Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Sivilce kızarıklığı genel olarak sivilcelerin sıkılmasından sonra oluşan kızarıklıklardır. Bazen bu kızarıklıklar bir kaç gün sürerken bazende bir haftayı bile geçebilir. Bu durum hoş bir görüntü olmadığından sizlere sivilce kızarıklıkları nasıl geçer? anlatmaya çalışalım.

 Sivilce Kızarıkları Nasıl Geçer?

Sivilce kızarıklıkları , sivilcenizi sıktıktan sonra cilt üzerinde kalır ve neticesinde hiç hoş gözükmez. Özellikle göze çarpan bir yerde ise bu durum daha sıkıcı olur. İşte bu durumu hemen geçirecek çözümler sunulması sizleri de mutlu edeceğinden bir maske paylaşmak istiyorum.

Sivilce Kızarıklığı için Maske

Malzemeler

  • Elma ( rendelenmiş )
  • Süzme Bal ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Rendelenmiş elmayı ve süzme balı bir cam kaseye koyup karıştırın. Daha sonra kızarıklığın üzerine sürün. Dilerseniz tüm cildinize de sürebilirsiniz. Maskenin cildinizde 1 saat durması gerekmektedir. Süre bitiminde ılık su ile temizleyin.

Sivilce Kızarıklığı için Soğan Kürü

Malzemeler

  • Kuru soğan ( 1 adet )
  • Pamuk ( 1 parça )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Soğanın kabuklarını soyup , blendera atın veya sıkarak soğanın suyunu süzün. Soğanın suyunu bir parça pamuğa damlatın ve sivilce kızarıklığının üzerine sürün. 5 dakika kadar bekletin ve ılık su ile temizleyin. Sivilce kızarıklığı geçene kadar günde 5-6 kere uygulanabilir.

Sivilce Kızarıklıklarına Alternatif Çözümler

  • Cildinizde kızarıklık genel olarak içinde iltihap olduğu durumlarda yaşanır. Eğer sivilce kızarıklığını en hafif şekilde atlatmak istiyorsanız , yukarıda sizlere verdiğimiz maskelerden yardım alabilirsiniz.
  • Cildinize peeling uygulayabilirsiniz. Sitemizde bulunan Sivilce Tedavisi kategorisine bakmanızda yarar var.
  • Sivilce tedavisi sonuçlarında hala bir etki veya sonuç alamıyorsanız, doktora başvurabilir yada lazer ile sivilce tedavisi yöntemlerini deneyebilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.