Göz Kalemi Nasıl Seçilir

Göz Kalemi Nasıl Seçilir

Makyaj ürünlerinin arasında en önemli olanlardan biri göz kalemidir. Göz rengini ve şeklini belirginleştirmek için yarayan göz kalemleri, gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran kozmetik ürünler olarak bilinmektedir. Göz kalemleriyle bir çok farklı göz makyajı yapılabilmektedir. Göz kalemlerinin gözde kusursuz durabilmesi için doğru göz kalemi seçilmesi gerekmektedir.

Bayanların makyajının olmazsa olmazlarından olan göz kalemi tercihi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Makyajın her etabının belirli özelliklere göre tamamlandığını düşündüğümüzde göz kalemi sürmenin de kendine göre kuralları bulunmaktadır.

Göz kalemi seçerken ilk olarak kişi göz rengini ele almalıdır. Farklı göz kalem renkleri ile gözler çok daha güzel gösterilebilmektedir. Her göz rengine uyan farklı göz kalem renkleri bulunmaktadır. Göz rengini ortaya çıkaran renkler tercih edilerek göz makyajı yapıldığında gözler çok daha güzel görünmektedir.

Bayanlar gözlerini ortaya çıkarabilmek için birden fazla seçeneğe başvurmaktadırlar. Aslında doğru bir göz kalemi ile gözlerini kolaylıkla ortaya çıkarabilmektedirler. Tek yapmanız gereken göz renginize ve cildinize uygun olarak bir doğru göz kalemini seçebilmenizdir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Göz Renklerine Göre Hangi Renk Göz Kalemleri Tercih Edilmelidir?

  • Kahverengi gözlere sahip olan bayanlar çok şanslıdır çünkü bu göz rengine çoğu kalem uyum sağlamaktadır. Özellikle de mavi, kahverengi, yeşil, siyah ve mürdüm tonları kahverengi gözlü bayanlar da makyajın çok daha güzel görünmesini sağlayan renklere bedeldir.
  • Mavi gözlere sahip kadınlar göz renklerini vurgulayabilmek için koyu renklere yönelmelidirler. Böylelikle göz makyajı daha fazla etkileyici görünür. Siyah, lacivert ve mor renkteki göz kalemler bu göz rengine en çok yakışan renkler arasındadır.
  • Yeşil gözlere sahip olan bayanlar da mavi gözler gibi göz renklerini daha da belirginleştirebilmek adına lila, gri ve siyah renkleri tercih edilir.
  • Siyah gözlere sahip kadınlar bir çok farklı renk göz kalemini seçebilmektedirler. Bunlardan en uygunu ise siyah renktir. Çünkü siyah renk göz kalemiyle siyah gözler daha da belirgin hale getirilir.

blank

Göz rengi ortaya çıkarmak isteniyor ise tercih siyah renk göz kaleminden yana olmak zorundadır. Sürülen siyah kalem fırça veya kulak çubuğu yardımı ile dağıtıldığından buğulu gözler elde edilmektedir. Göz kalemi seçerken önemli olan bir diğer madde ise cilt rengidir. Açık tenli kadınlar da kahverengi veya gri tonlarını seçebilirler. Esmer bayanlar ise siyah renk kalem seçerek göz makyajlarını uygun bir şekilde yapabilirler.

Göz rengine uygun göz kalemi seçildikten sonra doğru bir uygulama ile kusursuz göz makyajı elde edilebilmektedir. Eğer gözler olduğundan daha büyük ya da iri gösterilmek isteniyorsa eyeliner veya göz kalemi göz hizasından biraz daha dışarıya doğru uzatılmalıdır. Gözlerin alt ve üst kısmına ise göz kalemi çekilmelidir. Gözler daha ufak gösterilmek isteniyorsa göz kalemi kirpiklerin iç kısımlarına sürülmelidir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.