Jel Manikür Nasıl Yapılır?

Jel Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür kadınların vazgeçilmez güzellik işlemlerinden bir tanesidir. Her zaman bakımlı ve güzel gözükmeyi seven kadınlar, birbirinden farklı maikür ve pedikür işlemleri ile birlikte kendilerini daha iyi hissedebilirler. Bu noktada ise son dönemin popüler işlemlerinden bir tanesi jel manikürler olarak bilinmektedir. Tırnak cilasının daha uzun süre kalmasına yardımcı olan işlem sayesinde kadınlar da rahat edebilirler. Jel manikür nasıl yapılır? Diye merak eden ve uygulatmak isteyen bireylerin ise uzman bir güzellik salonuna danışmaları daha yararlı olacaktır.

Tırnaklar Açısından Daha Sağlıklı

Son dönemde popüler olan bir diğer tırnak uygulaması ise akrilik tırnaklardır. Uzun süre dayanabilen ve kısa tırnaklı bireylere avantaj sağlayan akrilik tırnakların yanında, jel manikür de son derece etkilidir. Üstelik belirtilen işleme göre jel manikür bireylerin tırnaklarına daha az zarar vermektedir. Bu nedenle,

 • Tırnak sağlığına dikkat eden,
 • Sararmaları sevmeyen,
 • Tırnaklarının kırılması istemeyen

Kadınların jel manikür yaptırmaları faydalı olacaktır. Ancak elbette ki nasıl yapıldığından daha fazla nerede yapıldığı da önem taşımaktadır. Sağlıksız olan ve hijyen koşullarının uygun olmadığı mekanlarda, bireylerin mikrop kapma riski daha da yüksektir. Bu nedenle dikkatli davranılma gereklidir.

blank

Uzun Süre Kalıcı Olabilir

Gün içerisinde sürülen sıradan ojeler, gün sonu olmadan çıkabilmekte ya da soğulabilmektedir. Bu durum ise ellerinin bakımına önem veren kadınlar açısından zorlu bir süreci ifade etmektedir. Her gün oje sürmek zorunda kalan bireyler, bir süre sonra sıkılabilmekte ve tırnak bakımından vazgeçmektedirler. Jel manikürde ise kullanılan malzemeler nedeniyle ojenin daha uzun kaldığını söylemek doğru olacaktır.

 • En az 10 gün dayanan,
 • Aseton ile bile zor çıkabilen,

Jel manikür sayesinde kişiler de rahat edebilirler. Ancak bu noktada tırnak sağlığının korunması açısından uzun süre oje kullanmamakta ve manikürlü gezmemekte fayda vardır. Arada bir tırnakların hava alması, daha sağlıklı ve kısa bir süre içerisinde uzamasını destekleyecektir. Jel manikür nasıl yapılır diye merak eden bireylerin ise gereken malzemeleri temin etmeleri kolay bir işlemin gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Güzellik Salonları Profesyonel

Jel manikür yaptırmak isteyen ancak evde kendileri yapamayan bireylerin güzellik salonlarından yardım almaları faydalıdır. Pek çok şehirde yer alan güzellik salonları ya da bakım merkezleri, bireylerin istedikleri şekilde manikürlerinin yapılmasına yardımcı olmaktadır.

 • Doğru bir firmanın seçilmesi,
 • Kaliteli hizmet verilmesi,
 • Hijyene özen gösterilmesi,

Kadınların daha sonrasında mikrop kapmamaları ya da sağlık sorunu yaşamamaları açısından önemlidir. Yaklaşık olarak en fazla 45 dakika da tamamlanan jel manikür işlemi sırasında, birbirinden farklı tırnak sanatı yaptırmak ve istenilen ojeyi sürdürmek mümkündür. Koyu renkli ojelere göre açık renkli ojelerde, jel manikür işlemi daha uzun süre kalıcılık sağlayabilmektedir. Nude tırnakları seven bireylerin belirtilen noktaya dikkat etmelerinde fayda vardır.

Evde Yapımda Uv Tırnak Jeline Dikkat

Herhangi bir güzellik salonundan yardım almak istemeyen, evde kendileri jel manikür yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak UV tırnak jeli ve UV kurutucu lamba elde etmeleri gereklidir. Bu sayede gerekli tüm malzemeler alındığında aşamalar da daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 • Tırnakların temizlenmesi,
 • Ölü derilerden arındırılması,
 • Ojenin sürülmesi,
 • UV tırnak jelinin sürülmesi,
 • UV kurutucu lambaya ellerin tutulması,

Halinde tüm jel manikür işlemleri tamamlanmaktadır. Jel manikür nasıl yapılır diye merak eden kadınların, gerekli aşamaları takip etmeleri yeterli olacaktır. Kısa süre de gerçekleştirilen işlem sayesinde hem sağlıklı hem de bakımlı ellere ulaşmak mümkündür. Temizleme aşamasında da özel asetonlarını kullanmak gereklidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım