Arnavut Kremi Nedir,Nasıl Kullanılır,Cildi Beyazlatır Mı?

Arnavut Kremi Nedir,Nasıl Kullanılır,Cildi Beyazlatır Mı?

Arnavut Kremi Nedir?

blankArnavut kremi, aklık kremi olarak bilinen ve yapımı ile etkisi sayesinde yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Tarihi bakımdan Osmanlıya kadar dayanan ve Balkan göçmeni kadınlar tarafından bulunan cilt güzelliği amacıyla kullanılan Arnavut kremi, çil, güneş lekesi ve renk tonu değişikliklerini önlemek için kullanılır. Cildin beyazlamasına yardımcı olan krem, akça pakça diye tabir edilen şekilde cilt tedavilerinde kullanılmaktadır.

Arnavut Kremi İçerisinde Cıva Var mı?

Birçok metinde içerisinde cıva olması ve zararlı olması şeklinde yazılar mevcuttur. Zararlı olabileceği belirtilen kremin doğal yollarla ve güvenilir şekilde temin edilmesi durumunda cıva sorunu olmamaktadır. Cıva bulunan Arnavut kremleri zararlı olabilirken, cilt güzelliği amacıyla kullanılacak olan kremde arbutin ve neven yağı bulunmaktadır. İçeriğini aldığınız eczane ya da satış noktalarına sorarak öğrenmeniz tavsiye edilir.

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi, cildin renginin açılması ve güzelleşmesi için kullanılır. Bazı kadınların Arnavut kremi esmer teni açar mı sorusu üzerine koyu tenlerin istenilen düzeyde açılması pek mümkün değildir. Düzenli ve uzun süreli kullanımlarda belirli bir düzeyde olumlu etki edebilir. Ten rengini açmasının dışında ciltte oluşmuş olan rahatsız edici lekelere, güneş lekelerine ve yaşlılık ile birlikte gelen lekelere karşı etkili bir kremdir. Piyasada üretilebilen Arnavut kremlerinin yanı sıra ev yapımı da oldukça doğal ve pratiktir. Arnavut kremi sonradan oluşmuş olan lekelere iyi gelerek cildin güzelliği için kullanılır. Doğuştan gelen leke ya da benler için çözüm değildir.

Güneş Işınlarına Karşı Koruyucu Krem

Arnavut kremi, cildin beyazlamasını ve lekelerin yok edilmesini sağlamasının yanı sıra güneş ışınlarından kolay etkilenebilen insanlar içinde son derece faydalıdır. Güneş ışınlarının oluşturduğu lekelere başa çıkarken bir yandan da yeni lekelerin çıkmasını önlemek amaçlı Arnavut kremi kullanılabilir. Cildin soyulmasına ve tahriş olmasına karşı etkili olarak, içerisinde barındırdığı yağlar sayesinde son derece yaygınlaşarak tüm dünya çapında kullanılmaya başlanmıştır.

Arnavut kremi aktarlarda ya da eczanelerde bulabilirsiniz. Bulacağınız ürünleri dikkatle seçmeniz ve içeriğine bakmanız gerekir. Cıva bulunduran kremlerin zararlı olduğu ve cilde iyi gelmediği belirtilmiştir. Bu nedenle güvenilir kaynaklar sayesinde kreme ulaştıktan sonra kullanıma geçebilirsiniz. Eğer hiçbir yerde bulamadıysanız evde pratik yöntemlerle kendiniz hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonuçlarında kullanıcı yorumları ve dünya çapında ünlüler oldukça memnun olduklarını belirtmiştir.

blank

Arnavut Kremi Nerelerde Kullanılır?

Arnavut kremi doğum lekelerinde, güneşten oluşmuş lekelerde, rahatsız edici düzeyde olan çil ve sivilce lekelerinde, lazer tedavisi sonrası oluşan ve ağda sonrasında oluşan lekelerde rahatlıkla kullanılabilir. Lekenin koyuluğuna bağlı olarak geçirme süresi de uzayabilir. Açık renkli lekeler ortalama 2 ay içerisinde geçebilirken, koyu ve yerleşmiş lekeler için bu süre 3 aya kadar çıkmaktadır. Düzenli kullanım sonrasında bu lekeler tekrar çıkmaz. Krem etkisini kullanıma başladığınız andan itibaren gösterebilir. Yüz yapınıza göre değişiklik gösterebilecek krem, ilk gün gözle görülür etkisi olmasa da 3. Gün sonunda fark edilebilir değişim yaşayabilirsiniz. Arnavut kremi düzenli kullanım ile birlikte 2,5 – 3 ay içerisinde 4 tona kadar beyazlık sağlamaktadır.

Arnavut Kremi Nasıl Yapılır?

Şirket ürünlerinin içeriğini bilmemekle birlikte evde doğal yollarla yapımı içinizin rahat ederek kullanımı için önemlidir. Birebir aynısını yapmak pek mümkün olmasa da işinizi görecek şekilde yapmak mümkündür.

Gerekli Malzemeler

  • Lanolin
  • Vazelin
  • Beyaz kil
  • Neven yağı
  • Arbutin yağı
  • Portakal suyu

Yarım çorba kaşığı lanolin ve vazelini eriterek, 2 tatlı kaşığı portakal suyu ve 2 tatlı kaşığı beyaz kili birbirine ekleyin. Kıvamını bulduktan sonra arbutin ve neven yağlarını da ekleyin. Cam kavanoz içerisinde soğumaya bırakın. Buzdolabına koymadan oda sıcaklığında, ancak erimeyecek şekilde muhafaza edin.

Arnavut Kremi Kullanımı

Arnavut kremi kullanımı için rutin olarak her gün aynı saatleri tercih etmeye özen gösterin. Tercihen yatmadan 2 saat kadar önce, öncelikle cildinizi temizledikten sonra hafif miktarda cildinize uygulayabilirsiniz. Her krem ve sağlık ürünü gibi dozaj çok önemlidir. Fazla kullanırsam daha faydalı olur mantığı tamamen yanlış olacağından ve oldukça etkili bir krem olmasından dolayı hafif şekilde cildinize ince tabaka halinde uygulayın. Arnavut kremi aşırı uygulanması durumunda deride soyulmalara neden olabilmektedir. Ortalama 1-1,5 saat ciltte kaldıktan sonra yüzünüzü bol suyla yıkayarak temizleyin.

Kremi ten rengini açmak dışında lekeler için ve diğer bölgeler için kullanıyorsanız aynı şekilde ve miktarda kullanmanız gerekir. Aksi halde ton farklılığı meydana gelebilir. Arnavut kremi ile başarı elde etmek istiyorsanız mutlaka düzenli kullanıma uymanız gerekmektedir. Aksattığınız her gün cildinizin ve lekelerin direncine neden olacaktır. Kremin muhafaza edilmesi de kullanım kadar önemlidir. Aşırı soğuk yerde yağın donması durumları ile birlikte fazla sıcak yerde kalması da erimesine neden olarak kremin bozulmasına sebebiyet verebilir.

Arnavut Kremi Etkisini Kaç Günde Gösterir?

İstediğiniz sonuçları elde etmek için öncelikle bahsettiğimiz gibi düzenli kullanım gerekmektedir. Ardından 4 ile 6 ay arası kullanımı uygundur. Arnavut kremi etkileri sürdüğünüz anda gözle görülür şekilde belli olmasa da ilk gün ve 3.gün arasında farklılıklar göz çarpacaktır. Ciltte bulunan inatçı ve uzun zamandır silinmeyen lekeler için en az bir aylık kullanım sonrası fark oluşacaktır.

Arnavut Kremi Hangi Durumlarda İşe Yaramaz

Vücutta bulunan ve doğuştan gelen ben, cilt altı lekeleri ve çeşitli iltihap durumlarında Arnavut kremi faydasız kalabilir. Çeşitli şekillerde sonradan oluşmuş olan lekelerde ise olumlu sonuçlar alınmaktadır. Cilt beyazlatmak amacıyla kullanan kadınlar tarafından oldukça beğenilen ve yaygınlaşan krem 4 tona kadar renk açılımı sağlamaktadır.

Arnavut Kremi Yan Etkileri Var mıdır?

Arnavut kremi üretici şirketleri içerisinde cıva olmadığını belirtse de piyasa üzerinde bulunan her kremi direk olarak kullanmak uygun değildir. Güvenilir şekilde tedarik edilecek olan krem ürün içeriğinde cıva bulunması yüzünüzün soyulması ve tahriş olmasına neden olabilir. bununla birlikte uzun süreli kullanımlarda Arnavut kreminin dişlere de zarar verebileceği belirtilmiştir.

Arnavut Kremini Kimler Kullanamaz?

Arnavut kremi genellikle her türlü kullanımlara uygun olsa da kemoterapi görenler ve Reaction ilacı kullananlar için tehlikeli olabilir. Krem kullanımı sırasında makyaj yapılabilir, diğer kozmetik ürünleri de kullanılabilir. Hamile olan anne adayları ile birlikte emziren anneler de kullanabilir. İçerisinde paraben ve cıva içermeyen tüm ürünler için belirtilen maddeler uygundur. Yağlı ya da kuru şekilde olan tüm cilt şekillerine uygun olan Arnavut kremi, cildinize kullanım esnasında boynunuza da uygulamanız faydalı olabilir.

blankÇünkü cildin renginin açılması ile birlikte boyun kısmı ton olarak farklı olacak ve istenmeyen görüntüye yol açacaktır. Özellikle leke bulunan ve güneş izi olan yerlere uygularken aşırı kullanımdan kaçınmalı, ince tabaka halinde hafifçe sürmelisiniz. Kuru ve normal oda sıcaklığını aşmayacak sıcaklıkta muhafaza ederek 4 ile 6 ay kullanım sonrası etkisini %100 şekilde gösterecektir. Etki etmeyen kremler yalnızca aşırı esmer olan kadınlar ve doğuştan leke bulunan bölgelere fayda etmeyebilir.

Arnavut kremi ile ilgili yapılmış yorumlara: https://www.1ciltbakimi.com/aklik-kremi-arnavut-kremi-nedir/

bu adresten ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu