Parafin Pedikür Nasıl Yapılır?

Parafin Pedikür Nasıl Yapılır?

Kadınlar için oldukça önemli, doğal bir madde olan parafin pedikür nasıl yapılır sorusu da son zamanlarda merak ediliyor. Temizleyici ürünlerin içerisinde zararlı maddeler bulunduğu için kadınlar yeni ve doğal ürünlere yönelmeye başladı. Bu maddeler hem el hem de ayak sağlığına daha iyi gelebiliyor. Bu aşamada kadınların mutlaka doğal ve hassas ciltlere karşı bile duyarlı olan malzemeleri kullanması gerekiyor. Parafin, el ve ayak bakımında kullanılıyor. Tamamen doğal olması nedeniyle ciltte hiçbir zararlı etki bırakmıyor. Ölü hücreleri temizlemesinin yanında cilt altındaki tıkanıkları da ortadan kaldırıyor. Bunun sonucunda da tertemiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabiliyorsunuz. Parafin pedikür nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise son zamanlarda merak ediliyor.

Doğanın Bir Mucizesi

Parafin için doğanın bir mucizesi desek yanlış olmaz. Bu madde, tamamen ağaç köklerinden elde ediliyor. İlk olarak Çin’de kullanılmaya başlanan ve aynı zamanda ilaç yapımında da kullanılan bu maddenin doğal yollar ile rahatlatıcı ve gevşetici bir etkisi de bulunuyor. Cilt üzerindeki etkileri de cabası. El ve ayak bakımında kullanılmasıyla bilinen ve aynı zamanda hijyenik yani arındırıcı ve temizleyici bir yapıya sahip olan bu madde sayesinde kendinizi oldukça rahatlamış hissedeceksiniz.

Kışın Vazgeçilmezi

Bu maddenin özellikle kış aylarında soğuklar nedeniyle zarar gören ve çatlayan eller ve ayaklar için ideal olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Haftada bir defa düzenli bir şekilde uygulamanız durumunda ayak bakımı, ayak bakım kürü ve diğer temizleyici losyonlar ile birlikte ölü hücrelerin tamamen atılması sağlanır. Çok ünlü isimlerin kullandığı bu madde içerisinde doğal meyve özlerinin yer alması nedeniyle cildi canlandıran ve yeniden kendini enerjik hissetmesini sağlayan maddeler yer bulunuyor. Parafin pedikür nasıl yapılır sorusunu ise daha yakından inceleyelim.

blank

Hangi Noktalara Dikkat Edilmeli?

 • Parafin ile pedikür yaparken mutlaka önceden manikür ve pedikür yapılmalıdır. Yani bu madde hazır olan cilde uygulanmalıdır.
 • Bakım olarak tırnaklara da uygulanabilir.
 • Tırnak bakımları sonrasında bu bölgeye özel temizleyici bir jel sürüldükten sonra masaj yaparak uygulanmalıdır.
 • Tırnak, el ve ayak üzerine sürülen jellerin olabildiğince yedirilmeden bu bölgede kalması ve cildin bunu abzorve etmesi gerekir.
 • Parafin uygulamasının tatbik edilmesinden bir adım önce ayak, tırnak ve el bölgesinde kolajen içeren bir emülsiyonun uygulanması gerekiyor. Böylece yağ oranı daha dengeli bir şekilde sunuluyor. Genel olarak baktığımızda bu uygulama işlemini sadece kendi alanında uzman olan kişiler uygulamalıdır.
 • El ve ayak bölümüne uygulanacak olan parafinler, bu aşamaların tamamlanmasından sonra kullanılabilir.
 • Eller ve ayaklar öncelikle parafin uygulandıktan sonra üzerine bir koruma kabı kullanılarak korunmalıdır.
 • Bütün adımlar hem el hem de ayak için sırasıyla uygulanır.
 • 10 ya da 15 dakika beklemek, bu bakım için yeterlidir.
 • Bekleme süresinin tamamlanmasından sonra parafin maddesini soyabilirsiniz.
 • Bu uygulamadan sonra el ve ayak bölgesinde bir miktar kuruma olabilir. Sonrasında nemlendirici krem ile bu bölgeyi yumuşatabilirsiniz.

El ve Ayak Üzerindeki Yararları

Parafin maddesinin haftada 1 ya da 2 defa el ve ayak bölgesine uygulanması durumunda oldukça olumlu bir etkinin görülebileceğini ifade etmemiz gerekiyor. Bunun yanında düzenli kullanım sonrasında oldukça yumuşak ve güzel görünümlü bir el ve ayak sahibi olabilirsiniz. Ciltlerin çok kuru olması durumunda uygulama aşamasında nemlendirici kremden yardım alınabilir. Parafin pedikür nasıl yapılır sorusunun yanıtını bu şekilde aldık. Uygulamalı videoları da internet üzerinden bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.