Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Göz makyajı makyaj kapsamında en çok dikkat çeken ve neredeyse makyajı tamamlayan en önemli noktadır. Göz makyajı yaparken ise en çok tercih edilen son dönemlerin vazgeçilmezi buğulu göz makyajıdır. Bir diğer adıyla gölgeli göz makyajı da diyebiliriz. Renk bilginiz var ise ve birazda görsellik olarak duyarlıysanız yapmanız gerekenler çok basit.

Her zaman için göz makyajında kullanılan renk tonlamaların sizin gerek yüz yapınız gerekse kıyafetiniz ile uyumlu doğru tonlarda olmasına özen gösteriniz. Soğuk kahverengi renk tonunu kiremit rengi ile karıştırıp kaşa doğru degrade şeklinde tamamlayın. Kapalı renk tonları ile yapılan buğulu göz makyajında genellikle gri ve siyah renk tonlamasına yer verilir. Açık renkte bir göz makyajı yapıyorsanız da somon veya pembe rengi tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra bu dönem mürdüm, açık kiremit ve bakır renkleri de oldukça tercih edilen renklerdendir.

Gerekli Malzemeler

  • Göz kalemi
  • Maskara
  • Farklı renk tonları içeren far paleti
  • 2 farklı far fırçası

Buğulu göz makyajında standart renk tonlamaları yoktur. Cildinize uygun renk ve tonlamaları kendiniz seçerek makyajınızı uygulayabilirsiniz. Renklerin koyuluğu çarpıcı dikkat çeken nitelikli bir göz makyajı yapmanıza olanak sağlarken açık renkli farlar ise daha yumuşak bir görünüm elde etmenizi sağlar.

***Ten rengi farları yeşil ve mor gibi ara tonlar ile karıştırmanız hoşnut renklerin açığa çıkmasına katkı sağlayacaktır.

blank

Gölgeli Göz Makyajında Fırça Seçimi

Makyaj çantalarının olmazsa olmazlarıdır far fırçaları. Her kadının çantasında muhakkak ki görebilirsiniz. Makyaj malzemeleri içerisinde olmazsa olmazdır. Gölgelendirilmiş göz makyajı için ideal olan fırçanın 2 farklı fırça olması her yönden daha fazla kolaylık sağlamaktadır. Renk karışımları ve istenen rengi yakalamak adına.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Göz kapağının kirpiğe doğru dip kısmından girerek kaşımızın bitiş noktasına doğru açık renkli bir zemin oluşturmalıyız. Göz kapağımızın orta kısmına doğru uzanan sıcak kahve tonlarında öncelikle bir zemin oluşturalım. Açık tonlarda oluşturduğumuz zemini koyu tonlarla tamamlayalım. Homojen bir geçiş olmalıdır. Sonrasında yine kirpik diplerinden başlayarak göz kapağının bitişine kadar çizgi çekelim. Çizgimiz koyu kahve veya siyah olabilir. Aynı işlemi bir kez de alt kirpikler için yapalım. Göz pınarından başlayarak kıyı kesime kadar olan alana yine aynı renk tonunu kullanarak çizgimizi oluşturalım. Üst kısımda çizdiğimiz çizgiyi kesik far fırçası yardımı ile hafifçe dağıtalım. Bu sayede buğulu bir görünüm oluşacaktır. Sonrasında ise göz makyajımızı maskara sürerek sonlandırabiliriz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.