Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir

Lazer epilasyonun zararları genel olarak lazerin çeşidinden kaynaklanır. Bazı lazer aletleri derinizin daha altına nüfuz eder ve alt tabakaya zarar verir. Bazı lazerler ise yüzeysel olarak dalga boylarından oluşur. Derinin alt tabakalarına giren fazla miktarda ışınlardan dolayı yanıklar oluşabilir.

Bu makalemizde sizlere lazer epilasyonun zararları nelerdir? cildinize ne gibi zararlar verebilir bunlardan bahsetmek istiyorum.

Lazer Epilasyon Zararları Var Mı

  • Lazer Epilasyon özellikle açık tene ve hassas cildi olan bazı kişilerde akne oluşumu olabilir. Normalde lazer epilasyon sonrasında hafif bir kızarıklık normal bir durumdur. Bu kızarıklıklar en fazla 2-3 gün içerisinde geçer. Eğer lazer epilasyondan sonra şiddetli bir ağrı veya kaşıntı devam ederse, en kısa sürede cildiye doktoruna gitmeniz gerekir. Bu problem herkeste meydana gelmez. Cilt alerjisi veya kronik cilt hastalarında görülen bir durumdur.
  • Lazer Epilasyonun en çok görülen zararı, deride yanma ve leke yapmasıdır. Bu nedenle lazer epilasyondan önce ve lazer epilasyondan sonra aşırı güneşe çıkmamalı ve mümkünse 30 ile 50 faktörlük güneş kremleri kullanılmalıdır.
  • Lazer epilasyonu, şimdiye kadar cildi derinden etkileyecek sonuçlarla henüz karşılaşılmamıştır. Ancak bazı etken durumlar dışında iyileşme süreci en fazla 1 ay bulan kişiler görülmüştür.
  • Lazer epilasyondan sonra solaryum veya güneşin altına çıkmanız ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle koruma altında olmanız gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon genital bölgeye zarar verir mi? Hayır vermez. Genital bölgede vücudunuzda her hangi bir bölge gibidir. Ayrıca lazer ışınları yumurtalıklara zarar vermez yada kanser gibi rahatsızlıklar oluşturmaz.
  • Hamile bayanlar lazer epilasyon yaptırmalı mı? Sonuç olarak bir lazer ışını olduğundan dolayı ve radyasyon riski bulunduğundan hamile bayanların yaptırmaması gerekir. Zararlı olabilir.
  • Her hangi bir cilt hastalığınız varsa lazer epilasyon zararlıdır. Özellikle sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında, lazer epilasyon sedef hastalığının yayılmasına bile yol açabilir. Bu nedenle sedef hastalığı olan kişilere lazer epilasyon önerilmez.

Sizlere bu yazımızda lazer epilasyonun zararları nelerdir ve lazer epilasyonun zararları var mı sorusuna cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.