Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme sildirme yöntemleri ile vücudunuzun herhangi bir bölgesine yaptırdığınız dövmeyi sildirebilirsiniz. Ancak dövme sildirme yöntemlerinden hangisi işe yarıyor veya hangi dövme sildirme yöntemi daha ucuz bilmiyorsanız bu yazımız sizlere yol gösterecektir.

Dövme Sildirme

Dövme bildiğiniz gibi vücudun herhangi bir bölgesine iğne ve boyalar ile yapılan bir işlemdir. Dövme, insanların yüzyıllardır vücuduna işlediği bir sanattır. Hatta binlerce yıl önce insanlar birbirlerini, göre ve rütbelerini ayırt etmek için bile kullanırmış.

Sizlere öncelikle dövme sildirme yöntemleri arasında denenmiş ve uygulanmış bir dövme sildirme yöntemi videosu izletmek istiyorum. Ardından dövme sildirme yöntemleri hakkında detaylı bilgilerimizi verelim.

Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Deri üzerinde epidermis denen bir tabaka var. Dövme, bu epidermis tabakası delerek, dermis tabakasına yapılır. Kısacası deriyi delerek dermis tabakasına enjekte edilir. Dermis ve epidermis tabakasını aşağıdan daha rahat görebilirsiniz.

Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme, deriye işlendikten sonra silinmez. Belki zamanla dövme solsa da dövmenin tamamen silinme gibi bir durumu söz konusu olmaz. Dövme silmek için tek yok sildirme işlemidir.

Dövme Neden Sildirilir?

Sizler için bir dövmeciye gittik ve dövme sildirme işlemine neden geldiklerini hatta dövme sildirmek isteyenlerin neden dövmeyi sildirmek istediklerini sorduk. Maddelerle dövme sildirmek isteyenlerin düşünceleri;

  • Dövmenin günah olduğunu düşünüyorum.
  • Aile bireylerimden çok tepki aldım.
  • İşim gereği dövmeyi sildirmek istiyorum.
  • Zamanında düşüncesizce yaptırmıştım. Şimdi sildirmek istiyorum.
  • Çok görünen bir yere dövme yaptırdım. Bu nedenle sildirmek istiyorum.

Bunların dışında bazı büyük dövmeleri düzenlemek amacıyla silme işlemi yatıran ve çok küçük olan dövmelerin üstüne daha büyük dövmeler yaptırmak isteyenler de var.

Dövme Sildirme Yöntemleri

Çeşitli sebeplerden dolayı dövme sildirmek isteyen kişiler daha çok kalıcı dövme sildirme işlemine yönlenmektedir. Dövme sildirme yöntemleri arasında en bilinir ve en işe yarar yöntemler ise şu şekildedir;

  • Lazer ile dövme sildirme yöntemi
  • Dövme silme kremi ile dövme silme yöntemi

Dövme Sildirme Fiyatları

Dövme sildirme fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu fiyatların değişiklik göstermesindeki nedenler ise mekan, lokasyon, kullanılan cihazlar ve işlem yapan kişiye göre değişmektedir.

Dikkat! Ucuz dövme silme işlemi diyerek hemen koşmayın. Ortamın son derece hijyenik olması çok önemlidir. Bu nedenle neresi olursa olsun diyerek geçiştirmeyin. Dövme silme fiyatlarına gelince ortalama olarak şöyle;

  • Renksiz dövme ve boyutu küçük dövmeler seans başına 250-350 TL arasında değişmektedir.
  • Siyah renkli dövmeler ve küçük dövmeler seans başına 350-400 TL arasında değişmektedir.
  • Orta boy büyüklükte bir dövme silme işlemi ise seans başına 500-750 TL arasında değişmektedir.

Şimdi sizlere yukarıda bahsettiğimiz dövme silme yöntemleri arasında yer alan lazerle dövme sildirme yönteminden ve dövme silme kremi yönteminden bahsedelim.

Lazer ile Dövme Sildirme Yöntemi

Yaptırdığı dövmeden kurtulmak isteyenlerin ilk uygulaması gereken yöntem lazer yöntemidir. Tamam ama bu yöntem nasıl oluyor da etki ediyor derseniz;

Lazer, derideki koyu renkli olan dövmeye lazer ışını gönderir. Deri altındaki boya buharlaşarak deriyi terk eder. Lazer ile dövme sildirme yönteminin kısaca anlatımı bu olsa da aslında arada bir çok teknik durumda vardır.

Ancak unutulmaması gereken en önemli şeylerden birisi de lazer ile dövme sildirme en pratik ve en çok tercih edilen yöntemdir.

Dövme Silme Kremi Yöntemi

Dövme silme kremlerinin dövme sildirme yöntemleri arasında çok başarılı bir yöntem olduğu söylenemez. Çünkü dövme derinin baya bir altında kaldığından sürülen dövme silme kremi çok etki etmemektedir.

Dövme Sildirme Yöntemleri

Ancak dövme sile kremi içerisinde bulunan asidik bileşen, peeling mantığı ile deriyi soyma yöntemi ile dövmeyi çıkartıyor. Ancak bu yöntemi deneyenler çokta memnun değil.

Bunların dışında TCA peeling diye adlandırılan ve dövme sildirme yöntemleri içerisine bulunan bir yöntemde var. TCA yani triklosetik asit olarak bilinen bu yöntemde alternatif olarak düşünülebilir. Oldukça güçlü olan bu asit birbirinden farklı peelingler de mevcut. Eğer ciddi bir araştırma içerisine girip uygun ürünü bulabilirseniz kendiniz bile evde dövme silme işlemi yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.