Güneşssiz Bronzlaştırıcı Kremler ve Güneşssiz Bronzlaşma

Güneşssiz Bronzlaştırıcı Kremler ve Güneşssiz Bronzlaşma

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Kremler

Yaz aylarında pek çok kişinin tercih ettiği güneş kremlerinin yanı sıra artık son dönemlerde güneşsiz bronzlaştırıcı kremler ile sık sık karşılaşılıyor. Güneşsiz bronzlaştırıcı kremlerin en önemli özelliği ise güneşte kalmayı sevmeyenler için sağladığı kolaylıktır. Beyaz tenli olanlar çok fazla güneşte kalmaktan çekinebiliyorlar. Bu aşamada bronzlaştırıcı kremler tercih edilmektedir. Memnuniyet düzeyi de oldukça yüksek olan bu kremler çok kısa sürede ten rengine bronz görünümü kazandırmaktadır.

Açık tenlere göre farklı renk tonlarının bulunması da bu kremleri daha çok tercih edilir kılmaktadır. Eğer beyaz tenli iseniz ve bir aşama bronzlaşmak istiyorsanız renk tercihinizi yapabileceğiniz bir seçenek bulabilmektedir. Güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler ile artık daha bronz ve sağlıklı olmak mümkün olmaktadır. Bu tür ürünler ilk piyasada yer almaya başladığında tek seçenek olması seçme şansını ortadan kaldırmaktaydı. Ancak şimdi ise meyve aromalısı, çiçek kokulusu, bitki özlüsü gibi pek çok içeriği ile tercih eden kişilere seçenek olarak sunulmaktadır.

Güneşsiz Bronzlaştırı Krem Markaları

Birçok marka ve çeşitleri bulunan güneşsiz bronzlaşma ürünlerini sizler için sıralamaya çalıştık. Bunlardan başlıca olanları;

-Dove Summer Glow

-Nivea Sun Touch

-Sephora Body

-Oriflame Sun Zone

-Benri Bronzlaştırıcı

-Avene Bronzlaştırıcı Krem

-Bioderma Güneşsiz Brozlaştırıcı

-Swisscare Selftanner

-Vichy Bronzlaştırıcı

Bronzlaştırıcı Ürünler İle Güneşe Çıkmadan Nasıl Bronzlaşılır?

Güneşe çıkmadan bronzlaşmak imkansız gibi gelse de özellikle son birkaç yıldır bunun mümkün olduğunu pek çoğumuz biliyoruz. Güneşe çıkmadan kavramı ilk başta imkansızlığı çağrıştırsa da aslında son derece olumlu da bir bakış açısı geliştirmeye neden oluyor. Güneşe çıkmadan, solaryuma girmeden, yara ve yanık acısı çekmeden bronz bir tene sahip olmak oldukça konforlu bir sonuç olarak ortaya çıkıyor.

Çoğumuz güneşin zararlı ışınları nedeni ile cilt dokumuzun yıpranmasından korku duyarız. Ya da solaryumda fazla kalmaktan ve tenimizde yanıklar ile karşılaşmaktan çekiniriz. İşte bu noktada güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler imdadımıza yetişen seçeneklerin başında geliyor. Bu ürünler içerisinde barındırdığı bronzlaştırıcı sayesinde hemen ya da birkaç gün içerisinde sonuç veriyor. Bu aşamada önemli olan kullanma talimatlarını eksiksiz izlemektir. Bazı ürünlerde güneşe çıkmadan bir iki saat önce kullanılması gerektiği içeriği yer alsa da, bazılarında ise birkaç günlük zaman diliminin öneminden bahsedilmektedir. Eğer güneşe çıkmadan sağlıklı bir bronz ten istiyorsanız mutlaka doğru seçimler yaparak ışıltılı ve bronz bir tene kavuşabilirsiniz.

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Beyaz tenli kişilerin çoğu güneşte bronzlaşmaktan kaçınmaktadırlar. En yüksek faktörlü güneş kremlerini kullanarak güneşlenmeye başlamaktadırlar. Bu süreç biraz meşakkatli ve uzun olduğu için güneşsiz bronzlaştırıcı kremlerin tercih edilmesi kaçınılmaz bir hal alıyor. Güneşsiz bronzlaştırıcılar da eşit bir dağıtma işlemi ile sürmek çok önemlidir. Renk koyuluğu yaşamamak için doğru miktarlarda eşit bir sürme işlemi gerçekleştirilmelidir. Sürdükten sonra kurumasını beklemek ise önemli bir detaydır. Dağılmaması ve kıyafetlerinize bulaşmaması için kuruma süresini beklemek önemlidir. Ayrıca bronzlaştırıcı kremlerin kullanış şekilleri ten rengine göre değişkenlik gösteriyor. Güneş kremlerinde ten renginin açıklığına göre faktör tercih edildiği gibi, güneşsiz bronzlaştırıcılar da da ten rengine göre, ya da kişinin isteğine göre ton tercihi yapılabiliyor.

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Önerileri

Güneşsiz bronzlaştırıcı krem seçenekleri tercih edenler için oldukça konforlu bir alternatiftir. Bu ürünlerin en önemli avantajlarından biri de farklı farklı çeşitlerinin bulunduğu ürünler şeklinde kullanıma sunulmasıdır.

Çeşitleri;

  • Güneşsiz bronzlaştırıcı krem
  • Güneşsiz bronzlaştırıcı köpük
  • Güneşsiz bronzlaştırıcı sprey
  • Güneşsiz bronzlaştırıcı mendil

Güneşsiz bronzlaştırıcı yağ gibi ürün özelliklerini kapsamaktadır. Bu ürünlerde kişilerin ten yapısına ve ten koyuluğu ya da açıklığına göre ürün seçimi yapılabilmektedir.

blank

Güneşsiz Krem Mi Yoksa Sprey mi Tercih Edilmelidir?

Güneşsiz bronzlaştırıcı ürünlerin seçenekleri arasında en sık tercih edilenler kremler ve spreylerdir. Güneşsiz bronzlaştırıcı spreyler kremlerden sonra en çok tercih edilen ürünlerdendir. Özellikle kullanım kolaylığı bunda son derece etkendir. Sprey şeklinde olması ürünün kullanımında daha dengeli sürülmesini sağlamaktadır. Kremlerinin de sürülebilme kalitesi kişinin kullanım tercihi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle krem ya da sprey kullanımı tamamen kişilerin tercihleri ile alakalıdır. Bu iki ürünün yanı sıra besleyici özelliği olan güneşsiz bronzlaştırıcı yağ ürünü de sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ürün seçeneklerinde güneşsiz bronzlaştırıcı spreyler hem kullanımı hem de taşıması en kolay ürünlerdendir. Çanta boyu gibi ebatlarının yanında, mini ve seyahat boyları da kullananlar için oldukça avantajlıdır.

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Mendil Kullanımı

Güneşsiz bronzlaşmak için en kolaylık sağlayan ürünler arasında bu tür kremler başı çekmektedir. Mendil kullanımı da son derece pratik olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Mendilin şeffaf olması özellikle kullanım esnasında cilt dokusuna zarar vermemesi bakımından oldukça önemlidir. Makalemizin giriş bölümlerinde de belirtmiş olduğumuz gibi ürünlerin içeriği ve çeşidi ne olursa olsun mutlaka onaylı ürünler olması gerektiğidir.

Mendil kullanımında da kaliteli ürünlerin seçilmesi cilt dokunuz için çok önemlidir. Mendiller cepte taşınabildiği gibi, kullanımı en kolay ürünler arasında yer almaktadır. Bronzlaştırıcı mendiller diğer ürünlere göre daha hafif olduğu için cilt dokusu üzerinde kolayca kurumaktadır. Özellikle hassas ciltler için üretilmiş olan içerikleri kullanmak alerjik bünyeler için önemlidir. Kolay kuruyan bir yapıda olması ise hem zamandan kazandıracaktır hem de kıyafetlerinize bulaşma riskini kolayca ortadan kaldıracaktır.

blank

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Kullanımı Püf Noktaları

Günlük bakım içinde kullanılan yüz kremlerinin kalitesi ne kadar önemli ise, güneşsiz bronzlaştırıcı kremlerin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Özellikle yüzümüz en çabuk etkilenmeye müsait bir bölgemiz olduğu için kaliteli ürünlerin seçimi çok önemlidir. Cilt yapınızı tam olarak bilmenin bu aşamada çok önemlidir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz eğer mutlaka kremin içeriği konusunda bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Güneşsiz bronzlaştırıcı yüz kremi konusunda firmalar cilt dokularını baz alarak üretim yapıyorlar. Bu durumda hassas ve alerjik bir yapıda olanlar için artı değer bir durum oluşturuyor. Özellikle tüm cilt yapısının rengi ile uyumlu bir ürün seçme konusunda oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Ton farkı konusunda ürün temini yaptığınız kişilerden mutlaka destek istemelisiniz. Vücut ten rengi ile yüzünüzün ten rengi farklı olabildiği gibi, bu konuda da güneşsiz bronzlaştırıcı yüz kremi ürünleri ile ilgili doğru seçim yapmak gerekiyor.

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Ürünlerin Yan Etkileri Var Mıdır?

Güneşsiz bronzlaştırıcı kremler içerisinde ten rengini koyulaştırıcı madde içeren ürünlerdir. Kullanıldığı süreçten sonra birkaç gün kalıcılığı olduğu gibi, daha uzun soluklu kullanılanları da mevcuttur. Ancak bu kalıcılık belirli bir süre sonra geçmektedir. Bu kremlerde ürünün kaliteli bir ürün olması çok önemli bir ayrıntıdır. Çünkü içerik bakımından kalitesiz ürünler kansorejen bir içerikle üretilmiş olabilmektedir.

Bu nedenle doğru ürün seçimi bu aşamada çok önemlidir. Hassas cilt yapısı olanlarda, hamilelerde, alerjik bir bünyeye sahip olanlarda bu tür krem ve losyonların kullanımı kesinlikle bir uzmana danışılarak kullanılmalıdır.

blank

Güneşe Çıkmadan Bronzlaşmak İçin Püf Noktalar

Güneşe çıkmadan bronzlaşmak son derece kaliteli bronzlaştırıcı kremler ile mümkün olabilmektedir. Bunun için doğru ürün ve kullanımı çok önemlidir. Hassas cilt yapısında olan kişiler için ise özel güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler mevcuttur. Bu tür ürünlerin alerjik ve hassas cilt yapısında olan kişiler tarafından kullanımı uygundur. Doğru bir seçim ile güneşe çıkmadan bronzlaşmanın mümkün olacağını bilmek gerekiyor. Bunun yanı sıra yüz ve vücut için ürünler konusunda detaylı bilgi almak doğru bir tercih olacaktır. Özellikle hassas bünyeler için üretilen kremleri tercih etmek bu aşamada önemlidir.

Güneşe çıkmadan kullanılan bu ürünlerin kısa süreli olması kullanıcılar için hem avantaj hem de dezavantaj durumundadır. Ancak bu tür ürünlerde artık son zamanlarda daha kalıcı ürünlerin üretimi yapıldığı da bilinmektedir.

Ürün kullanımında bilinçli olmak tam anlamı ile bu ürünleri vazgeçilmezler arasında kılmaktadır. Hem güneşin zararlı etkilerinden korunmuş olmak, hem de solaryum gibi uzun ve meşakkatli bronzlaşma çabalarından kurtulmak çok önemlidir. Bunun için doğru ürün seçimi önemlidir. Özellikle ürün seçimi yaparken içeriğinde yer alan maddelere mutlaka göz atmalısınız. Bu sizin ürünlere karşı alerjik reaksiyondan koruyacaktır.

Bronzlaşma ile ilgili diğer ilgili kaynaklar;

https://www.1ciltbakimi.com/hizli-bronzlasma-yontemleri/

https://www.1ciltbakimi.com/eda-taspinarin-bronzlastirici-yaglari/

https://www.1ciltbakimi.com/evde-dogal-bronzlasma/

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım