Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

Boyun sarkması hem kişinin estetik açıdan kötü görünmesini hemde psikolojisini olumsuz yönde etkiler. İnsanların devamlı boyun bölgesine bakması veya boynu hakkında uyarılar vermesi o kişiye bir kabus olur.

Sizlere bu yazımızda boyun sarkması ile alakalı tüm konulara yer vermeyi düşünüyorum. Boyun sarkması için krem, boyun sarkması egzersizleri, boyun sarkması nasıl giderilir, nasıl önlenir, neden olur ve ameliyatı hakkında tam bilgi vermek istiyorum. Dilerseniz hemen başlayalım.

Boyun Sarkması Nedir?

Boyun derisi sarkması, boyunda bulunan derinin bazı nedenlerden dolayı normal görünümünden çıkarak, bölgede bulunan etlerin sarkması ile olan bir cilt problemidir. Sarkan etler zamanla izler ve kırışıklıklar yaratabilir. Ancak telaş yapmayın çünkü sarkma tedavisi için bir çok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden birisi ile kesin çözüm bulabilirsiniz.

Boyun Sarkması Neden Olur?

Boyun sarkmasının nedeni daha öncede belirttiğim gibi ilerleyen yaş problemi ile gözükür. Mesela tezgahta çalışanların devamlı başlarını öde tutmalarından veya otururken devamlı öne bakmak zorunda olanlarda boyun sarkması daha fazla görülür.

Boyun sarkmasının bu nedenler dışında fazla kilolardan da meydana geldiği de söylenebilir. Artan kilo ile boyun bölgesi kalınlaşır ve sarkmalar meydana gelir. Boyun sarkmalarının ilerleyen evrelerinde boyun kırışıklıkları da kendini gösterir. Genelde yatay çizgiler ve birbirine çarpan kırışıklıklar çirkin bir görünüm verir.

Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

Boyun sarkmasını gidermek için birbirinden farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenleri sırasıyla boyun sarkmasına karşı krem, boyun sarkmasına karşı egzersiz ve son olarak çözüm bulunamazsa boyun sarkması ameliyatı tercih edilir.

Şimdi sırasıyla boyun sarkmasını gidermek için tüm çözüm yöntemleri ile alakalı detayları sizlerle paylaşalım.

Boyun Sarkması için Krem

Boyun sarkmasını gidermek için kullanılan ve boyun sıkılaştırıcı kremlerin fiyatları biraz pahalıdır. Ancak kremleri kullananlar oldukça olumlu döndüğünden boyun sarkmasına karşı kremleri, kullanıcı yorumlarına göre paylaşalım.

Elizabeth Arden Boyun Kremi

Piyasada 300 ile 420 TL arasında satılan bu krem, boyun sarkmaları ve boyun sıkılaştırma için en çok kullanılan kremdir. Fiyatı pahalı ancak çok etkili olan Elizabeth Arden Boyun kremini almak isterseniz internet üzerinden ismini yazmanız yeterli olacaktır.

StriVectin-TL Face & Neck Cream

Piyasada 230 ile 380 TL arasında satılan bu boyun kremi yine boyun sarkmasına karşı ve boyun kırışıklıklarına iyi gelen bir kremdir. Fiyatı pahalı ancak etkisi bir o kadar iyi olan StriVectin-TL Face & Neck Cream internet üzerinden sipariş edilebilir.

Boyun Sarkması için Egzersizleri

Boyun sarkmasına egzersiz yapmak boyundaki sarkmaların önüne geçmeye yarar. Boyun sarkması ve gıdı sarkması için youtube’da harika bir video gördüm. Boyun sarkmasına karşı egzersizler boyundaki sarkmaları toparlar ve kırışıklıkları yok eder. Dilerseniz aşağıdaki videodan bu egzersizleri uygulayabilir ve deneyebilirsiniz.

Boyun Sarkması Ameliyatı

Boyun sarkmasına karşı ameliyat genel anlamda boyun estetiği olarak geçmektedir. Boynunda sarkma olan kişilerin boyun bölgesindeki deformasyonları inceleyen hekim, aşağıda yer verdiğimiz ameliyat seçeneklerinden birini seçerek boyun gençleştirme yöntemine karar verir.

Boyun sarkmasına karşı ameliyat genel olarak aşağıdaki yöntemler dahilinde olur.

  • Liposuction
  • Submental (çene altı) Boyun Germe
  • Endoskopik Boyun Germe
  • Kısa-İzli Boyun ve Yüz Germe
  • Tam Yüz Germe

Bu arada boyun sarkıntısı için ameliyat nasıl yapıldığı hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir?

Boyun sarkmasını önlemek için yukarıdaki yöntemler dışında bir kaç yöntem daha vardır. Boyun altı sarkması her ne kadar uzun yıllarda oluşsa da kısa sürede giderilebilir. Sadece sabırlı ve düzenli uygulamalar gerekir.

Boyun Sarkmasına Karşı Masaj

Boyun sarkmasına karşı zeytinyağı ile masaj yapmak son derece etkilidir. Ancak kullanacağınız zeytinyağının organik olması önemlidir. Zeytinyağını ellerinize sürün ve bölgeye, yukarı-aşağı masaj yapın. Masaj sonrasında bölgeyi peçete ile silip, bir adet yumurta akını bölgeye sürün. Bu şekilde 20 dakika bekleyin ve bölgeyi temizleyin. Düzenli uygulamalar sonrasında sarkmalar ve kırışıklıklar iyileşecektir.

Güneş Kremi Kullanın

Özellikle güneşli günlerde boyun sarkmasına karşı güneş kremi kullanılmalıdır. Dışarıya çıkmadan 10 dakika önce boyun bölgenize güneş kremini sürün ve öyle çıkın. Güneş kremi bölgeyi nemlendirecek, kırışıkların oluşmasını engelleyecek ve sarkmaya karşı tedbir alacak.

YORUMLAR

  1. blank Gulce dedi ki:

    Benim boynum çok kötü bir şekilde sarktı, yüzümde o kadar olmamasına rağmen boynum 60 li yaslarinki gibi, hindi boynu gibi kirisip sarkiyor, pahalı işlemlere verecek param yok maalesef ama resmen bunalima girdim, bir yol gosterin, yaşım 48 ama boynum 65 gibi!

Yardım Başvurusu Maddi Yardım