Sırt Bakımı Nasıl Yapılır

Sırt Bakımı Nasıl Yapılır

Sırt bakımını herkes yaptırmasa da vücut için oldukça önemlidir. Özellikle de güzel ve pürüzsüz bir cilt istiyorsanız sırtınız bakımını aksatmamalısınız. Günlük ya da düğünlerde giydiğiniz elbiselerin sırt dekoltesi bulunuyorsa sırtınızın pürüzsüz ve daha bakımlı görünmesini tabii ki de istersiniz.

Sırt bakımınız için duş alırken sırtınızı lif ya da banyo fırçasıyla yavaş hareketler ile ovalayın. Unutmamanız gerekense masaj hissi yaratsın diye de yumuşak bir lif ya da banyo fırçasını tercih etmeniz gerekmektedir. Lif ya da banyo fırçası hangisini kullanacağınız size kalmış bir şey fakat unutmayın ki sert olan bir lif ya da banyo fırçası kullandığınız da sırtınız hasar görecek ve yaptığınız bakım da boşa gitmiş olacaktır. Sırtınıza yumuşak bir keseyle masaj yaparak sırtınızı sevindirin Keselenme işleminde ise yavaş hareketler ile nazikçe yapın çünkü rastgele keselenmeniz cildinize büyük hasarlar verebilmektedir.
Vücudunuzun peelingini evde kendinizde hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz mağazalardan da vücudunuz için uygun olan bir nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Peeling yerine de aktarlardan rahatlık ile bulacağınız deniz tuzunu alarak vücudunuza uygulayabilirsiniz. Vücudun her zaman neme ihtiyacı vardır. Bundan dolayı da sırtınızıda nemlendirmelisiniz. Her duş sonrasında mutlaka sırtınızı nemlendirin. Eğer kendiniz yapamıyorsanız birinden yardım isteyebilirsiniz.

Doğal Peeling

blank
Malzemeler

  • 1 Yemek Kaşığı Öğütülmüş Kahve
  • 1 Çorba Kaşığı Zeytinyağı veya 1 Yemek Kaşığı Su

Hazırlanışı

Bir kabın içine kahveyle beraber zeytin yağını ya da suyu ilave edip malzemeler iyice karıştırın. Hazırladığınız peelingi ise vücudunuzda uygulamak istediğiniz yere uygulayın ve 10 ila 15 dakika sonra su ile durulayın. Peelingi suyla hazırladıysanız eğer durulama işlemini yaptıktan sonra vücudunuzu cildinize uygun olan bir nemlendiriciyle nemlendirin. Zeytin yağını tercih ettiyseniz de cilt nemlendiğinden cildinize tekrardan bir nemlendirici sürmenize gerek yok Peelingi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Sırt Bakımı Yöntemleri

blank

Bu uygulama yapacağınız banyo lifi cildinize zarar vermemesi için yumuşak yapısı olan bir lif tercih edin. Kusursuz cilt anlayışında ise il adımlar da yer alan sırt bakımı işleminde lif kullanımını istemiyorsanız vücut peelingi de yapabilirsiniz.

Ölü hücrelerinizi vücudunuzdan atarak daha canlı ve parlak görünüme yardımcı olacak peeling işlemi haftada bir defa yapılmalıdır. İçinde tanecikler bulunan duş jelleriyle vücudunuzu bütün kirlerden arındırabilirsiniz. Uygulamadan sonra ise cildinizde ipeksi dokunuşlar olacaktır.

Sırt Bakımı Faydaları

blank

Deniz tuzu aracılığıyla cildinize peeling uygulamasını gerçekleştirin. Deniz tuzu cildinizi rahatlatıp ferahlamasına yardımcı olacak. Temizleme işleminde ilk adımda yer alan deniz tuzunu kullanarak da cildiniz nefes almasına yardımcı olabilirsiniz.
Duş sonrasında bebek yağı ve nemlendirici kremleri tercih edebilirsiniz. Bu uygulama ise nem miktarını sağlayacak ve kusursuz bir görünüm elde edeceksiniz. Sizlerde cilt tipinize uygun bakımları seçerek canlı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.