Nane ile Sivilce Tedavisi, Nane ile Sivilcelerden Kurtulma

Nane ile Sivilce Tedavisi, Nane ile Sivilcelerden Kurtulma

Nane ile sivilce tedavisi konusunda nanenin mentol ve ferahlık özelliğinden yararlanılır. Doğal cilt bakımı olan nane ile sivilce tedavisi , cildinizde çıkan sivilce ve akneleri antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri ile tedavi yöntemini kanıtlamış bir bitkidir.

Dilerseniz market veya manavdan dilerseniz de bahçenizde yetiştirdiğiniz nane ile sivilce tedavisi yapabilirsiniz. Aynı zamanda sivilce tedavisini evinizde çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece hem ekonominize katkı sağlarken hemde zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Nane ile Sivilce Tedavisi

Nane ile sivilce tedavisi için yaklaşık olarak 50 adet yaprağa sahip bir nane satın almamız gerekiyor. Naneyi dilerseniz marketten dilerseniz de bahçenizde yetiştirebilirsiniz. 50 yapraklı naneyi çok güzel bir şekilde yıkıyoruz. Ardından bir havan veya miksere atarak parçalıyoruz. Nane yaprakları püre kıvamına gelene kadar mikser veya havanda dövüyoruz.

Ardından havanda veya mikserde parçalayıp püre haline getirdiğiniz naneleri bir poşete koyun. Ağzını bağlayarak yaklaşık 15-20 dakika kadar buzdolabında bekletin. Soğuma işlemi bittikten sonra nane poşetini çıkartın ve bir kulak karıştırıcı yardımı ile cildinizde bulunan sivilcenin üzerine uygulayın.

Sivilcenin üzerine sürdüğünüz naneyi yaklaşık olarak cildinizde yarım saat bekletin. Bu bekleme süresinde televizyon veya müzik dinleyebilirsiniz. 20-30 dakika sonra cildinizi soğuk bir su ile yıkayarak durulayın. Ardından yüzünüzü bir havlu ile kurulayın. Kuruturken havluyu hafif ıslatmayı unutmayın.

Nane ile sivilce tedavisi işlemini periyodik olarak tekrarlamanızda yarar var. Cildinizde çıkan sivilcelere ani tepkime yapan nane, mentolü sayesinde cildi tahriş etmeye ve kurumaya karşı anti işlemler yapmaktadır. Haftada 2 kez yapılan nane ile sivilce tedavisi sonucunda cildinizde sivilcelerin azaldığını ve yok olmaya başladığını kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

YORUMLAR

  1. blank Emine dedi ki:

    Nane maskesi burundaki aknelere iyi gelirmi yani siyah noktalara deniyen varmı