Ukraynalı Kadınların Güzellik Sırları

Ukraynalı Kadınların Güzellik Sırları

ukrayna kadınları nasıl olur güzellik sırları nelerdirUkraynalı kadınlar, Slav ırkına mensup, dünyanın en güzel kadınlarından bir tanesi. Hatta pek çok kişi tarafından Rus kadınlarından çok daha güzel bulunuyorlar. Peki aynı familyaya ait olmalarına rağmen Ukrayna’daki kadınların pek çoğundan daha güzel olmasının sebebi ne?

Ukraynalı Kadınların Güzellik Sırları

Genetik özellikleri sayesinde dünyaya gelirken güzellik bağlamında dünyaya 1-0 önde gelen Ukrayna kızları, doğuştan beyaz tenleri ve uzun bacakları, renkli güzel gözleri ve sarışın kumral saç renkleri ile dikkat çekiyorlar elbette ancak Slav ırkı dediğimiz ve Doğu Avrupa ülkelerine mensup pek çok farklı milliyetten kadın ile benzer genetik özellikler taşıyor olmalarına rağmen, Ukraynalıları diğer ülke kadınlarından ayıran bazı güzellik sırları da mevcut elbette.

 • Güneşe çıkmıyorlar

Ukrayna’da güneşi görmek zaten bizim güzel ülkemizde olduğu kadar kolay değil. İklim olarak kışı hakkını vererek yaşayan ülkelerden Ukrayna ancak Ukrayna kızları, güneşi bulduklarında bile, yüzlerine güneş koruyucu krem sürmeden rastgele dolaşmıyorlar. Ciltleri de bu sayede hem daha beyaz kalıyor hem de güneşin zararlı UV ışınları yüzünden buruşmuyor, yıpranmıyor.

 • Düzenli Uyku Uyuyorlar

Ukrayna’daki hareketli gece hayatına, bilhassa da başkenti Kiev’deki çılgın partilere, muhteşem clublara ve diskolara rağmen, yerli halk bu gecelerin tadına turistler kadar varmıyor.  Ama unutmayın ki her ne kadar kulağa eğlenceli gelse de bu tip bir yaşam sürmek uzun vadede kişinin sağlığına ve dolaylı yoldan güzelliğine de olumsuz etkiler yaratıyor

 • Ukrayna kızları çok Mutlu!

Güzelliğin belki de en büyük sırrı bu. Baskı altında olmadan, tabulardan uzak, hayatta kalmaya çalışarak değil de, yaşamdan zevk alarak hayatlarını sürdüren Ukrayna kadınları pek bir mutlular. Bu yüzden olsa gerek ki bu mutluluk ve huzurlarından kaynaklı gülümseme, her daim yüzlerinin ortasında yerini alıyor ve berrak ciltleri, mavi yeşil gözleri, altın sarısı saçlarına eklenerek güzelliklerini kat be kat katlıyor.

 • Kaliteli Makyaj Malzemesi Kullanıyorlar

Doğal ve duru bir güzelliğe sahip olsalar da, hem kılık kıyafet ve modada hem de makyaj trendlerinde Ukraynalı kadınlar abartmayı severler ancak makyaj malzemelerinin pek çoğunun ağır kimyasallar içerdiğini düşünecek olursak, Ukraynalı kızların ciltlerinin bozulmaya uğramamasındaki en büyük neden, kullandıkları malzemeleri kaliteli olanlardan tercih ediyor olmaları.

Üstelik vergi durumları bizimkine göre çok daha düşük olduğu için, Ukrayna’da kaliteli kozmetiğe erişim de Türkiye’dekine göre çok daha uygun fiyatlı.

 • Spor Yapıyorlar

Yine biz Türk kadınlarından farklı olarak sporu kilo vermek için, ideal kilosuna ulaşana dek değil, bir yaşan tarzı haline getirerek, sağlıklı yaşam için yapıyorlar. Sporun hem serotonin hormonu salgılatarak mutlu etme fonksiyonundan yarar görürken

 

Ukraynalı Kızlar Neden Bu Kadar Güzel?

Yukarıda saydığımız güzellik sırlarına ek olarak bir de sahip oldukları bazı özellikler Ukraynalı kadınları daha çekici ve güzel hale getiriyor;

 • Doğuştan beyaz tenliler
 • İnce kemik yapısına sahipler
 • Yuvarlar kalçalar ve vücut hatlarına sahipler
 • Saç renkleri genelde açık
 • Gözleri genelde renkli
 • Genetik olarak gamzeleri olan kadınlar
 • Makyaj yapmayı seviyorlar
 • Saç Bakımı yapıyorlar
 • Uzun Boylular
 • Modayı yakından takip ediyorlar
 • Yüz yapıları kemikli
 • Sivri burunları onları daha seksi yapıyor

Ukraynalı Kadınların Güzellikleri ile İlgili Diğer Efsaneler

Ortaçağ döneminde Avrupa’da cadı avı denilen olayları duymamış olanlar için kısaca anlatmak gerekirse; bilhassa güzel olan kadınların kıskançlıklar sebebiyle iftiraya uğrayarak cadı olarak adledilmeleri ve yakılmaları ile ilgili bir akımdır. Ortaçağ boyunca pek çok Avrupa toprağından yüzlerce, binlerce dupduru güzelliğe sahip kadın yakılırken Ukraynalı kadınlar bu akımın kurbanı olmamıştır.

Bu sebepten ötürü Ukrayna kızlarının güzel olanlarının hayatta kalabildikleri ve üreme yoluyla nesilden nesile güzelliklerini aktardıkları düşünülmektedir.

Bir diğer efsane ise; Ukrayna’nın istila dönemleri sırasında etnik grupların karışması sayesinde, genetik Slav özelliklerine ek olarak pek çok farklı milliyetin genetikleri ile karışarak melez güzelliğine de sahip oldukları yönündedir.

Türk erkekleri arasında Rus kadınlarının ne kadar ünlü olduğunu biliyoruz ancak aslına bakacak olursanız beğenilen kadınlar Ukrayna kadınları ve onların güzellikleri. Slav ırkını Rus olarak doğrudan etiketlemek eğiliminde olduğumuz için bu hatayı yapıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.