Sağlıklı Bir Cilt İçin Kullanmanız Gereken Yağlar

Sağlıklı Bir Cilt İçin Kullanmanız Gereken Yağlar

Güzel bir cildin ortaya çıkması için yağların olağanüstü sonuçlar ortaya çıkardığı bilinir. Cilt bakımına bu yağlarda dahil edildiğinde, her zamankinden daha ışıltılı bir cilt yapısı görmek mümkündür. Bunların düzenli olarak kullanımı devam ettiği takdirde, cildin alması gereken nem oranının da alındığını belirtmek gerekir. Özellikle vitamin açısından son derece yararlı olan bu yağlar, cildin güzelleşmesi için tercih edebileceğiniz en iyi seçenekler olarak karşınıza çıkar.

Argan Yağı

Cilt sağlığı için en gerekli olan vitaminler A ve E vitaminleridir. Bunların alınmasıyla birlikte cildin arzuladığınız gibi canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cildin nemlendirilmesini sağlayan omega 6 ve omega 9 açısından da son derece zengin bir yapıdadır. Cilt hastalıklarıyla baş etme konusunda da tercih edilmesi gereken argan yağı, sedef ve sivilcelere karşı kullanılabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Bu rahatsızlıklara karşı çare olan argan yağı, cildin her zamankinden daha genç görünmesine de yardımcı olacaktır.

Marula Yağı

Marula yağı, her cilt tipi için uyumlu olacak özellikler taşır. Cilt güzelliğine yardımcı olan bu yağ, aynı zamanda vitamin bakımından da oldukça zengin bir yapıdadır. A ve E vitamini açısından doğru bir tercih olan marula yağı, bu sayede iyi bir nemlendirici olmuş durumdadır. Sivilce gibi sorunlarla uğraşanlarında fazla zaman kaybetmeden bu yağı kullanması iyi olur.  Anti-mikrobiyal özelliklere sahip olduğundan dolayı, uzun zaman boyunca can sıkıcı görüntüleri ortaya çıkaran sivilceleri kurutacaktır. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu yağ çeşidi, mutlaka günlük cilt bakımına eklemeniz gereken doğal şifalardan biridir.

Mongongo Yağı

Afrika’dan tüm Dünya’ya yayılan Mongongo yağı, cilt güzelliğini sağlamak adına şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Güneşten dolayı yıpranmış bir cilt yapısına sahip olan kişilerin mutlaka günlük güzellik rutinine eklemesi gereken bu yağ çeşidi, iltihap ve kızarıklıklar içinde çok etkilidir. İçeriğinde eleostearik denilen bir madde bulunan mongongo yağı, bu özelliği sayesinde güneşin altında sağlıklı bir şekilde vakit geçirebilmenize olanak sağlıyor.

Baobab Yağı

Cilt güzelliği için kullanılması gereken yağlar arasında bulunan Baobab Yağı, hücrelerdeki hasarı en aza indirecek antioksidanlar içeriyor. Bu özelliği sayesinde kırışıklıklara karşı harika bir çözüm sunarken, kadınların korkulu rüyası olan yaşlılığın biraz daha ertelenmesine yarıyor. Baobab yağının faydaları bununla da sınırlı değil. İçeriğinde bol şekilde bulunan A, D ve E vitaminleri sayesinde daha parlak ve taze bir cilt yapısı oluşturuyor. Özellikle güneşin etkilerinden dolayı hasar almış ve kurumuş bir cilt tipiniz bulunuyorsa, derdinizin çözümünün bu yağda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Gece Cuha Çiçeği Yağı

Linolenik asit açısından son derece zengin olan gece çuha çiçeği yağı, cilt sorunlarına etkili bir şekilde yardımcı olması açısından kullanmanız gereken şifa kaynakları arasında yer alıyor. İçeriğinde bulunan omega 6 yağ asitleri, egzama ve iltihap gibi durumlara karşı da doğru bir çözüm oluyor. Aynı zamanda cildinizde çok fazla akne bulunuyorsa, o zaman bunlardan kurtulmanın gece çuha çiçeği yağından geçtiğini belirtmek gerekiyor.

Kalahari Kavun Tohum Yağı

Kalahari çölünde yetişen bu yağ çeşidi, özellikle omega 6 açısından son derece güçlü bir yapıya sahiptir. Bu özelliğiyle birlikte nemlendirici açısından da en iyi ürünlerden bile daha iyi bir performans ortaya çıkarır. Sağlıklı tarafının yanında cilde güzellik veren yağlar arasında olduğu için, pürüzsüz bir cilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu açıdan da devamlı olarak kullanmanız gereken yağlar arasındadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.