Kusursuz Cilt İçin Kahve Bakımı

Kusursuz Cilt İçin Kahve Bakımı

Kusursuz Cilt İçin Kahve Bakımı Kusursuz bir cilt için kahve bakımı yapmaya ne dersiniz? Sadece bir kaç dakikanızı alacak kahve bakımı sayesinde cildiniz kusursuz olacak ve oldukça bakımlı bir cilde sahip olacaksınız. Bunun dışında cilt bakımı için ayırdığınız yüzlerce lira cebinizde kalacak ve boş yere paranızı harcamayacaksınız.

Kusursuz Cilt İçin Kahve Bakımı

Cildinize kahve bakımı yapabilmek için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazırlayıp ondan sonra bakıma geçmeniz gerekiyor. Sizlere önce kahve bakımı yapmak için gerekli malzemeleri yazalım.

  • 1 adet fincan
  • Türk kahvesi
  • Buz kalıbı
  • Su

Hazırlanışı: İlk olarak Türk kahvesini hazırlayalım. Cezve içerisine yeteri kadar su ve yeteri kadar kahveyi atıp ocakta ısıtalım. Türk kahvesini hazırladıktan sonra ocaktan alın ve soğumasını bekleyin. Unutmayın cilt bakımını sıcak kahve ile değil! Soğuk kahve ile yapacağız.

Kahve soğuduktan sonra buz kalıbına boşaltın ve buzluğa koyun. Kahve, buz kalıbında donduktan sonra buzluktan alıyoruz ve yüzümüze sürüyoruz. Yanaklar, çene, çene altı, göz kapakları dahil olmak üzere sürülebilir.

Kahve ile cilt bakımı sabahları yapılırsa çok daha iyi olacaktır. Güne cildinizi hazırlar, sizi uyandırır, kahve cildin yaşlanmasını geciktirir ve cildin canlanmasını, ferahlamasına yardımcı olur.

Kahve Telvesi ile Peeling Yapımı

Yukarıda yaptığınız kahvenin telvesini atmamanızı söylemiştik. Eğer döktüyseniz sorun değil. Türk kahvesi yaptıktan sonra telvesini bir kaseye alın ve cildinize ovarak masaj yapın. Kahve telveleri peeling için son derece doğaldır.

Eğer cildinizi cansız ve nemsiz hissediyorsanız peeling yapmalısınız. Özellikle doğal yollar ile yapılan peelingler sizi pahalı yöntemlerden kurtarırken siyah nokta, sivilce oluşumu  ve cilt gençleştirici kremlerden uzak tutacak ve bu cilt problemlerine çözüm olacaktır.

Kahve telvesini yüzünüze sürdükten sonra ovalamayı unutmayın. Cildinize çok zarar vermeden cildinizi ovaladıktan sonra soğuk su ile cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Kahve içerisindeki uyarıcı maddeler sayesinde cildin sıkılaşmasını, selülit oluşumunu, sivilce oluşumunu, selülit giderilmesini, siyah noktaların temizlenmesini sağlayan en basit ve en ucuz ev yapımı maskedir. Eğer hafta sonu evinizde cilt bakımı yapmak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir maskedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.