Sir Ağda Bandı ile Bıyık Alma

Sir Ağda Bandı ile Bıyık Alma

Sizi bilmiyorum ama ip ile bıyıkları almak gerçekten çok acılı oluyor. Bu nedenle sizlere daha az acısız hatta hiç acı çekmeyeceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Hemde bu epilasyon yöntemi ile rahatça bıyıklarınızı alabilecek ve tertemiz bir hale getireceksiniz.

Sir Ağda Bandı ile Bıyık Alınır Mı?

Epilasyon yöntemleri her geçen gün daha da acısız ve daha sağlıklı adımlarla ilerliyor. Bugün sizlere bahsedeceğim tüy alma yöntemi ise sir ağda bandı ile bıyık alma yöntemi olacak.

Sir ağda ile bıyık alma işlemi hem çok pratik hemde acısız sızısız olarak alınabiliyor. Sir ağda bandını kolayca ve hemen hemen her marketten alabilirsiniz. Sir ağda bandı markasına gelecek olursak isterseniz Veet , Sesu yada Vi-vet marka alabilirsiniz.

 

Sir Ağda Bandı ile Bıyık Nasıl Alınır?

Marketten veya herhangi bir kozmetik reyonundan satın alacağınız sir ağda ile bıyıklarınızı kısa sürede temizleyebilirsiniz. Fiyatı yaklaşık olarak 10-15 TL arasında değişebilir.

Sir ağda ile bıyık alma işleminden önce önerimiz , bir saat kadar bir süre içerisinde hiç bir şekilde su ile temas etmemiş olmamalıdır. Ayrıca sir ağda bandını kullanmadan önce pudra sürmenizde yarar var.

  • Yapmanız gereken kutu içerisinde çıkarttığınız sir ağda bandını dudak üstü kalınlığı kadar kesin.
  • Daha sonra dudağın çizgisine değmeyecek şekilde yapıştırıyorsunuz.
  • Parmağınızla sir ağda bandının üzerine bastırın ve tek hamlede çekmeniz gerekiyor.
  • Eğer sert ve uzun tüyler , kılar varsa tüylerin çıkış yönünün tam tersine doğru çekiyorsunuz.
  • Cildinizde sir ağda kalıntısı kalırsa sir çıkarıcı yağ ile silebilirsiniz.
  • En son olarak tüy azaltıcı siri sürüp işlemi bitiriyorsunuz.

İşte sir ağda bandı ile bıyıkları alma işlemi bu kadar basit. İsterseniz sizlere birde video paylaşalım ve konumuzu bitirelim.

 

YORUMLAR

  1. blank Saliha dedi ki:

    ağda bandını kesmeye gerek yok oraya uygun boyutta bantlar kullanabilirsiniz remove’un büyük ağda bandı seti var onda yüz içinde bantlar var meslea