Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Nasıl Sürülür

Kadınlar için göz makyajı önemlidir. Makyaj denince eyeliner olmazsa olmazlardan birisidir. Çoğu bayan gözüne eyeliner kolay kolay süremez. Herkes bu işi kolay kolay beceremiyor. Bu yüzden eyeliner nasıl sürülür öğrenilmesi gerekir. Çünkü doğru eyeliner sürüldüğü takdirde gözlerinizi daha etkili ve güzel göstermek oldukça kolay olacaktır. Bu sayede herhangi bir ortama girdiğiniz andan itibaren ise hemen fark edilmek mümkün olacaktır. Eyeliner sürmek aslında çok basit bir iştir. Hatta zamanla eliniz pratiklik kazandığı zaman ise eyeliner sürmenin çokta zor bir durum olmadığını daha net bir şekilde görmeye başlayacaksınız. Eyeliner çekerken mutlaka en baştan başlanıp sona doğru sürülmesi gerekmektedir.  Ortadan başlamanız kötü bir görüntüye neden olacağı unutulmamalıdır.

Eyeliner sürülmesi ilk başta zor gelse de zamanla alışacağınızı bilmelisiniz. Eğer elleriniz titriyorsa bu biraz daha zor hale gelecektir. Fakat zamanla sürdükçe prtaik yapacak ve o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Alıştıktan sonra burada yazdığımı daha iyi anlayabilirsiniz. Eyeliner sürmenin birkaç tane değişik yolu bulunuyor.

Eyeliner Sürmenin Püf Noktası

İlk olarak göz kalemiyle denemeler yapın. Elinizin alışması bakımından daha faydalı olacak. Ardından da eyeliner kullanmaya başlayın. Sarı saç ya da kahverengi, koyu saçlarınız bulunuyorsa siyah eyeliner her zaman tercihiniz olsun. Eyelineri mutlaka baştan sona şeklinde sürmeniz gerekir. Ortadan başlarsanız kötü bir görüntüye sebebiyet verirsiniz. Eyelineri tek bir seferde sürmeye çalışmayın. Deneme olarak yaptığım vakit gerçekten çok kötü bir görüntü çıktı ortaya. Birkaç defa düzgün bir şekilde sürmeniz mümkün.

Jel Eyeliner Nasıl Sürülür?

blank

Bazı kızlar likit bazılarıysa jel eyelinerı daha rahat bir şekilde kullanmaktadır. Jel eyeliner bir nevi daha rahat sürülüyor. Her ikisini deneyip kendiniz hangisini daha rahat sürüyorsanız ona karar verin. Jel eyelinerler akmaz ve bulaşmaz. Ayrıca da kalın eyelinerii daha rahat yapmanız mümkün. Bu eyelineri özel bir ucu olan eyeliner fırçasıyla kullanmanız mümkün. Likit eyeliner kullanımı zordur. Bunun içinde ince bir fırça bulunur ve fırçayla sürülmektedir. Kalem uçlu olanlar ise daha kolay kullanılmaktadır. Siz kendinize uygun olanı seçin.

Eyeliner de önemli olan hususların başında ise eyeliner sürerken tek seferde sürülmeye çalışılmasına dikkat edilmelidir. Likit eyeliner kullanımı diğerine oranla daha zordur. Kalem uçlu olanları fırçalılara göre daha kolay olduğundan dolayı genelde onlar daha çok tercih edilir. . Likit eyelinerleri sadece üst göz kapağında kullanmanız istediğiniz muhteşem görüntüyü açığa çıkarabilmek adına zor olmayacaktır. Eğer ki hoş olmayan bir görüntü çıksın istemiyorsanız mutlaka üst kısma sürün.

Kalem şeklinde ki eyeliner daha pratik şekilde sürüldüğünden dolayı daha kısa süre içerisinde gözünüze çekersiniz.  İçten dışa doğru bir çizgi çekin  ve yamuk olmamasına mutlaka dikkat edin. Bu sayede daha güzel bir bakışlar elde etmiş olursunuz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.