Güzellik Salonlarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzellik Salonlarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzellik Salonlarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Genellikle gündüz makyajımızı yaparız fakat akşam geç zamana kaldığımızda yada üşengeçlik üzerimize çöktüğü zaman silmeden yatarız. Fakat kozmetik ve bakım üzerine düşkünlüğümüz oldukça fazladır. Genellikle ayda 1 kere cilt bakımı üstüne radyofrekansı ve liftingi yaptırırız.

Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanmalı?

Cildimiz 28  yaşına kadar kendini yeniler. Bu yenileme dönemi de regl dönemidir. Fakat 25 yaşından itibaren cilt bakımının yapılması daha doğrudur. Çünkü cildi yaşlanmaya tetikleyen olguları önlemiş olursunuz. Tabi ki şöyle bir şey de var belli bir yaş söylüyoruz fakat önemli olan cildimizin yaşıdır. Cildi yaşlandıran faktörler de stres, hormonların ani değişimi, suyun az tüketimi, hava kirliliği, alkol, sigara, düzensiz uyku gibi bir sürü faktör sizin cildinizi etkilemektedir.

Evde Uygulanacak Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakımı yaparken ilk önce cilt tipinizi tanıyıp ona göre temizleme başlarız. Nemlendirme, tonik uygulaması, göz çevresi bakımıyla birlikte günü tamamlarız.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımını uygularken ilk olarak az önce dediğim gibi cilt tipinizi keşfederler. Daha sonra temizleme ürünü ile temizlenir. Kuru ciltler için temizleme sütü kullanılır. Yağlı ciltler için ise temizleme köpüğü yada jeli kullanılır. Temizleme işlemi bittikten sonra gözler pamuk ile kapatılır. Cilt tipinize göre süresi değişen buhar işlemi uygulanır. Hemen ardından gözenekleri sıkma işlemiyle devam edilir. Daha sonra cilde tonik uygulanarak yüksek frekans uygulanır. Cildinize uygun olarak seçilen serum ile lifting bakımı yapılır ve nemlendirici kullanılarak cilt bakımı sonlandırılır.

Herkesin merak konusu olan radyofrekans hakkında kısaca size bilgi de vermek istiyorum. Vücudumuzdaki su moleküllerini ve iyonlarını radyo dalgaları vesilesiyle harekete geçirir. Hareketlenmenin sonucunda enerji açığa çıktığı için vücutta ısınma meydana gelir. Normalde insanların vücut ısısı 36 ile 37 derecedir. Cilt altı ise 50 ile 55 derece arasındadır. Fakat amaç ısıtılan bölgeyi 41 ile 43 derece arasına çıkarmaktır. Korkmayın bu ısı size zarar vermemektedir. Bu ısı yağların erimesinde, cildin yenilenmesinde, incelme, toparlama gibi işlemlerde kullanılır. Küçük bölgelerde 25 ile 30 dakika arasında uygulanır. Büyük bölgelerde ise yaklaşık 45 dakika kadar uygulanır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.