Kalın ve Uzun Kirpikler için Bitkisel Çözümler

Kalın ve Uzun Kirpikler için Bitkisel Çözümler

Kalın ve Uzun Kirpikler için Bitkisel Çözümler Eğer kirpikleriniz ince ve uzun değilse hiç üzülmeyin. Kalın ve uzun kirpikler için bitkisel çözümler sizlere yardımcı olacaktır. Daha kalın ve uzun kirpiklere sahip olmak için bitkisel çözümleri denemelisiniz.

Kalın ve Uzun Kirpikler için Bitkisel Çözümler

İnce ve kısa kirpiklere sahip olanların en çok istediği kirpiklerinin daha uzun ve kalın olmasıdır. Böylece daha çekici ve güzel görünürsünüz.

Kalın ve uzun kirpiler için bazı bitkisel çözümler var. Aslında kirpiklerinizin kısa ve uzun olmamasının nedeni beslenme yetersizliği, göz enfeksiyonu, yaş, genetik durumlar ve dış etkenlere bağlıdır. Hatta makyaj sonrası yapılan göz ovuşturma kirpiklerin dökülmesine bile neden olur. Ancak korkmayın. Aşağıda sizler için hazırladığım kalın ve uzun kirpikler için bitkisel çözümler sizi daha güzel yapacak.

Not: Uzun ve kalın kirpiklere kavuşmak için aşağıdaki bitkisel çözümleri düzenli olarak yapmalı ve bu işten zevk almalısınız. Aksi halde çok etkisini göremezsiniz.

Yaklaşık olarak birkaç ay içerisinde kirpiklerinizin daha kalın ve uzun olduğunu ayna karşısında kendiniz bile görebileceksiniz.

1- Hintyağı

Kalın ve uzun kirpikler için aktardan bir Hintyağı temin edin. Hint yağı kirpiklerinizi uzatacağı gibi aynı zamanda daha hacimli ve parlak gösterecektir.

 • Yatmadan önce bir parça pamuğa Hintyağı damlatın ve bu yağ ile kirpiklerinizi silip sabaha kadar kalmasını sağlayın. Dilerseniz bir kaç damla E vitamini yağı da ekleyebilirsiniz. Sabah kalktığınızda ılık su ile durulamayı unutmayın.
 • Alternatif olarak 2 yemek Hintyağına bir miktar aloe vera jeli karıştırın. Elde ettiğiniz karışıma bir parça pamuk ile alıp, kirpiklerinizi silin. Bu işlemi yine gece yatmadan önce yapın. Sabah kalktığınızda ılık su ile kirpiklerinizi durulayın.

2- Zeytinyağı

Zeytinyağı saç büyümesinde de faydalı bir yağ olduğunu duymuşsunuzdur. Bir çok kişi saçlarını daha hızlı uzatmak için zeytinyağı kullanır. Zeytinyağı saçları beslediği gibi aynı zamanda hacim kazandırır. Ayrıca E vitamini ve oleik asit bakımından zengindir.

 1. Çok az ısıtılmış zeytinyağı içerisine bir parça pamuğu batırın.
 2. Yatmadan önce temizlemiş olduğunuz kirpiklerinize dikkatli bir şekilde sürün.
 3. Sabaha kadar bu şekilde bırakın ve sabah kalkınca soğuk su ile yıkayın.
 4. İstediğiniz sonucu elde edene kadar bu uygulamayı her gün tekrarlayın. Bu arada zeytinyağının organik olmasına özen gösterin.

3- Kirpik Taramak (Fırçalamak)

Kirpiklerinizi taramakta büyümesine yardımcı olur. Özellikle gün içinde kirpiklerin gözeneklerini kapatan toz parçacıklarından kirpikleri kurtarmak uzamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kirpik taramak kan dolaşımını arttırarak uzamasına yardımcı olur.

 • Bir kaş tarağı edinin ve kirpiklerinize bir damla E vitamini sürüp tarak ile tekrar tarayın.
 • Dilerseniz direk tarak üzerine E vitamini sürebilir ve o şekilde de tarayabilirsiniz.
 • Kirpik tararken vuruşları yukarı doğru yapmayı sakın unutmayın. Kirpiklerin köklerinden başlayıp, uçlara doğru hareket ettirin.
 • Günde iki defa yapıldığında istediğiniz sonuçları alacaksınız.

4- Göz Kapağı Masajı

Göz kapaklarınıza masaj yapmak kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda kan dolaşımı hızlanır ve büyüme oranı artar. Bu da kirpiklerin foleküllerini uyarır ve ince kirpikleri kalınlaştırır.

 1. Eğer bulabilirseniz vazelin sürerek masaj yapın.
 2. Küçük ve dairesel hareketler ile parmaklarınızın ucunu kullanarak kirpik diplerindeki hat boyunca masaj yapın. Bu arada ellerinizin hijyeninden emin olun.
 3. Bir kaç ay günde iki defa 5 ile 7 dakika arasında masaj yaparsanız istediğiniz kalın ve uzun kirpikler sizlerin olacaktır.

5- Aloe Vera

Kalın ve uzun kirpikler için aloe vera size çok yardımcı olacak ve evde rahatça uygulayabileceksiniz. Aloe vera aynı zamanda kirpiklerinizin nemli kalmasını sağlayacaktır.

 • İlk olarak kirpiklerinize aloe vera jeli sürün. Sonra bir maskara ile kirpiklerinizi düzenleyin. Bu işlemi gece yatmadan önce yapın ve sabaha kadar kalsın. Ardından sabah kalktığınızda soğuk su ile durulayın.
 • Alternatif olarak 1 çay kaşığı papatya yağı, 1 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 1 çay kaşığı jojoba yağını karıştırıp
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.