Kol Sarkması için Hareketler

Kol Sarkması için Hareketler

Sıkı kaslar çoğu zaman bizleri iyi hissettirir ve güzel bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Ama zaman içerisinde genel olarak 30’lu yaşlardan sonra yavaş yavaş sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Bunun nedeniyse hareketsiz olmanız, kilo almanız, hamilelik ve ani kilo kayıplar, hormonal değişiklikler olabilmektedir. En can sıkıcı nokta ise kollarımızıdır. Sarkık cilt her zaman bizlere sıkıntı verir. Kıyafet seçerken hoş olmayacak görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Sarkma, elastin liflerin azalması ve kollajene bağlı olarak derinin sıkılığını kaybetmesidir. Bu durumda deriyi ve kasları çok fazla gevşek hale getirmektedir.

Doğal İlaçlar

blank

Elma yarım bardak elma suyunu ve yarım bardak kantalup kavun suyunu güzelce karıştırın. Sarkma olan bölgenize bu karışımla masaj uygulayın. Bu doğal ilacı ise haftada iki defa tekrarlamanız gereklidir.

Kantalup kavununu yıkayın ve parçalara bölün. Blenderda biraz su ve orta bir limon ekleyip iyice karıştırın. Bir bez alarak bu karışım ile ıslatın. Daha sonrasındaysa sarkma olan bölgenize uygulayın.

Maske

Bir çorba kaşığı balı, bir çorba kaşığı zeytinyağını ve bir yumurta sarısını beraber karıştırın. Bu macunu ise kollarınıza sürerek 15 dakika bekletin daha sonrasında soğuk suyla yıkayın.

Egzersizler

blank

Düzenli bir şekilde egzersiz yaptığınız zaman kas kütleniz artar ve cildiniz sıkılaşır. Aynı zamanda da hava alımının daha çok olmasını sağlamaktadır. Günlük su tüketiminizi en az 2 litre yapmalısınız. Kuru olmayacak ve sıkı bir cilt için su içmeniz oldukça çok önemlidir.

Bu egzersizleri ön bir ısınmada yapmadan kesinlikle yapmayınız. İlk olarak omuzlarını yavaş bir şekilde hareket ettirin. Ellerinizi omuz arkanıza atmanız yeterlidir. Dumbell ya da ekstra ağırlığa gerek yoktur. Esneme hareketlerinizi egzersiz esnasında sakatlanma ve sonrasında ağrı olmaması adına oldukça çok önemlidir. Kas hareketlerine geçmeden önce ve sonra yapılacak olan esnemeler yavaş, derin nefes alarak yapılması gerekir. Her iki taraf içinde en az 5 defa tekrar edilmelidir.

Kas Güçlendirme

blank

Her egzersizleri 3 set ve 8 tekrar şeklinde uygulayın.

  • Bacaklarınızı hafif eğik bir şekilde dizlerinizi yere koyun. Kollarınız düz olacak şekilde elleriniz omuz hizasında, sırtınızı bükmeyecek bir şekilde düz bir pozisyon almalısınız. Kollarınızı kırıp yere hafifçe yaklaşın. Yavaş bir şekilde kalkıp eski halinize geri dönün. Bu hareketin adı ise yarım şınavdır.
  • Son bacağınızı ilk öne atın. Gövdenizi hafif bir şekilde ileri doğru eğmelisiniz. Sol eliniz ile bir sandalye ya da koltuktan destek alabilirsiniz. Sağ elinize dumbell alarak zemine doğru hareket edin. Kolunuzu, dirsek ve omuz arasında zemine paralel olacak şekilde kırarak geriye doğru uzatın. Setleriniz bittikten sonra aynı hareketleri de sol kolunuzla yapmalısınız.
  • Bu hareketi yaparken ayakta ya da dizlerinizin üstünde durmalısınız. Fakat sırtınız hep bir dik pozisyonda olmalıdır.Eğer ayaktaysanız bacaklarınızı hafif bir şekilde iki yana doğru açın ve ellerinize dumbell alarak kolunuzu havaya kaldırın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım