Bu Bitkiler Sivilce İzlerini Yok Ediyor

Bu Bitkiler Sivilce İzlerini Yok Ediyor

Sivilcelerin bıraktığı izleri yok eden bu şifalı bitkiler sayesinde cildinizde daha önce çıkmış olan sivilcelerin izlerini geçirebilir ve sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

Sivilce İzlerine İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Eğer cildinizde sivilcelerden dolayı kalmış izler bulunuyor ve bir türlü sivilce izlerine çözüm bulamıyorsanız bu bitkileri kullanarak cildinizdeki sivilce izlerini geçirebilirsiniz.

Sivilce İzlerine Şifalı Bitkiler

Sivilce İzlerine Karşı Sinir Otu

Sinir otunun yaprakları akne ve sivilce lekelerinin giderilmesinde kulanılan şifalı bir bitkidir. Sivilce izlerine sinir otunuşu şekilde kullanılmaktadır;

Sinir otu yapraklarını bir havana koyun ve havanda sinir otu yapraklarını iyice dövün. Dövme işlemi sonunda havanda çıkan sinir otu suyunu sivilce izlerinin üzerine kompress yaparak uygulayın ve 30 dakika boyunca bekleyin. Sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Sinir otu sivilcelerin çabuk inmesi ile meşhur bir bitkidir.

Sivilce Oluşumuna Karşı Maydanoz

Maydanoz ciltteki toksinlerin atılmasını sağlayan bir bitkidir. Aynı zamanda bu toksinlerin atılması sivilce oluşumunuda engeller. 1 litre kaynamış su içerisine maydanoz yapraklarını serpiştirin ve demleyin. Demleme sonrasında maydanozları ezerek lapa kıvmına getirin. Lapa haline gelmiş maydanozları sivilce üzerinde 20 dakika bekletin ve sonrasında su ile temizleyin. 3 günde 1 defa cildinize uyguladığınızda sivilce oluşumunu engelleyecektir.

Sivilce İzlerini Geçiren Marul

Marul sivilce izlerine iyi gelen bitkilerden bir tanesidir. 1 litre su içerisine yarım marul doğrayın ve kaynatın. Kaynatmış olduğunuz marul suyunu süzüp sabah ve akşam cildinizi silin. Sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere daha özen gösterin. Kısa süre içerisinde sivilce izleri yok olacaktır.

Sivilce İzlerine Karşı Elma Sirkesi

2 çorba kaşığı elma sirkesini bir kaba koyun ve üzerine 1 çay bardağı su katarak inceltin. Bu karışımı cildinize her akşam yatmadan önce uygulayın. Elma sirkesi cildinizde oluşan sivilce lekelerinin azalmasında oldukça etkili olacak aynı zamanda cildinizde gözle görülür etkiler bırakacaktır. Ancak elma sirkesi sonrasında mutlaka cildinize bir nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Ceviz Yaprakları ile Sivilce Lekelerine Son

1 avuç ceviz yaprağını bir su bardağı kadar su ile kaynatın ve demleyin. Sonrasında bu suyu cildinize pamuk ile sürün ve cildinizi en az yarım saat yıkamadan bu suyu cildinizde bekletin. Bekleme süresi sonunda cildinizi soğuk su ile yıkayın ve sivilce lekelerinin geçtiğini gözlerinizle göreceksiniz.

Sabun Otu ve Sivilce Lekesi

Sabun otunu aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Sabun otu bitkisi sivilce izlerini geçirmede oldukça etkili bir bitkidir. Sabun otu kökünü su içerisinde kaynatıp demleyin. Demedliğiniz suy ile sivilce lekesi olan bölgeleri silin. Kısa sürede sivilce izleri yok olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.