Kıl Batıkları için Doğal Tedavi Yöntemi

Kıl Batıkları için Doğal Tedavi Yöntemi

Bacaklarınızda , kollarınızda veya vücudunuzun herhangi bir yerinde kıl batığı var ve bu kıl batığı görüntüsünden kurtulmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız kıl batıkları için doğal tedavi yöntemi ile kıl batıklarından kurtulabilirsiniz.

Kıl Batıkları için Doğal Tedavi Yöntemi

Kıl batığı , vücudumuzda çıkan tüylerin deriye saplanıp içeriye doğru yürüyen tüylerin deri dışına tekrardan çıkamama sorunudur. Kıl batıkları çok rahat bir şekilde gözle görülebilir ve görüntü çirkinliği yaratır. Sizlere kıl batığı nasıl geçer? ve kıl batıklarından kurtulma yöntemleri hakkında bilgilendirme yaparak kıl batıklarından kısa sürede kurtulmanızı sağlayacağız.

Kıl Batıkları için Bitkisel Yöntemler

Eğer vücudunuzun herhangi bir bölgesinde kıl batığı varsa aşağıdaki bitkisel yöntemleri evde deneyebilir ve kıl batıklarından kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemler tamamen bikisel olduğundan vücudunuza hiç bir zarar vermez.

Limon ve Soda ile Kıl Batığı Tedavisi

  • Soda ( 2 tatlı kaşığı )
  • Limon suyu ( 2 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kase içerisine soda ve limonu ekleyip karıştırın. Banyoya girmeden önce kıl batığı olan bölgelere masaj yaparak uygulayın ve hemen banyoya girip , kabak lifi ile kıl batığı olan yerleri keseleyin. Haftanın iki günü uygulayacağınız bu maske sayesinde kıl batıklarından kurtulabilirsiniz.

Şeker ile Kıl Batığı Tedavisi

  • Limon suyu ( 1 su bardağı )
  • Şeker ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kap içerisine limon suyu ve şekeri koyup karıştırın. Banyo öncesi bu karışımı kıl batığı olan yerlere masaj yaparak sürün ve ovalayarak uygulayın. Yaklaşık 15 gün boyunca bu masaja devam edin ve kıl batıklarından kurtulun.

Aspirin İle Kıl Batıklarına Çözüm

  • Aspirin ( 5-6 adet )
  • Su ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İlk olarak suyu bir cezvede kaynatın ve kaynattığınız suyun içerisine aspirinleri atıp karıştırın. Karışımı mümkünse bir sprey şişesi içerisine boşaltın ve bacaklarınıza krem sürer gibi sürün. Yaklaşık olarak 2 saat boyunca bu karışımı bacaklarınızda bekletin. 15 gün boyunca uygulayacağınız bu maske ile kıl batıklarından kurtulabilirsiniz.

Kıl Batıkları Nasıl Geçer?

Kıl batığı tedavisi ve kıl batıklarının nasıl geçeceği hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri uygulamanız gerekmektedir.

  • Kıl batığı genel olarak ağdadan dolayı olmaktadır. Kıl batığı tedavisi esnasında ağdadan uzak durmanızda fayda var.
  • Tedavi süresinde ağda yerine kısa bir süre jilet kullanabilirsiniz.
  • Kıl batıkları için kullanılan Shea butter yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bir çok kadın bu yöntem ile kıl batıklarından kurtulmuştur.
  • Buğday yağı kullanarak da kıl batıklarından kurtulabilirsiniz. Kıl batıklarına çok iyi geldiği bilinmektedir.

Kıl Batıklarını Sıkın

Kıl batıkları sizi rahatsız ediyor ve deri yüzeyine çok yaklaşmış ise parmaklarınızın yardımı ile kıl batığını sıkabilirsiniz. Ancak kıl batığı , derinin altında ise kesinlikle sıkmayın. Aksi halde bölgede iz kalabilir.

Kıl batıklarını geçirmek için kese uygulayabilirsiniz. İyi keselenme sonucunda kıl batıklarının oluşmasını engeller ve oluşan kıl batıklarından da kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.