Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma işlemlerinizde hepsini denediyseniz fakat beyazlamıyorsa bu yazımızla bitkisel diş beyazlatmayla ilgili bilgilere ulaşabilirisiniz. Tam olarak bitkisel olmasa da evde kendi kendinize uygulayacağınız yöntemler demek daha doğru olur.

Dişlerimiz Neden Sararır?

 

Doğal diş beyazlatmalarının öncesinde dişleriniz istediğiniz beyazlığa ulaşıp sonra rengini koruyabilmesi için yapmanız ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Dişlerin sarı olmasına  yol açacak olan tüm faktörleri diş üzerinde oluşmuş olan bakterilerin oluşturduğu tabakalara neden olur. Bu tabakalar kahve ve çay tüketiminde, asitli içeceklerde, hazır gıdalarda, sigara kullanımı sonucunda hızla oluşur. Bu yönde olan yiyecek ve içecekleri mümkün olduğunuzca az tüketerekdişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalayıp günde bir kez diş ipi ile aralarını temizlemeniz beyaz dişlerinizi daha uzun süreler koruyacaktır.

Diş Beyazlatmaya Doğal Çözümler

 

Evde kendi başınıza uygulayacağınız diş beyazlatmalarında sizlerinde fark edeceği gibi her zaman karbonat bulunur. Karbonat dişlerinizi her zaman beyazlatmalarda çok etkilidir. Sık tercih edilmesinin yanı da doğal bir beyazlatıcı olmasının dışında etkili bir anti bakteriyel oluşudur. Dişlerin sararmalarına yol açan bütün plaklarımı oluşumlarını geciktirmektedir.  Karbonat diğer malzemeler ile karıştırılıp uygulandığı vakit en iyi diş beyazlatıcı ürünlerin arasına girer.

Malzemeler

  • 1 Yemek Kaşığı Karbonat
  • Yarım Yemek Kaşığı Sirke
  • Bir Tutam Tuz

Uygulanışı ve Hazırlanışı

Yukarıda vermiş olduğum malzemelerin hepsini bir kasenin içerisinde güzelce karıştırarak diş fırçanızı da bu karışımdan bir miktar alın. Daha sonrasında dişlerinizi normal şekilde fırçalayın. Kasede kalan karışımı ise dişlerinizin üstüne sürün. Sürdükten sonra da 15 dakika bekletin daha sonra temizleyin. İyi sonuç alana kadar günde bir defa olacak şekilde tekrarlayın.

Doğal Diş Beyazlatma 2

Malzemeler

  • 1 Yemek Kaşığı Karbonat
  • 2 ila 3 Damla Hidrojen Peroksit
  • 2 ila 3 Damla Nane Aromalı Gargara

Uygulanışı ve Hazırlanışı

Tüm malzemelerin hepsini tekrardan bir kap içinde karıştırıp dişlerinizi bu karışım ile normal bir şekilde fırçalayın. Daha sonrasında ağzını temiz bir su ile çalkalayın.

Doğal Diş Beyazlatma 3

Malzemeler

  • 3 Yemek Kaşığı Limon Suyu
  • 1 Yemek Kaşığı Tuz

Uygulanışı ve Hazırlanışı

Limon suyuyla beraber tuzu bir kase içinde karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımınızı diş macunu gibi diş fırçanıza sürün ve ağzınızı çalkalayın.

Bitkisel Diş Beyazlatma

 

Yukarıdaki yöntemlerden farklı olarak da bitkileri kullanıp karışımlar elde etmeniz mümkün. Toz haline gelen bir yemek kaşığı defne yaprağıyla toz halindeki yarım yemek kaşığı portakal kabuğunu karıştırarak normal diş macunuyla dişlerinizi fırçalayıp daha sonrasında dişlerinizin üzerinde bu karışımı uygulamalısınız. 5 dakika bekletip daha sonrasında temiz suyla ağzınızı iyice çalkalayın. Bu yöntemleri uyguladığınız takdir de dişlerinizi istediğiniz beyazlığa ulaştırabileceksiniz. Fakat önemli olan şu ki her daim dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamanızdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.