Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları

İstediğini kilonun altındaysanız ve kilo almak için yollar arıyorsanız bu yazıyı okumaya devam etmenizi tavsiye ederim. Nasıl ki birçok insan kilo vermek istiyor aynı o şekilde birçok insanda kilo almanın yollarını arıyor. Fakat kilo vermek isteyenlere önerdiğimiz düzenli bir şekilde kilo vermek olduğu gibi kilo almak isteyenlerde düzenli bir beslenme programı kullanarak kilo almaya çalışmaları tavsiyemizdir. Bunun nedeni ise kilo almak için bazı yüksek kalorili besinler tüketeceksiniz ancak bu besinlerden alacağınız kaloriler sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Bundan dolayı kilo alırken bile bazı dikkat etmeniz gereken kilo alma yolları bulunmaktadır.

kilo-yol-1

Kilo almak için ilk yapacağınız iş aslında kilo vermek isteyen için önerdiğimiz olayın tam tersidir yapacağınız işlerdeki yaktığınız kaloriden daha fazla kalori almak. Bu kaloriyi ise yiyeceğiniz besinlerden alacaksınız. Bunu yaparken kalori almak için kalorisi yüksek besinlere ve besin değeri yüksek gıdaları kullanmanız gerekmektedir.

Uzmanlara göre sağlıklı kilo alan kişilerin ayda en fazla 1 ile 1,5 kilo arasında bir kilo almasıdır budan günlük yaşantınızdaki harcadığınız kalori ile yediğiniz besinlerin içerisinde bulunan kalori değerinin arasındaki bulunan kalori değerinin 300 ile 400 arasında olması ile istediğiniz şekilde ve sağlıklı bir biçimde kilo almanızı sağlayacaktır.

Kilo aldıran yiyecekler arasında sayılabilecek besinlerden olan peynir çeşitleri, makarna ve muz gibi gıdalar hem besin değerlerinin yüksekliği hem de kalori, vitamin, mineral ve besin lifleri açısından faydalı gıdalardır. Bu besinlerden farklı olarak inceleyeceğiniz bazı gıdalar ile kilo almanıza yardımcı olacağız.

 

Kilo Alma

  • Hayvansal yağlar doğru bir biçimde tüketildiğinde sizin için doğru bir kilo alma yoludur. Eğer yanlış tüketim yaparsanız bu hayvansal yağlar kolesterol açısından zengindir. Kolesterol sizin için kilo almanızdaki yardımcınız olsa da fazlası ileride ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.
hayvansal yağ

hayvansal yağ

  • Bitkisel yağlar kalori açısından çok yüksek bir yapıya sahiptir. 100 gram yağ tamı tamına 900 kalori içerir ve bu
    bitkisel yağ

    bitkisel yağ

    sizin günlük harcadığınız kalori ile belirli bir dengede tutmanıza yardımcı olacak bir gıdadır. Bu yağlar hidrojene edilmemiştir bundan dolayı doğal yağlar dengeli ve hafta içerisinde belirli aralıkla kullanmanız tavsiye ederim.

 

  • Kuruyemişler kilo almak isteyenler için hem çok lezzetli hem de çok etkili bir yapıya sahiptir. Kuruyemişler içerisinde bulundurduğu sağlıklı yağ asidi, protein ve kalori bakımından oldukça yeterlidir. Birçok gıdaya oranla kalori değerleri yüksektir.
kuruyemiş

kuruyemiş

Fıstık ezmesinin sadece 100 gramlık bir kısmında 600 kalori vardır. Buda ince hesaplar yapıldığında yemek yediğimiz kaşık ile ölçersek bir yemek kaşığı fıstık ezmesinde 100 kalori bulunur.

 

  • Siyah çikolata sizi hem sağlığınıza faydalı hem de kalorisi yüksek bir yiyecektir. Siyah çikolata içerisinde zengin bir kalori yapısı var birde antioksidandır. Siyah çikolata içerisinde %50 ile %70 oranları arasında kakao barındır. Bütün etkiyi kakao yapmaktadır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri