Doktor Tavsiyeli Sivilce İlaçları

Doktor Tavsiyeli Sivilce İlaçları

Doktor Tavsiyeli Sivilce İlaçları Doktor tavsiyeli sivilce ilaçları tamamen doktor tavsiyeli olup, kafadan uydurma değildir. Cildinde sivilce olduğu için doktora giden ve doktorların genel olarak hastalarına söyledikleri, tavsiye ettikleri ilaçlardır. Bu nedenle aşağıdaki ilaçları yinede doktorunuza sorup kullanmanızda fayda var.

Doktor Tavsiyeli Sivilce İlaçları

Eğer cildinizde az veya orta şiddette sivilce varsa aşağıdaki ilaçları ve sivilce sorunu gideren sabunları kullanarak sivilce tedavisi yapabilirsiniz.

Imex Sivilce Sabunu

Piyasada yaklaşık olarak 220,00 TL’ye satılan Imex sivilce sabunu, cildinde az veya orta seviyede sivilce problemi yaşayanlara doktorun tavsiye ettiği sivilce sabunlarından birisidir. Kullanmanız durumun sivilceleri kurutarak ortadan kaldırır.

 

İmex sivilce sabunun yapısında bulunan sebumlar ile gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu azaltır. Sivilce problemi olan kişiye kalmış bir şekilde dilendiği kadar kullanılabilir.

Monodoks Kapsül

Sivilce antibiyotiği olarak adlandırılan ve ciltteki bakterileri öldürerek sivilcelerin kurumasını sağlayan doktor tavsiyeli sivilce ilacıdır. Bunların dışında sivilce oluşumunu da azaltan Monodoks kapsül, 24 saat arayla 1 adet kullanılır. Genel olarak sabah tok karnına kullanılması önerilir.

Fiyatı yaklaşık olarak 53.05 TL’dir. Bu sivilce antibiyotiğini eczanelerden reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Ayrıca doktor tavsiyeli sivilce ilacıdır.

Benzamycin Sivilce İlacı

Özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerde yağların birikimi ile sivilcelerin oluşmasını engelleyen nadir sivilce ilaçlarından birisidir. Gözeneklerin altındaki yağları eriterek sıvı haline getirir. Sıvı hale gelen yağların kaybolması durumunda sivilceler yok olur. 2016 yılı içerisinde fiyatı 78.24 TL olarak satılmaktadır.

En etkili sivilce kremlerinden biri olan benzamycin jel ile ilgili daha detaylı bilgi için benzamycin krem sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Cleocin-T Sivilce İlacı

Doktor tavsiyeli sivilce ilaçları arasında oldukça popüler olan bu sivilce ilacı sıkılmış olan sivilcelerin kırmızılığını gideren bir ilaçtır. Düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri azaltmakla beraber sivilcelerin kızarıklığını da geçirmektedir.

 

Cleocin-T Sivilce İlacının piyasa fiyatı şuan 190.53 TL‘dir. Eczanelerden kolayca temin edilen bu sivilce ilacı, bir pfizer ürünüdür.

Sivex Sivilce Losyonu

Doktor tavsiyeli sivilce ilaçları içerisinde harika bir losyon olan sivex sivilce losyonu, gözenekleri derinlemesine temizleyerek, sivilce oluşumunu en aza indirir. Gün içerisinde bir veya iki defa kullanıldıktan sonra 20 veya 30 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından yüz yıkanır. Ancak günde 2 defadan fazla kullanılmaması önerilir.

 

2016 yılında Sivex sivilce losyonunun fiyatı 341,79 TL gibi bir fiyatla satılmaktadır.

Isotrexin Sivilce Jeli

Deri altındaki yıpranmış olan dokuları sıkıştırarak cildin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Bu şekilde sivilcelerin yok olmasında önemli rol oynayan Isotrexin sivilce jeli, kırmızı ve mor sivilceler üzerinde son derece etkili bir sivilce jelidir. Piyasadan 27.78 TL gibi bir ücret ile satın alabilirsiniz.

Önceden temizlediğiniz cildinize uygulanır. Deri altına nüfuz ederek dokuları sıkıştıran jel, 10 veya 20 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra cilt temizlenir.

Sizlere sitemizde daha önce sivilce ilacı ve sivilce ilaçları hakkında oldukça fazla makale paylaştık. Dilerseniz buradan yazılarımızı okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Sivilceler için Maydanoz Kürü

Sivilcelerin geçmesi için doğanın bizlere sunduğu nimetlerden de yararlanabiliriz. Bunların arasında maydanoz kürü ile cildimizdeki sivilceleri kurutabilir ve cildimizi sıkılaştırabiliriz.

Malzemeler:

  • Maydanoz
  • 6 damla limon suyu

Hazırlanışı: Yukarıdaki malzemeleri bir kasede karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi yıkayın.

YORUMLAR

  1. blank Demet Coşkun dedi ki:

    Ben Sebi ixir akne kremini kullanıyorum. ciddi sonuç aldım. tavsiye ederim.