Yazın Parfüm Nasıl Kullanılır?

Yazın Parfüm Nasıl Kullanılır?

Parfüm kullanan kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta ise ten ve mevsime göre parfüm kullanılmasıdır. Her koku her tende farklı kokmaktadır. Parfüm yaz aylarında ve kış aylarında nasıl kullanıldığını bilmelisiniz. Yaz aylarında en hareketli, en neşeli zamanlar olduğundan güneş ile birlikte mutlaka hafif ve taze kokular tercih etmelisiniz.

Sıcak havalarda parfüm kullanırken dikkat!

Tertemiz bahar esintileri geldiğinde kokuları daha iyi almaya başlarız. Etrafta ışıldayan bir güneş, giyilen elbiseler, ruj, hafif makyaj, renkli ve pastel kıyafetler, açık renk bez çantalar… Bahara ve yaza dair hayatımız da olan her şeyi nasıl hafife indiriyorsak parfüm kısmında da aynısını uygulamalıyız. Ağır ve yoğun aromalı kokular kullanırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu tip kokular tenle yüzde yüz uyumlu olmadığında ters tepki yaratabilmektedir. Bahar ve yaz aylarında bu tip parfümlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Çok sevdiğiniz bir koku olabilir, size yakışan bir koku olması önemli değildir. Yaz sıcağı ile uyuşmasına ve görevini yapmasına imkan yok bunu kabul etmelisiniz. Soğuk bir kış gününde duyanın içini ısıtan kokular yazın duyduklarında tam ters tepki yapabilmektedir.

Parfüm çok hassas bir mevzudur. Mevsime ve ten uyumunuza göre bir parfüm seçmeniz yetmemektedir. Mutlaka uygulama taktiklerini de iyi bilmeniz gerekmektedir. Çoğunlukla çok yoğun parfüm sıkma hatasına düşülmektedir. Parfüm sizin tercih ettiğiniz ve size yaklaşan insanların algılamasını istediğiniz bir parfüm olmalıdır. Kokunuzu duymak istemeyen biri buram buram onu solumak zorunda olmamalı. En kaliteli parfüm de olsa çok yoğun uygulandığı takdir de etkinin dışında rahatsız edici bir koku elde edilir.

Kışın kıyafetlerin üzerine uygulanması daha doğru olurken yazın cilde uygulanmasında fayda görülmektedir. Yaz aylarında havanın sıcak olmasıyla insanların çok ince kıyafetler giymesi, parfüm kokusunun çok daha kısa süre içerisinde uçmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı  parfüm temiz cilde uygulanmalıdır. Salgı bezleri sayesinde özellikle göğüs bölgesin de kulak arkası ve bileklere uygulanan parfüm, sıcak havanın etkisinde çevreye daha kolay yayılmaktadır. Doğrudan güneş ışınlarına maruz kalan kıyafetlerin üzerine parfümü sıkmak kokunun daha hızlı bir şekilde uçmasına neden olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.