Karbonat ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Dişe Zararları

Karbonat ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Dişe Zararları

Karbonat ile Diş Beyazlatma, dişleriniz saman içerisinde sararma yapıyorsa bunun için birden fazla yöntem vardır. Biz bu yazımızda karbonat ile diş beyazlatma konusunda sizlere bir yazı paylaşmak istedik. Karbonat tozu dişleriniz üzerindeki sarı tabakayı beyazlaştırıp bembeyaz dişlere kavuşmanızı sağlıyor.

Karbonatla Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Karbonatla diş beyazlatma nasıl yapılır diyorsanız sizlere etkili bazı tarifler vermek istiyorum. Karbonatla diş beyazlatmak için aşağıda verdiğim tarifleri uyulabilirsiniz.

Karbonat ile Diş Beyazlatma Tarifleri

Etkili karbonatla diş beyazlatma tarifleri ile sizlerde hemen etkili sonuç alabilirsiniz.

Karbonat Tozu ve Limon ile Diş Beyazlatma

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı karbonat tozu
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • yarım limon

Hazırlanışı : Bir fincan içerisine limonu sıkın ve içerisine zeytin yağını ekleyin. Ardından karbonat tozunu da fincana ekleyip, iyicene karıştırın. Bu karışıma diş fırçasını batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Mümkünse diş fırçasını diş etlerinize çok batırmamaya çalışın. Fırçalama işlemi bittikten sonra bol su ile ağzınızı çalkalayın. Dişlerinizdeki sararmayı gidermek için, her gün 1 kere yapabilirsiniz. Ancak 1 hafta kullanmakta yarar vardır. Fazla uzun süre yapmanız durumunda dişlerinize zarar verebilirsiniz.

Sirke ve Karbonat ile Diş Beyazlatma Tarifi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı karbonat tozu
 • 1 çay kaşığı elma sirkesi
 • yarım çay kaşığı tuz

Hazırlanışı : Bir fincan içerisine bütün malzemeleri koyun ve iyicene karıştırın. Karışıma diş fırçasını batırarak güzelce dişlerinizi fırçalayın. 1 hafta boyunca her gün 1 kere kullanabilirsiniz.

Çilek ve Karbonat ile Diş Beyazlatma Tarifi

Malzemeler

 • Yarım çay kaşığı karbonat tozu
 • 10 tane çilek

Hazırlanışı : Çilekleri bir dövücü ile iyicene ezin ve püre haline getirin. Üzerine karbonat tozunu ekleyin ve harmanlayın. Ardından diş fırçasını batırarak dişlerinizi fırçalayın. Karbonat ile diş beyazlatma yöntemi olan bu tarifi 1 ay içerisinde iki kere uygulayabilirsiniz.

Karbonat ve Tarçın ile Diş Beyazlatma Tarifi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı ada çayı
 • 1 çay kaşığı karbonat tozu
 • 1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı : Malzemelerin hepsini bir fincana koyup karıştırın ve fırçanızı ıslatıp fincanın içine batırın. Her gece yatmadan önce dişlerinizi bu karışım ile fırçalayabilirsiniz. 1 hafta sonra dişleriniz ilk halini alarak beyazlayacaktır.

Karbonat ve Bal ile Diş Beyazlatma Tarifi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı karbonat tozu
 • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı : Kabartma tozu ile balı bir fincan içerisinde karıştırın. Karışım macun haline geldikten sonra diş fırçası ile karışımdan aldıktan sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Karbonatla Diş Beyazlatmak Zararlı Mı

Karbonatla diş beyazlatmak zararlı mı ve karbonatla diş beyazlatmak dişe zarar verir mi sorusuna cevap vermek gerekirse kontrolsüz şekilde bilinçsiz olarak yapılan karbonatla diş beyazlatmak dişe ciddi oranda zarar verebilir. Çok fazla tercih edilen bu yöntem diş minesine ve diş etlerine zarar vereceği asla unutulmamımdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.