Biberiye Yağının Saça Faydaları

Biberiye Yağının Saça Faydaları

Biberiye yağı bitkisinden elde edilen bir yağ olarak bilinmektedir. Biberiye yağında en çok merak edilen ise saç uzatmasıdır. Saça nasıl uygulanacağını ve saça olan faydalarını bu makalemizde sizlere bahsetmek istedik. Biberiye yağını kolaylıkla aktarlardan satın alabilirsiniz. Satın alırken de organik olmasına dikkat edin.

Son zamanlarda yapılan araştırmalarda biberiye yağının kekik, fesleğen, nane gibi bitkilerden daha çok antibakteriyel özellik taşıdığını kanıtlamıştır. Bu yağ ile yüksek antioksidan içeriğiyle kirlilik ve ağır kimyasallar ile uğraşan serbest radikaller ile savaşmaktadır. Biberiye yağı, zengin olan antioksidanla beraber saç diplerinde kalan kalıntıları temizleyip, saç dökülmesini önlemekte ve saçların daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.

Biberiye esansiyel yap olmakla beraber antiseptik, antifungal ve antibekteriyal içeriğiyle kepek, pullanan saç derilerine, saç derilerinde bulunan akne ve diğer saç derilerinin enfeksiyonlarına karşı savunarak sağlıklı saç derilerine ve çabuk uzayan saçlarınızın olmasına imkan sağlar.  İltihap sağlıksız ciltlerde ve saç derisinde neden olabilmektedir. Günümüzde ise çoğu kişi sağlıksız beslenmelerden dolayı enfeksiyona yakalanabilmektedir. Enfeksiyon saptanmayan beklenmedik saç dökülmelerine de neden olabilmektedir. Biberiye esansiyel yağı anti-enflamatuar özellikleriyle saç derinizde iltihabı azaltır ve saç uzamasını, büyümesini de destekler.

Biberiye yağıyla saç uzamasının iyi olmasının nedenlerinden biri de saç derisini uyarıp kan dolaşımını arttırmasıdır. Bundan dolayı saç kökleri kan ile beslenerek saçların uzamasında da müthiş rol oynar. Saçtaki yağlanmalar da saç dökülmesinin nedenlerindendir. Yağlar sadece kir ve tozu yakalamadıklarından aynı zamanda saç foliküllerini tıkayıp saç dökülmelerine neden olmaktadır. Biberiye esansiyel yağ saçtan alınır, yeni saç oluşumu için temiz ve sağlıklı bir şekilde saç derisi olmasını sağlar.

Biberiye Saça Nasıl Uygulanır?

blank

  1. Yöntem

Malzemeler

  • 4 Su Bardağı Ilık Su
  • 4-5 Damla Biberiye Yağı

Uygulanışı ve Hazırlanışı

4 su bardağı ılık suyun içerisine 4-5 damla biberiye yağını damlatın. Banyo yaptıktan sonra bu su ile saçınızı yıkayıp saçlarınızı durulamadan banyodan direkt çıkın.

  1. Yöntem

Malzemeler

  • Zeytinyağı
  • 3-5 Damla Biberiye Yağı

Uygulanışı ve Hazırlanışı

Zeytinyağının içerisine 3-5 damla biberiye yağını katarak saçlarınıza yağı iyice yedirin. Saçlarınızı streç bir film ile sararak yarım saat sonra durulamaya alın.

Bölgesel Zayıflama Kullanımı

blank

Göbek ve basenlerinizi eritebilmek adına biberiye yağı sizlere kesin çözüm olacaktır. Yazın ince kıyafetler giydiğiniz zaman sizleri artık rahatsız etmeyecek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Karnı inceltmeniz için yaptığınız hareketlere biberiye çayını ekleyebilirsiniz. Biberiye yağını karnınıza ve selülitli bölgenize masaj yaparak sürün. Hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de daha fazla yağ yakmanıza yarayacaktır. Bölgesel zayıflamaya yardımcı olacak yağ o bölgeye sürerek masajla beraber iyi bir şekilde yedirilmelidir. Masaj süresini ne kadar uzun tutarsanız faydasını bir hayli çok görürsünüz. 5 ila 10 dakika arasında masajı yapmanız yeterli olacaktır.

Adaçayının Cilde ve Saça Faydaları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.