Cildi Sıkılaştıran Yağlar

Cildi Sıkılaştıran Yağlar

Cildi Sıkılaştıran Yağlar.. Zararlı güneş ışınlarından, yorgunluk, ilaçlar, uykusuzluk gibi zaman ile cildin yıpranmasına, yaşlanma belirtilerinin ve lekelerinde oluşmasına neden olabilmektedir. Elastikiyetini kaybeden ciltte kırışıklıklar, lekelenmeler ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlar da ise estetik müdahalelere başvurmanız mümkündür fakat neden öncelikle evde kendinizin uygulayabileceğini tedavi yöntemlerini ele almıyorsunuz?

Hemen her yerde bulacağınız organik yağlar ile leke ve yorgunluk belirtilerini azaltarak cildinize sağlıklı bir görünüm verebilirsiniz.

Avokado Yağı

Kurumuş ve yıpranmış olan ciltler elastikiyetini kaybeder bunun ilacı ise avokado yağıdır. Yaşlanma belirtilerine karşı oldukça etkilidir. Vitamin yönünden de zengin olan avokado, kuru ciltler de çok hızlı bir şekilde emilmektedir. Kahvaltılarda yumurtaya eşlik etmek veya guacamole sos yaparak cipsinizi bandırdığınız avokadoyu bu şekilde deneyin.

Biberiye Yağı

Taze tatları seviyorsanız hemen her yemeğe bir tutam kattığınız biberiye, ciltte derin temizlik sağlama konusunda oldukça etkilidir. Zeytinyağıyla karıştırıp yumuşak hareketler ile cildinize uygulayacağınız biberiye yağını, akne sorunlarına karşı elma sirkesiyle karıştırıp kullanmanız çok iyi gelecektir. Fakat alerjik bir reaksiyon olup olmadığını tespit edebilmeniz için ufak bir bölgenizde deneme yapmanız oldukça önemlidir.

Buğday Yağı

Cildiniz kuruma çatlama yapıyorsa buğday yağını denemelisiniz. Özellikle de E vitamini yönünden zengin olup güneşe karşı koruyucu etkisi de vardır. Ama buğday yağını sürerek temmuz ayında öğle vakti güneşte durmayın. Yağlarda bir yere kadar koruyabilmektedir.

Jojoba Yağı

Cilt bakımı ve kozmetiklerde adını en sık duyduğumuz yağlardandır. Hem kuru hem de yağlı ciltler de kullanabileceğiniz her iki cilt tipi içinde uygun olan jojoba yağı, karın ve bacakta olan çatlakları da geçirmektedir.

Limon Kabuğu Yağı

Cildinizin sık ve esnek olmasını istiyorsanız limon kabuğu yağını denemenizi tavsiye etmekteyiz. Cildi gererek yaşlanma izlerini önemli ölçüde azaltan limon kabuğu yağı, akne tedavilerinde de önerilmektedir.

Susam Yağı

Ciltte yaşlanmayı yasaklamak ve kalıcı bir nem sağlayabilmek için susam yağı kullanılmaktadır. Ciltteki kollajen üretimini arttırır ve esnek sağlar. Saç derisinde de kuruluk ve kepek sorunlarına karşı da etkili çözümdür.

Zeytinyağı

Hem cilt hem de saç bakımında çok sık rastladığımız ve kolay bir şekilde erişebileceğiniz yağ olan zeytinyağı, özellikle de farklı bileşenlerle karıştırıldığı zaman birçok sorun ile mücadele etmektedir. Zeytinyağını limon ve balla karıştırarak kırışıklıkların cildinize yerleşmelerini önleyebilmektedir. Kaya tuzuyla karıştırıp kol ve bacaklarınızdaki ölü derileri de vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağının ziyan olacağı derdi de yok en kötü salataya döküp ya da ekmeğe banıp yiyebilirsiniz.

Fındık Yağı

Tamamen yağ deposuyla dolu olan fındığın yağı cilt için tam bir sıkılaştırıcıdır. Vücudun bir anda genişlemesiyle ortaya çıkan çatlak görünümünü de azaltmada büyük oranda rol sahibi olmuştur. Bunun dışında ise cilt sıkılaşması için verdiği tüm mücadele de önemli bir oranda dikkat çekmektedir. Fındık yağı aynı zamanda ise bir nemlendirici olarak görev yapmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.