Cilt Bakımı

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi

Bütün bayanlar dolgun kirpikler ile çekici bakışlara sahip olmak istemektedirler. Bundan dolayı kirpiklerini de dolgun gösteren rimelleri seçerler. Çünkü dolgun kirpik her zaman etkileyici bakışlara sahip olmakla yükümlüdür. Kirpiklerinizdeki rengi ve şekli seçeceğiniz rimeli belirleyecek olan en önemli faktör rimel seçiminizdir.

Kirpik yapınızı bilmeniz ve buna uygun olacak şekilde rimel seçimi yapmanız en doğru seçim olacaktır. Dümdüz bir kirpiğiniz varsa spiral ve klasik fırçalı olan rimelleri seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle kirpikleriniz olduğundan daha hacimli ve daha kıvrık bir şekilde olacaktır. Fakat kısa kirpikleriniz varsa daha uzun ve kıvrık olması için kıvrık fırçalı olan rimelleri tercih etmelisiniz. İki fırça seçiminde de kirpikleriniz olduğundan daha uzun, kıvrık ve hacimli bir şekilde görünecektir.

  • Eğer düz bir kirpiğiniz varsa seçmeniz gereken rimeller klasik rimeller olması gerekmektedir. Düz kirpiklere sahipsizseniz Loreal Paris Mega marka, rimeli kullanabilmektedirler.
  • Kısa kirpiklere sahipseniz mutlaka kıvırcık rimelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Max Factor kısa kirpikleriniz için en uygun rimeldir.
  • Seyrek kirpiklere sahip olan kişilerse tercih etmeniz gereken rimel ucu S şeklinde olanlar ve sürüldüğü zaman hacim ve dolgunluk verenlerdir.
  • Düşük kirpikleriniz varsa, kauçuk uçlu rimelleri tercih etmeniz, bütün kirpikleri tek bir şekilde ayırıp yelpaze görüntüsü vermenizdir.
  • Rimllerinizde sıkı kıllar olan fırçalarınızı kalınlaştırmak için daha doğru seçim olacak. Fakat seyrek kirpikleriniz varsa böyle rimeller tüm kirpiklerinizi boyayıp dolgun görünümlü kirpiklere sahip olmanıza yarar.
  • Koyu renk gözünüz varsa lacivert ve mavi tonlarında olan rimeller sizler için daha uygun olacaktır. Eğer renkli gözlüyseniz o zamanda mürdüm rengi olan rimelleri tercih etmeniz gerekir. Kirpiklerini daha dolgun gösterecek olan rimel seçimi yapmanız için önerilerimize dikkat edin.

Rimel Sürerken Bilmeniz Gerekenler

Üst kirpiklere rimeli sürerken başınızı hafif olacak şekilde arkaya atarak ileri doğru bakmanız gerekir. Kirpik diplerinizden başlayıp rimeli sürmeli ve sağa sola doğru hareket ettirmeniz gerekmektedir. Uç noktalara kadar hareketi sağlamalısınız. Daha belirgin kirpikler isterseniz ilk önce bir kat rimeli sürün ve kuruduktan sonra ikinci katıda sürmeniz gerekir.

Alt kirpiklerinize doğru rimel uygularken de yapay bir görüntü vermek istemezseniz rimeli daha fazla belirgin bir şekilde kullanmamalı sadece hafif bir şekilde sürmelisiniz.

İki gözünüz birbirinize çok uzaksa kadınların göz pınarlarına yakın olan bölgelerini belirginleştirin ve uç kısımlara daha az şekilde olacak biçimde yapmalısınız. İki gözünüz birbirine çok yakınsa tam tersi bir şekilde uygulamanızı yapın.

Düşük göz yapınız varsa eğer gözlerinin uç kısımlarını hareketlendirip orta bölümleri daha az bir şekilde rimel uygulamanız ve gözünüzün iç kısmına doğru rimeli dokundurup işlemi yapmanız gerekiyor. Kirpikleriniz eğer yapışırsa böyle durumlarda kirpik tarama fırçalarını kullanmanız en doğru seçim olacaktır. Bu sayede de kirpikleriniz inanılmaz dolgun görünecektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ