Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme Sildirme Yöntemleri Dövme sildirme yöntemleri ile vücudunuzun herhangi bir bölgesine yaptırdığınız dövmeyi sildirebilirsiniz. Ancak dövme sildirme yöntemlerinden hangisi işe yarıyor veya hangi dövme sildirme yöntemi daha ucuz bilmiyorsanız bu yazımız sizlere yol gösterecektir.

Dövme Sildirme

Dövme bildiğiniz gibi vücudun herhangi bir bölgesine iğne ve boyalar ile yapılan bir işlemdir. Dövme, insanların yüzyıllardır vücuduna işlediği bir sanattır. Hatta binlerce yıl önce insanlar birbirlerini, göre ve rütbelerini ayırt etmek için bile kullanırmış.

Sizlere öncelikle dövme sildirme yöntemleri arasında denenmiş ve uygulanmış bir dövme sildirme yöntemi videosu izletmek istiyorum. Ardından dövme sildirme yöntemleri hakkında detaylı bilgilerimizi verelim.

Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Deri üzerinde epidermis denen bir tabaka var. Dövme, bu epidermis tabakası delerek, dermis tabakasına yapılır. Kısacası deriyi delerek dermis tabakasına enjekte edilir. Dermis ve epidermis tabakasını aşağıdan daha rahat görebilirsiniz.

 

Dövme, deriye işlendikten sonra silinmez. Belki zamanla dövme solsa da dövmenin tamamen silinme gibi bir durumu söz konusu olmaz. Dövme silmek için tek yok sildirme işlemidir.

Dövme Neden Sildirilir?

Sizler için bir dövmeciye gittik ve dövme sildirme işlemine neden geldiklerini hatta dövme sildirmek isteyenlerin neden dövmeyi sildirmek istediklerini sorduk. Maddelerle dövme sildirmek isteyenlerin düşünceleri;

 • Dövmenin günah olduğunu düşünüyorum.
 • Aile bireylerimden çok tepki aldım.
 • İşim gereği dövmeyi sildirmek istiyorum.
 • Zamanında düşüncesizce yaptırmıştım. Şimdi sildirmek istiyorum.
 • Çok görünen bir yere dövme yaptırdım. Bu nedenle sildirmek istiyorum.

Bunların dışında bazı büyük dövmeleri düzenlemek amacıyla silme işlemi yatıran ve çok küçük olan dövmelerin üstüne daha büyük dövmeler yaptırmak isteyenler de var.

 

Çeşitli sebeplerden dolayı dövme sildirmek isteyen kişiler daha çok kalıcı dövme sildirme işlemine yönlenmektedir. Dövme sildirme yöntemleri arasında en bilinir ve en işe yarar yöntemler ise şu şekildedir;

 • Lazer ile dövme sildirme yöntemi
 • Dövme silme kremi ile dövme silme yöntemi

Dövme Sildirme Fiyatları

Dövme sildirme fiyatları, birkaç faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İşte fiyatları etkileyen bazı faktörler:

 1. Dövmenin Büyüklüğü ve Rengi: Büyük ve renkli dövmeleri silmek daha zor ve maliyetlidir.
 2. Dövmenin Mürekkebinin Türü: Bazı mürekkepler diğerlerinden daha zor çıkar.
 3. Dövmenin Yaşı: Eski dövmeler yeni dövmelere göre daha soluk olabilir ve bu da onları daha kolay sildirebileceğiniz anlamına gelir.
 4. Cilt Tipi: Bazı cilt tipleri tedaviye daha iyi tepki verebilir.
 5. Kullanılan Teknoloji: Q-switched lazerler, picosecond lazerler gibi farklı lazer teknolojilerinin maliyeti değişebilir.
 6. Seans Sayısı: Genellikle dövmeyi tamamen silmek için birden fazla seans gerekmektedir.
 7. Kliniğin Konumu ve Ünü: Kliniklerin bulunduğu şehir veya bölgeye, kliniğin ününe göre fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Türkiye’de 2023 itibariyle dövme sildirme fiyatlarını tam olarak bilemiyorum, ancak dövme sildirme işlemlerinin genellikle pahalı olabileceğini unutmamanız önemlidir. En güncel ve kesin fiyat bilgisi için yerel kliniklerle iletişime geçmek en iyisidir. Ayrıca, tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan seans sayısı gibi faktörlere bağlı olarak toplam maliyet değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, işleme başlamadan önce tüm maliyetleri öğrenmek için kliniği ziyaret etmenizi ve konsültasyon almanızı öneririm.

Lazer ile Dövme Sildirme Yöntemi

Yaptırdığı dövmeden kurtulmak isteyenlerin ilk uygulaması gereken yöntem lazer yöntemidir. Tamam ama bu yöntem nasıl oluyor da etki ediyor derseniz;

Lazer, derideki koyu renkli olan dövmeye lazer ışını gönderir. Deri altındaki boya buharlaşarak deriyi terk eder. Lazer ile dövme sildirme yönteminin kısaca anlatımı bu olsa da aslında arada bir çok teknik durumda vardır.

Ancak unutulmaması gereken en önemli şeylerden birisi de lazer ile dövme sildirme en pratik ve en çok tercih edilen yöntemdir.

Dövme Silme Kremi Yöntemi

Dövme silme kremlerinin dövme sildirme yöntemleri arasında çok başarılı bir yöntem olduğu söylenemez. Çünkü dövme derinin baya bir altında kaldığından sürülen dövme silme kremi çok etki etmemektedir.

 

Ancak dövme sile kremi içerisinde bulunan asidik bileşen, peeling mantığı ile deriyi soyma yöntemi ile dövmeyi çıkartıyor. Ancak bu yöntemi deneyenler çokta memnun değil.

Bunların dışında TCA peeling diye adlandırılan ve dövme sildirme yöntemleri içerisine bulunan bir yöntemde var. TCA yani triklosetik asit olarak bilinen bu yöntemde alternatif olarak düşünülebilir. Oldukça güçlü olan bu asit birbirinden farklı peelingler de mevcut. Eğer ciddi bir araştırma içerisine girip uygun ürünü bulabilirseniz kendiniz bile evde dövme silme işlemi yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.