaklanır ve yılın herhangi bir zamanında ortaya çıkar. Saçlarınızın yardım için haykırdığı bu dönemlerde birçok kişi kuaför salonlarına veya mağazadaki pahalı ürünlere başvururlar. Şaşırtıcı bir şekilde, mutfağınızda bulunan bir ürün bu sıkıntılı döneminizde saç bakımınıza cevap olabilir. Bir uçucu bitki yağı olan, zeytin yağı, cansız saça nem ve parlaklık kazandırır. Saçınızı tedavi için zeytinyağı ile bakım yapmak hem zamandan hem de paradan kazanmanızı sağlar.

Zeytinyağlı Saç Bakımı

Zeytinyağı Tedavisinin Yararları:

Zeytinyağının en büyük avantajlarından biri saç ve saç derisi yüzeyine zararlı serbest radikalleri ortadan kaldıran antioksidanlar içeriyor olmasıdır. Serbest radikaller erken yaşlanmayı sağlar. Zeytinyağlı saç bakım maskelerinin içinde bulundurduğu antioksidanlar saç folikülünün korunmasına katkıda bulunarak saç dökülmelerini engeller. Zeytinyağı aynı zamanda diğer yağlara oranla saçlara daha iyi nüfuz ederek saçları yumuşatır, parlatır ve saçlara sağlık verir.

Islak saçlara zeytinyağı uygulaması

Saçınızı nemlendirin ve bir çay kaşığı şampuan ile iyice yıkayın. İyice saçlarınızı durulayın ve ardından parmaklarınız aracılığıyla masaj yaparak saç kremi uygulayın. Kremi durulayın ve ardından saçınızı tarayın. Havlu ile omuzlarınızı koruyun ve elinize saçınızın boyuna göre 1 ya da 2 yemek kaşığı zeytinyağı dökün.

Kuru saçlara zeytinyağı uygulaması

Omuzlarınıza bir havlu alarak elbiselerinizi koruyarak uygulamaya başlayın. 1 çay kaşığı zeytinyağını avuçlarınıza dökerek saç uçlarına hafifçe masaj yaparak uygulayın.Bir seferde tutam tutam alacağınız saçlar üzerinde uygulayın. Saç diplerinizi korumaya özen gösterin. Yağın nufüz etmesi için iki ya da üç dakika boyunca ısı uygulayın.

Zeytinyağlı Saç Bakımı

Zeytinyağlı saç bakım maskesi tarifi:

  • 1 adet çiğ yumurta
  • 1 adet soyulmuş salatalık
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir blender içinde, yumurtayı, soyulmuş ve doğranmış salatalığı ve 4 yemek kaşığı yağı karıştırın. Saçlarınıza karışımı iyice yedirin ve streç film ile sarın. 10 dakika beklettikten sonra iki kere şampuanlayın. Yumurta yıpranmış saçlarınıza güç katarak, saçlarınıza protein takviyesi yapar. Salatalık ise şampuan ve yağ kalıntısını saçlarınızdan azaltarak mükemmel bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Zeytinyağlı saç bakımı haricinde diğer saç bakımı ile ilgili yazılarımızı sitemizin saç bakımı kategorisinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank Madieline dedi ki:

    Zeytin yagi uçucu yağ değil sabit yağdır