Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşirleri saçınızın rengini kısa süre kullanım için değiştiren saç boyaları kadar ağır kimyasallar içermeyen boya çeşitleridir. Farklı renkler ile kullanım olanağı sunan saç tebeşirleri farklı tasarım saç kullanımında özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Son yıllarda popüler olan ürün fazla pahalı olmaması ve çeşitli renk seçenekleri ile kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Saç Tebeşiri Nedir?

Pastel boyaya benzeyen saç tebeşiri geçici bir saç boyasıdır. Yapımı ve kullanımı oldukça basit olan bu ürün son dönemlerde saç tasarımında oldukça popüler hale gelmiştir. Kısa süreli bir kullanımı olan saç tebeşirleri farklı renk çeşitleri içermektedir. Saçınızın bir kısmını ya da tamamını kolay bir şekilde boyayabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Kullanımı

Kullanımı oldukça kolay olan bu ürün aynı zamanda sağlık içinde çok yan etkisi olmadığından rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıma başlamadan önce;

 • Saçınızın fazla ıslak veya fazla kuru olmamasına özen gösterin
 • Kullanmadan önce saçınızı nemlendirin.

Kuru saça uygulamanız saçınızın daha çok yıpranmasına neden olur. Nemli saça uygulama esnasında dikkatli bir şekilde istediğiniz bölgeyi boyayın. aşağıdan yukarı doğru yapacağınız uygulamanın saçınıza homojen olarak dağılmasına dikkat etmelisiniz. Daha kalıcı bir etki için ise saçınızı boyadıktan sonra saç kurutma makinesi ya da maşa ile saçınıza ısı vermeniz gerekir. Uygulamadan sonra sprey kullanmanız ise daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Kullanım şekli: özellikle gerekli olan malzemeler;

 • Püskürtme şişesi
 • Su
 • Eldiven
 • Saç kurutma makinesi
 • İstediğiniz renklerde saç tebeşiri

Gereklidir.

Şişenin içinde saç tebeşiri ve suyu karıştırarak, istediğimiz modele göre saçlarınızı ayırın. Gözle temasına dikkat ederek sprey şeklinde uygulayabilirsiniz.

Eğer saçlarınızın rengi açıksa farklı renk uygulamaları daha kolay olacaktır. Tebeşirin rengi açık saçta daha fazla kendini göstermektedir ve daha kalıcı olmaktadır.

Dikkat edilmesi gerekenler: saç boyama aşamasına geçmeden önce sağlıklı ve kolay bir kullanım için;

 • Saçınızda sprey, jöle gibi maddeler olmamalı
 • Kullanım sırasında eldiven kullanmalısınız
 • Boyarken bulaşacağı için havlu kullanabilirsiniz
 • Yağmurlu günlerde ya da denize giderken kullanmamaya özen gösterin.

Kullanım alanları: kadınların özellikle saç rengini değiştirmekte kararsız kaldıkları zamanlar geçici boyalar oldukça kullanışlı olabiliyor. Farklı saç renklerini kalıcı olarak boyatmadan önce saç tebeşirleri ile deneyebilirsiniz.

Özel günler için de oldukça iyi bir alternatif oluşturur. Faklı görünmek istediğiniz zamanlarda kısa süre içinde değişim olanağı sağlar. Aynı zamanda kıyafetleriniz ile uygun bir görünüm de oluşturabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Çeşitleri; bulunması oldukça kolay olan bu ürün 12’li ve 14’ lü setler halinde satılmaktadır. Kırmızı, turuncu, mor, sarı, mavi gibi birçok parlak rengin dışında saçın doğal renkleri olan siyah, açık ve koyu kahve tonları gibi renk çeşitleri de bulunmaktadır. Kolay bir kullanımı olan bu ürünle fazla zahmete girmeden saçlarınızı istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Zararlı Mı?

Uygulandıktan sonra saçınızda 2 gün boyunca kalan saç tebeşirlerinin saçtan arındırılması da oldukça kolaydır.  Saçınızda çok bekletmemeniz ve 2. Gün sonunda yıkamanız gereklidir.

Saç tebeşiri seçerken alacağınız markaya dikkat etmelisiniz. Her ne kadar boyalar kadar çok kimyasal taşımasa da yine de doğal bir ürün olmadığı için sık kullanımınızda saçınızı yıpratabilir. Saçlarınızı boyarken kuru olmaması ve hafif nemli saça uygulamanızda oldukça önemlidir. Böylece daha az yıpranmasını sağlarsınız.

Ayrıca her uygulama esnasında fön, düzleştirici, sprey, jöle gibi ürünler kullanacağınız için saçlarınız daha çok yıpranabilir. Sık aralıklar ile kullanmadığınız sürece ise çok fazla zararı dokunmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.