Cilt Lekeleri için Limon Maskesi

Cilt Lekeleri için Limon Maskesi

Cildinizde oluşan lekelerden artık korkmanıza gerek yok. Çünkü buzdolabınızda her daim bulun limon ile artık cilt lekelerinden kurtulmak inanılmaz kolay olacak. Sizlere hazırladığımız cilt lekeleri için limon maskesi tarifinde cildinizde oluşan lekelerden kolayca kurtulmanıza yardımcı olacak.

Cilt Lekeleri için Limon

Limon herkesin bildiği gibi bir vitamin deposudur. Limon cilt bakımında kullanılan en önemli bitkilerden biri olmakla beraber sadece yüz için değil , el bakımı , diz , dirsek gibi kuruma olan bir çok yerde de kullanılmaktadır.

Limonun en belirgin özelliklerinden bir tanesi cildi parlatması , yumuşatması ve özellikle kahverengi cilt lekesi denen illetten kurtarmasıdır.

Bazı hassas cilde sahip olan arkadaşlarımız limonun içerisinde bulunan sitrik asit nedeniyle suratını tahriş edebiliyor. Bu nedenle karışımlarda limonu sade kullanmak yerine su ile incelterek kullanabilirsiniz.

Peki gelelim asıl konumuza. Cilt lekelerinden limon ile nasıl kurtulabiliriz? Yapmanız gereken tek şey cilt lekeniz varsa ve bu cilt lekeleri özellikle kahverengi lekelerden oluşuyorsa mutlaka cilt lekeleri için limon maskesi tarifini uygulamalı ve kısa süre içerisinde cildinizdeki lekelerden kurtulmalısınız.

Cilt Lekeleri için Limon Maskesi

Cilt lekelerinden kurtulmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki malzemeleri hazırlayıp sonrasında uygulamaya geçmek olacaktır.

Malzemeler

  • Limon ( 1 adet )
  • Aspirin ( 2 adet )
  • Su ( yarım su bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kap içerisine önce suyu sonrasında üstüne limonu sıkın ve karıştırın. Son olarak 2 adet aspirini limonlu suyun içerisine atın ve eritip karıştırın. Kahverengi cilt lekeleri için uygulayacağımız maskeyi hazırladık. Peki cilt lekeleri için limon maskesini nasıl uygulayacağız? Onu da hemen aşağıda anlatalım.

Lekenin olduğu bölgeyi öncelikle temizlememiz gerekiyor. Sonrasında ise bir pamuk ile lekenin üzerine bastırarak sanki bir kir çıkartıyormuş gibi silin. O pamuğu atıp diğer bir pamukla bolca maske suyundan alıp üstünde 15 dakika bekletin. Bu uygulamayı yaklaşık olarak 1 ay devam ettirmeniz ve günlük rutine eklemeniz gerekiyor.

Bir ayın sonunda artık cilt lekeleri kaybolmuş ve yok olmuş vaziyete gelecektir. Umarım cilt lekeleri için limon maskesi tarifi işinizi görecek ve cildinizde lekelerden eser kalmayacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Cilt Bakımı