Cilt Bakımı

Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Kol Tüyleri Nasıl Alınır? Bayanların büyük sorunlarından bir tanesi de kol tüyleridir. Kol tüylerinin gözükmemesi hatta çıkmayacak şekilde alınması gerekmektedir. Özellikle beyaz tenli bayanların kollarında gözüken tüyler tam bir facia olmaktadır. Bu nedenle koldaki tüylerin alınması ve bir daha çıkmayacak şekilde temizlenmesi gerekir.

Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Kol Tüyleri Nasıl Alınır

Resimde de gördüğünüz gibi uzamış kol tüyleri gerçekten çirkin bir görüntü yaratır. Bu nedenle uzaması beklenmeden alınması gerekir. Kol tüylerini almak için bir çok yöntem kullanılır. Bu yöntemlerden en çok kullanılanları krem ile tüy alma , ağda ile tüy almadır. Ancak en ağrısız ve çok tercih edilen kol tüyü alma yöntemi kremdir. Hatta bu kremlerin parfümlü ve kokulu olanları daha çok satın alınmaktadır.

Sizlere kolunuzdaki tüyleri alabilmek için bazı yöntemlerden ve bu yöntemlerin uygulamalarından bahsetmek istiyorum. Bu yöntemleri sıralayacak olursak;

Ağda ile Tüy Alma Yöntemi

Kol tüylerini evinizde ağda ile alabilirsiniz. Isıttığınız ağdayı kolunuza bir ıspatula yardımı ile sürüp , ağda bezini yapıştırıp çekebilir ve koltuk tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken önemli nokta ağda bezi ile tüyleri çekerken , tüylerin tam tersine çekilmesine dikkat etmelisiniz. Bu şekilde yapılan kol kılları hemen hemen 2 ayda bir çıkar ve uzun bir müddet sizi idare edecektir.

Ağda Sonrası Sivilce

Ancak bazı bayanlarda ağda tahriş ve kızarıklık oluşturabiliyor. Hatta bazen sivilce bile oluşabiliyor. Bu nedenle bazı kadınlar kol tüylerini alırken ağda kullanmıyor. Aslında ağda ile kolunuzdaki tüyleri almadan önce kol kısmınıza bebek pudrası dökerseniz , kolunuzda tahriş , kızarıklık veya sivilce oluşmayacaktır.

Epilasyon Aleti ile Kol Tüylerini Almak

Kolunuzdaki tüyleri almak için epilasyon aletlerinden yararlanabilirsiniz. Epilasyon cihazları sayesinde kolunuzdaki tüylerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Eğer epilasyon aleti alırken buz içeren epilasyon aleti alırsanız , daha az acı çekersiniz. Buz ağda yapacağınız yeri soğutarak acınızı minimuma indirir.

Tüy Dökücü Krem ile Kol Tüylerini Almak

En acısız ve zahmetsiz olan krem ile tüy alma yöntemi bayanlar arasında en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Eğer acısız , sızısız kıl veya tüy almak istiyorsanız, en güzeli tüy dökücü krem ile tüy almaktır. Hatta son zamanlarda çıkan kokulu kremleri tercih edebilirsiniz.

Kol Tüyü Alma

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kol tüylerinize tüy dökücü kremi sürüp , yaklaşık 5 dakika bekleyin. Daha sonra kutu içerisinden çıkan ıspatula ile tüyler kazınır. Ardından kolunuzu sabunlayarak , bol su ile temizlemeniz gerekir.

Kol Kıllarını Alma

Jilet ile Kollardaki Tüyleri Alma

Bu yöntemi çok önermiyoruz. Ancak en hızlı ve en pratik yöntemdir. Çok acele veya zamanın olmadığı durumlarda jilet yaparız. Unutulmaması gereken önemli nokta devamlı jilet ile tüy alırsanız , belirli bir süre sonra bu tüyler sertleşir ve daha uzun çıkmaya başlar.

Jilet ile koldaki tüyleri almak basittir. Biraz sabun veya köpük sıkılır daha sonrada jilet ile kollardaki tüyler alınır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ