Kirpik Perması Nasıl Yapılır

Kirpik Perması Nasıl Yapılır

 

Çekici gözlerin asla olmazsa olmazı uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmaktır. Etkili bir göz makyajını kapsayan bakımlı ve göz alıcı kirpikler, bakışlarınızla beraber sizi daima bir adım öne taşıyacaktır. Ne yazık ki doğuştan istediğimiz gibi dört dörtlük kirpiklere sahip olamıyoruz. Fakat bir takım bitkisel yağlar ile kirpiklerimize bakım yaparak onları güçlendirip uzatma imkanımız olduğu gibi kirpik permasıyla onları kıvrımlı hale getirebilirsiniz.

 

  • Öncelikle kirpiklerin tamamı temiz ve makyajsız olması gerekmektedir. Temizleme solüsyonuyla kirpikler güzelce temizlenir makyajdan ve küçük tozlardan mutlaka arındırılır.
  • Kirpiğin uzunluğuna uygun bir kalınlıkta bigudi seçilir. İnce bigudiler kirpiği daha fazla kıvıracağından aşırı kıvrılma ve kırılma yapabilir. Bundan dolayı kirpikler çok kısa değilse bigudi seçiminin çok ince olmamasına özen gösterilir.
  • Bigudiler her iki göze de eyeliner hizasında yerleştirilir. Bigudiyi kirpiklerin üzerine koymadan önce, göz şekline göre elle hafifçe kıvırılmalı.
  • Kirpikler bigudiye yapıştırıcı yardımı ile yapıştırılır.
  • Kirpiğe ilk ila sürülür ve sabitlenir.
  • Kirpiklere streç filmle kapatılır hava ile olan teması kesilir. 15 dakika boyunca beklenir.
  • Bu işlemden sonra streç film çıkarılır ve ıslatılmış bir pamuk ile ilk sürülen ilaç temizlenir. Bu ilaç kirpiklerin kıvrımını sabitler. Aynı şekilde sürüp 15 dakika daha bekletilir.
  • Kirpiklere zarar vermeden bigudiler çıkartılır. Islak bir pamuk ile temizlenir.

 

Kirpik Permasının Zararları

 

Kirpik perması uzman kişilerden yapıldığı zaman hiçbir zararı yoktur. Evde kirpik perması yaparken kirpiklerinize zarar vermemek için çok dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Yukarıda bahsedilen uzun kirpiklerin ince bigudi ile sarılmasında kirpik uçları kırılabilmek ya da yanabilmektedir. Ayrıca oval şekilde kıvrılmış bir kirpik, kötü bir görüntü verecektir. Bundan dolayı kirpiklerini çok kısa değil ise ince olan permaları tercih etmemelisiniz.

 

Orta uzunluktaki kirpikler içinse orta kalınlıkta bigudi, uzun kirpikler de ise kalın permalar tercih edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kirpik perması yapılırken bigudilerin düzgün bir şekilde sarılmasıdır. Eğer düzgün bir şekilde sarılmaz ise biçimsiz bir kavis alabilirler. Son aşama ise yapışkanlı bigudiler nazik bir şekilde çıkartılmalıdır. Bir anda çektiğiniz de zarar verebilir ve zaten sayılı olan kirpik tellerinden bir kaçını bırakabilirsiniz. Bunun için yavaşça çıkartmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.