Limon Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Limon Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Limon suyu ile cilt bakımı sayesinde pürüzsüz ve harika bir cilde sahip olabilirsiniz. Limon cildinizde bulunan karışıkları azaltırken aynı zamanda cildinizi gerginleştirir. Böylece daha genç ve daha güzel görünmenizi sağlayabilirsiniz.

Limon Suyu ile Cilt Bakımı

Limon , doğanın bizlere sunduğu mükemmel bir meyvedir. Limon ile yapılan binlerce kırışıklık giderici maskeler ve kürler vardır. Bu karışım ve maskeler içerisinde baş köşede olan limon , cildi açar ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Limon bir nevi cildinizi yeniler. Antioksidan görevi gören limon peeling işleminde bile kullanılır. Şimdi sizlere limon suyunun cildinize yararlı olacağı bir tariften ve nasıl kullanıldığında bahsetmek istiyorum.

Evde Limon Suyu ile Cilt Bakımı 

Malzemeler

  • Limon ( 1 adet )
  • Pamuk ( 1 parça )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Limonu ikiye bölün ve bir kase içerisine suyunu sıkın. Limon suyunun üzerine bir miktar su ekleyin ve bir parça pamuk ile cildinize uygulayın. Cildinize uyguladığınız limon suyu cildinizi parlatacak , cildinizi açacak ve ciltte oluşan yaraların iyileşmesini sağlayacaktır.

Evinizde kolayca yapabileceğiniz limon suyu ile cilt bakımı sayesinde kırışıklıklar yok olacak ve görünümünüz bile ışıltı olacaktır.

Hassas Ciltler için Limon Suyu

Eğer hassas bir cilde sahipseniz , yukarıda sizlere verdiğimiz limon suyu ile cilt bakımı tarifine yoğurt veya bal ekleyebilirsiniz. Böylece hassas cildiniz , limon içerisinde bulunan asit ile yanmaz ve bir sorun teşkil etmez.

Dilerseniz yukarıdaki limon suyu ile cilt bakımı tarifinin içerisine papaya , elma veya yeşil limonda ekleyebilirsiniz. Böylece daha hoş kokulu ve güzel bir cilt bakımı tarifi elde etmiş olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.