Mandalina Maskesi İle Cilt Bakımı

Mandalina Maskesi İle Cilt Bakımı

Mandalina Maskesi İle Cilt Bakımı Mandalina maskesi ile kışın ve sonbaharda bakım yapmak çok önemlidir. Kış meyvesi olan mandalina ve mandalina kabuğu cilt için son derece faydalı bir meyvedir.

Mandalina Maskesi İle Cilt Bakımı Ne İşe Yarayacak?

Mandalina ile yapacağınız cilt bakım maskesi, soğuk havalarda yıpranan cildinizi onaracak ve yağlı cilde sahip olan ciltleri nemlendirecektir.

Mandalina maskesi dışında bir çok mandalina maskesi de vardır. Mandalina kabuğu maskesi, mandalina suyu maskesi ve mandalina maskesi olmak üzere 3 ayrı maskeye rastlayabilirsiniz.

Mandalina Maskesi İle Cilt Bakımı

Harika bir güzellik maskesi sayılan mandalina maskesi ve mandalina kabuğu maskesi nasıl yapılır?

Mandalina maskesi yapımı için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu malzemeleri satın aldıktan sonra maskeyi yapamaya başlayabilirsiniz.

  • 2 çorba kaşığı mandalina suyu
  • 1 adet yumurtanın beyazı

Hazırlanışı: Uygun bir kaseye yukarıdaki malzemeleri koyun ve tahta bir kaşık ile çırpın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi yıkayın ve temizleyin.

Eğer mandalina veya yumurtaya karşı bir alerjiniz yoksa mandalina maskesinin zararları konusunda endişe duymayın. Rahatlıkla maskeyi yüzünüze sürebilirsiniz.

Mandalina Kabuğu Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı mandalina kabuğu rendesi
  • 1 tatlı kaşığı portakal kabuğu rendesi
  • 1 tatlı kaşığı greyfurt kabuğu rendesi
  • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı: Uygun bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri koyun ve iyicene karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Bekleme süresi sonunda cildinizi yıkayın ve temizleyin.

Mandalina maskesi veya mandalina kabuğu maskesi yaparken içerisinde kullanılan malzemelere alerjinizin olup olmadığını anlamak için maskeyi önce bileklerinize sürüp sonrasında 20 dakika bekleyebilir ve böylece cildinizin alerji olup olmadığını, kızarıklığın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer cildinizde bir kaşınma, kızarıklık yoksa rahatlıkla maskeyi yüzünüze sürebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.