Kaşa Kına Sürülür Mü? Kaşa Kına Nasıl Yakılır?

Kaşa Kına Sürülür Mü? Kaşa Kına Nasıl Yakılır?

Kaşa Kına Sürülür Mü? Kaşa Kına Nasıl Yakılır? Güzelliklerine düşkün olan kadınların, birbirinden farklı gerçekleştirdikleri yöntemler vardır. Dış görünüşün yanında, doğal ve sağlıklı ışıldayan ifadenin oluşması adına kaşlarının görünümü de son derece önemlidir. Üstelik daha seyrek kaşlara sahip bireylerde, kaş boyasının kullanılmasının bütün bir ifadeyi değiştirdiğini belirtmek gereklidir. Bu noktada kaşlarda kına kullanmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir? Diye merak eden bireyler adına, kınanın birbirinden farklı artılarının yanında eksilerinin de olduğunu incelemek için uzun vadede araştırma yapmak gereklidir.

Kaşa Kına Yakmanın Yararları

Kaşa kına yakmak çok eski çağlardan beri uygulanan bir yöntemdir. Kaş dökülmesine iyi gelen kına ayrıca kaş gürleştirmek için oldukça etkilidir.

 • Daha Sağlıklı Görünüm

Kaşlarını boyamak yerine, kalıcı kaş uygulaması adına kına yaptıran kişilerin daha doğal bir görümüne kavuştuklarını söylemek doğru olacaktır. boyamak ya da kaş dövmesi yaptırmak, daha kalın ve keskin bir ifadenin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu durum ise,

 • Yüzleri küçük olan,
 • Alın genişlikleri az olan,
 • İfadeleri yumuşak,

Bireyler açısından kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olabilir. Benzer bir sorun ile karşılaşmamak adına kaşları boyatmadan önce deneme uygulamaları yaptırmakta fayda vardır. Kaşları kına ile boyayan kişilerin ise özellikle açık renk kına kullandıklarında, daha sade ve masum bir ifadeye kavuştuklarını belirtmek gereklidir. Üstelik kaşın tamamen doldurulması, renginin etkili hale getirilmesi kadınların suratında keskin bir ifade oluşmaması açısından da önemlidir.

 • Doğal İçerikler

Kozmetik ürünlerde kullanılan zararlı maddeler göz önünde bulunduğunda, kınanın belirtilen tüm ürünlere göre daha doğal olduğunu söylemek gereklidir.

 • Kaş boyası,
 • Dövme,
 • Kaş kalemi,
 • Kaş farı,

Gibi içerikler ne kadar kaliteli markadan alınmış olursa olsun içerisinde kimyasal barındırmaktadır. Kına ise tamamen doğal içeriklere sahip olması nedeniyle kişilerin kimyasal açıdan zarar görmemelerine yardımcı olur. Kaşlarda kına kullanmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?Diye araştıran ve kaşlarını boyatacak olan bireylerin sağlıkları açısından en organik ve doğal kınayı satın almalarında fayda vardır. Bu tür ürünler genellikle aktarlarda çoğunlukla mevcuttur. Kına alınırken aynı zamanda saç ve ten rengine de dikkat edilmesi gereklidir.

 • Uzun Süre Kalıcılık

Kaşları kına ile boyamanın en büyük avantajlarından bir tanesi, uzun süre kalıcı olmasıdır. Boya ya da far ürünler, kısa süre de çıkmakta ve yalnızca 24 saat dayanmaktadır. Bazı farlar ise en fazla 48 saat kaşlarda kalmaktadırlar. Kınalar ise boyandıkları andan itibaren en az 2 ay süre ile bireylerin kaşında kalabilirler. Bu durum ise,

 • Seyrek kaşlara sahip,
 • Kaşlarının rengi açık olan,

Kadınlar açısından son derece avantajlıdır. Her gün kaşlarını boyamak zorunda kalmayan bireyler, rahatlıkla duşa girebilmekte ve kaşlarını suyla temas ettirebilirler. Zaman içerisinde geçmeye başlayan kına uygulaması ise tamamen yok olmamakta, azar azar silinerek kaybolmaktadır. Böylelikle kadınlar doğal kaş renklerine uzun bir süre sonrasında kavuşabilmektedirler.

Kaşa Kına Nasıl Yakılır ve Sürülür?

Evde kaşa kına sürmek oldukça basittir. Aynı saça kına sürer gibi kaşlarınıza kına sürebilirsiniz. Hazırladığınız kınayı bir fırça yardımı yada elleriniz ile kaşınıza sürüp kurumasını beklemelisiniz.

Kaşa Kına Yakmanın Zararları

Yukarıda genel olarak kaşları ile boyamanın faydalarından bahsedilmektedir. Ancak belirtilen uygulamanın eksilerine bakıldığında ise kaç dökülmelerine sebep olabileceğini söylemek gereklidir.

 • İnce telli kaşları olan,
 • Kıl kökleri zayıf olan,
 • Yoğun kına boyaması gerçekleştiren

Bireylerde bir süre sonrasında dökülme problemi yaşanabilir. Aynı zamanda üst üste defalarca kaşlarını boyatan kadınların da kaşlarında dökülme sorununun ortaya çıktığı görülmektedir. Her ne kadar doğal içeriklere sahip olsa da bir süre sonrasında kına, kıl köklerine zarar verebilmektedir. Kaşlarda kına kullanmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?Sorusunu yönelten kadınlara, dezavantajları konusunda da dikkat etmeleri gerektiğini belirtmekte fayda vardır. Dönemsel olarak kaşları kına ile boyatmak bir zarar oluşturmamak ile birlikte, sürekli tekrarlanması bir süre sonrasında tüm kaşların dökülmesine de neden olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.