Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm

Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm

Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm; Yetişkin bir insanda yaklaşık olarak 2 milyon ile 5 milyon arasında ter bezi bulunur. Bu ter bezlerinin yaklaşık olarak 3 milyon kadarı sıvı salgılamaktadır. Terlemeye bitkisel çözüm olarak sizlere vereceğimiz bitkisel çözümler sayesinde ter kokusundan rahatça kurtulabileceksiniz.

Bu arada yukarıya not olarak eklemediğimiz terlemeye karşı çözümler kısmında 3 milyon adet ter bezinin salgıladığı sıvı , koyu ve kokulu olmaktadır. Bu kokulu ve koyu renkte olan ter bezleri genellikle koltuk altı ve genital bölgelerde olmaktadır.

Terlemeye Karşı Bitkisel Çözümler

Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm

Malzemeler

  • Rezene ( 4-5 gram )
  • Su (Klorsuz ve 1 su bardağı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir cezve içerisine 1 bardak özellikle klorsuz olan suyu koyun ve içerisine 4-5 gram rezeneyi ilave ederek yaklaşık 5 dakika boyunca kaynatın. Ardından bu sıvıyı için. Terlemeye karşı bitkisel çözüm olarak kullanacağınız bu karışım terlemeyi ciddi anlamda azaltacaktır. Haftada 3 gün bu karışımı tükettiğiniz taktirde aşırı terlemeniz azalacaktır.

Terlemeye Karşı Doğal Çözüm

Malzemeler

  • Bal ( 2 tatlı kaşığı )
  • Elma veya Üzüm Sirkesi ( 2 tatlı kaşığı )
  • Su (Yarım su bardağı ve ılık su)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İki tatlı kaşığı bal ile iki tatlı kaşığı üzüm veya elma sirkesini ılık su ile karıştırınız. Ardından bu sıvıyı içebilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere tüketeceğiniz bu terlemeye karşı doğal çözüm kaynağını belirli bir müddet devam ettiğinizde özellikle el ve ayaklarda olan terlemeleriniz son bulacaktır.

Ter Kokusuna Tarçın Kürü

Terlemeye karşı bitkisel çözüm olarak tarçın kullanabilirsiniz. Kabuk tarçın içebilir veya gün içerisinde tarçın çayı hazırlayabilirsiniz. Günde 1 fincan tarçın çayı içerek ağır ter kokusundan kurtulabilir veya ter kokusunu büyük bir ölçüde geçirebilirsiniz.

Yazın Terlemeye Bitkisel Çözüm

Yazın güneş altında ve havaların basık olmasından dolayı terleme kesinlikle olacaktır. Ancak yazın terlemeye karşı bitkisel çözüm olarak sabah , öğlen ve akşam olmak üzere ada çayı tüketmeniz durumunda yaz aylarındaki aşırı terleme sorununuz ortadan kalkacak ve böylece daha az terleyeceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım