Akne ve Sivilce Maskesi Tarifi

Akne ve Sivilce Maskesi Tarifi

Akne ve sivilce maskesi, özellikle ergenlik çağına gelmiş ve bu tür cilt problemi olan kişiler için altın değerindedir. Akne ve sivilce sağlık problemi olmasının yanında bir de kötü görünmesi sebebiyle tedavi olunması gerekli olan bir sorundur.

Akne ve Sivilce Maskesi

Ergenlik çağına gelmiş olan gençler zaten psikolojik olarak hassas bir dönem geçirirken bir de özellikle yüzlerinde oluşan cilt problemleri ile mücadele ederler. Ama akne ve sivilce sorunu sadece ergenlik çağında ki kişilerin meselesi değildir.

 

Yetişkinler bu sorunu artık olağan bir durum gibi karşılamaya başladıkları görülmektedir. Bilindiği gibi uzmanlarında tv programlarında vermiş olduğu bilgilerde her sorunun bir doğal çözümü var. Üstelik bugün size doğal, yapımı kolay ve maliyeti çok az ekonomik olan bir akne ve sivilce giderici maske tarifi vereceğim.

AKNE VE SİVİLCE MASKESİ MALZEMELER           

  1. Bir çorba kaşığı kil
  2. Bir çay kaşığı herhangi marka yağlı krem
  3. Bir tatlı kaşığı mısır unu

AKNE VE SİVİLCE MASKESİ HAZIRLANIŞI

Akne ve sivilce maskesi hazırlamak oldukça kolaydır. Bir çorba kaşığı Kili bir çay kaşığı kremi ve bir tatlı kaşığı mısır ununu, bir adet cam kâse de özdeşleşene kadar iyice karıştırın.

Kilin cildinizi aşırı kurutup gerdirmesini engellemek için kremi kullanıyoruz. Mısır unu da cildinize masaj yaparken aknelerin ve pürüzlerin yok olmasını kolaylaştırır. Bu üç madde birbirini dengeleyerek cildinizin ışıl ışıl ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu maskeyi cildinize masaj yaparak yedirin ve tamamen kuruyup dökülene kadar ovma işlemine devam edin mısır unu biraz sert olabilir fazla bastırıp yüzünüzü tahriş etmeyiniz.

Sonra da cildinizi ılık su ile yıkayarak nemlendirici krem sürün. Akne ve sivilce maskesi etkisini daha yüzünüzü yıkarken fark edeceksiniz yüzünüz yumuşacık, parlak ve pürüzsüz olacak. Akne ve sivilce maskesi haftada iki kez uygulayarak sivilce sorununuzu tamamen çözebilirsiniz.

Artık aynaya baktığınızda sizde tüm göz alıcı güzel bayanlar gibi kendinizden emin ve bir o kadar cesaretli olabilir. Gittiğiniz her özel mekanlar da gözleri ve dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.