Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmer tenli bayanların aslında kendine yakıştırdığı bir çok saç rengi kullanılabilir. Ancak her renkte gitmemektedir. Bu nedenle Esmerlere yakışan saç renkleri hakkında bir yazı yazarak, esmer tenli bayanlara gidebilecek en iyi saç renklerinden örnekler vermek istiyorum.

Dışarıda bolca esmer tenli ama sarışın bayanlar görürsünüz. Bazılarına çok yakışırken bazılarında ise gerçekten çok kötü duruyor. Aslında esmer tenli bayanların saç rengi güzellik konusunda ön plana çıkartıcı bir faktör ancak bunu makyaj ile de tamamlaması şarttır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmere Yakışan Koyu Saç Renkleri

Esmerlere en çok yakışan saç renkleri arasında siyah, kahverengi ve mavi saç rengi yer alıyor. Her esmerin ten rengi de farklı olabileceğinden dolayı buna sizin karar vermeniz gerekiyor. Eğer tercihiniz kahverengiden yana olursa koyu kestane arası bir renk seçimi daha iyi gidecektir.

Esmere Yakışan Açık Saç Renkleri

Bal köpüğünden sarıya kadar neredeyse bütün açık renkler esmer tenli kişilere yakışır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi esmer tenlilere sarı saç çok yakışmıyor. Ancak sarının tonunu tutturursanız, o zaman süper olacaktır. Esmerler için önemli olan saça renk verirken, doğru ve kendini tam belli eden renk tercih etmektir.

Esmerlere Gidecek Saç Renkleri

Size örnek olarak gösterebileceğim kişiler arasında devamlı saçlarını kızıla boyayan Rihanna örneği olabilir. Ancak kızıl renkli saçlar kullanımı zor ve bakım isteyen bir saç rengidir. Eğer kızıl saçın bakımını yapabilirim diye kendinize güveniyorsanız, esmer teninize çok yakışacaktır. Rihanna’nın resminden de görebileceğiniz gibi koyu bir tene sahip ve kızıl saçları harika duruyor. Eğer esmer tenliyseniz ve saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız, kızıl renk tam size göre olacaktır.

Esmerlere Balyaj Sarısı

Özellikle bebeksi tenlere çok iyi giden balyaj sarısı esmer tenlilere çok iyi gidiyor. Bir ara Jeniffer Lopez’inde saçlarında gördüğümüz bu renk ona çok yakışmıştı. Ancak esmer tenli bayanların balyaj sarısı kullanması sonucunda makyajlarınıda çok dikkat etmesi gerekmektedir. Makyajsız sarı tonları sizi kötü gösterebilir.

Esmerlere Mavi veya Siyah Saç Rengi

Esmerlere mavi veya siyah saç gerçekten çok yakışıyor. Esmer ten koyu bir renk olduğundan dolayı , koyu saçlar çok güzel oturuyor. Bunun bir örneği de Adriana Lima’dır. Adriana Limanın bir ara yaptığı koyu siyah saçlar ona çok yakışmıştı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.