Renkli Saç Spreyi Nasıl Kullanılır

Renkli Saç Spreyi Nasıl Kullanılır

Saçlarının rengini kalıcı olarak değiştirmek istemeyen, boyanın kimyasal içeriğini saçına uygulamak istemeyen ya da özel günlerde saçlarına farklı renkler vermek isteyen kadınların son dönemlerdeki tercihi renkli spreyleri olmaktadır.

Farklı saç rengi seçenekleri ile boyamaya cesaret edemediğiniz renkleri saç spreyleri ile uygulayabilirler ya da özel günlerde farklı saç modellerinde uygulayabilirsiniz.

Renkli Saç Spreyleri

Farklı markalar içinde pek çok renkli saç spreyleri bulunmaktadır. Uygulaması kolay olan ve farklı saç renkleri ile çoğu kadının son dönemlerde en çok tercih ettiği ürünlerden birini oluşturmaktadır.

Renk çeşitleri: boya ile kalıcı renklerde uygulayamayacağınız farklı renkler bulunmaktadır. Ya da saçlarınızı farklı renge boyatmak istemiyor ve karar veremiyorsanız önce saç spreyini deneyerek nasıl olacağına karar verebilirsiniz. Var olan renkler;

  • Mavi
  • Pembe
  • Sarı
  • Turuncu gibi

Birçok renk seçeneği mevcuttur. Aynı zamanda daha doğal saç rengi olan siyah, kahverengi ve beyaz çeşitleri de bulunmaktadır.

Renkli Saç Spreyi Nasıl Uygulanır?

Oldukça kolay uygulama yöntemi olan saç spreylerinin kullanım esnasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Uygulama yöntemine dikkat ederek daha iyi bir kullanım elde edebilirsiniz. Kullanım aşamalarında dikkat etmeniz gereken noktalar;

  • Öncelikle saç spreyini temiz bir saça uygulamanız önemlidir.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayın.
  • Saçlarınızı boyamak istediğiniz parçalara uygun olarak ayırdıktan sonra saçlarınızı tarayın.
  • Spreyi çalkaladıktan sonra 90 derecelik açı ile 30 40 cm uzaklıktan saçlarınıza uygulayın.

Kullanım esnasında ellerinize eldiven geçirmeniz ve göz temasından uzak tutmanız önemlidir.

Boya ya da saç açıcı gibi kimyasal içeriği fazla olan maddeleri saçlarına uygulamak istemeyen kişilerin daha çok tercih ettiği renkli saç spreyleri boyalar kadar olmasa da kullanım sıklığına dikkat edilmelidir. Renkli saç spreylerinin saçtan arındırılması oldukça zordur. İyi bir şekilde şampuan ve kremle saçlarınızı yıkamanız gereklidir. Saç spreylerinin saçta kalma süresi de oldukça önemli. 3 günden fazla saçınızda durmaması gerekiyor. Aynı zamanda kullanım aralığınızda olmalı. Üst üste uygulayacağınız renkli saç spreyleri saçlarınızın yıpranmasına neden olabilir.

Yıkama şekli: saçtan arındırması oldukça zor olan renkli saç spreyleri kullanım sıklığınıza bağlı olarak yıkamanız gereklidir. Üst üste yaptığınız uygulamalarda saçınızdan çıkması zor olacaktır. Örneğin saçınıza 2 gün kalıcı olan saç spreyi uygulaması yaptıysanız ilk önce saçınızı şampuan ve kremle yıkamanız ardından kurulamanız gerekmektedir. Saçlarınızı kuruladıktan sonra tekrar 2. Yıkama işlemini yapmalısınız. Sıcak su ile durulamanız daha kolay bir şekilde yıkamanızı sağlayacaktır.

Renkli Saç Spreyi Kullanım Modelleri

Farklı saç modellerine ek olarak kullanabileceğiniz saç spreyi farklı bir tarz yaratmanızı sağlayacaktır. Topuz, fön, dalgalı ve kıvırcık saçlarda farklı renk seçenekleri ve modelleri ile özel günlerinizde uygulayabilirsiniz.

Son dönemlerde oldukça moda olan renkli saç spreyleri ile saçlarınızda farklı modeller yaratabilirsiniz. Yazın daha çok renkli ve cıvıl cıvıl renklerin moda olması ile saçlarınız da yaratacağınız renkli modeller daha hoş duracaktır. Saç modelinizi anında değiştirecek ve farklı bir tarz oluşturarak daha farklı görünmenizi sağlayabilir.Kış aylarında ise daha çok toprak rengi olan modeller tercih edilmektedir. Özellikle siyah renk saç boyasının kullanım zorluğu spreylerde bu rengin tercih edilmesini arttırmaktadır. Farklı renkte saçların nasıl duracağını merak ediyor ve kısa dönemli değişiklikler yapmak istiyorsanız renkli saç spreyleri iyi bir alternatif oluşturur.

Son dönemlerde moda olan gri ve beyaz saçlarda saç spreyi ile yaratabileceğiniz modeller arasında. Özellikle saç rengi açık olan kişilerde kullanımı ise daha kolay olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.