Sivilce İzlerine Lazer Tedavisi

Sivilce İzlerine Lazer Tedavisi

Sivilce İzlerine Lazer Tedavisi Yüzünüzde veya cildinizin herhangi bir yerinde sivilce lekesi varsa korkmayın. Teknoloji artık o kadar ilerledi ki sivilce izlerine lazer tedavisi adlı uygulama geldi. Sivilce izlerine lazer tedavisi , cildinde sivilcelerden dolayı iz kalmış ve bu izlerden kurtulmak isteyenlere verilen bir hizmet oldu.

Yüzünüz sivilce izleri ile dolu olsa da sivilce izlerine lazer tedavisi ile müdahale edildiğinde en fazla 6 veya 12 aya kadar iz kalmıyor. Bu konu ile alakalı kafanızda bir sürü soru olduğunu biliyorum. Bu nedenle kafanızdaki soruları başlıklar halinde sizlere cevaplayayım.

Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi Nedir?

Sivilce izlerine lazer tedavisi, sivilce izlerine uygulanan lazer ile yapılmaktadır. Bu yöntemde lazer, cildin altına müdahale ederek, alt tabakayı yaklaşık 50 C derece ısıtır. Bu ısıtma neticesinde kollajen lifleri kısalır. Böylelikle sivilce izi gerginleşerek cilt normale döndürülür.

Lazerle Sivilce izi Tedavisi Sonuçları

Lazerle sivilce izi tedavisi sonuçları kişiden kişiye değişim gösterir. Bunun nedenli ciltteki kollajen yapımına bağlıdır. Ancak net yanıtı en az 6 ay en fazla 12 ay içerisinde alırsınız.

Kaç Çeşit Lazerle Sivilce izi Tedavisi Vardır?

Bilinen lazerle sivilce tedavisi üç adettir. Bu yöntemler genel olarak tedavi edilecek kişi ve uzman tarafından ortaklaşa seçilir. Bu yöntemler şu şekildedir;

  1. Fraksiyonel Lazerler
  2. Cildi soyarak yenileyen lazer ile sivilce izi tedavisi
  3. Cildi soymayarak yenileyen lazer ile sivilce izi tedavisi

Cildi Soyarak Yenileyen Lazerle Tedavi Sonrası

Cildi soyarak tedavi eden bu yöntemden sonra cilt kızarır ve şişebilir. Ancak bu şişlik ve kızarıklıklar krem ve merhemlerle geçirilmektedir. Yine de bu kızarıklıklar bir kaç ay devam edebiliyor.

Sivilce İzlerine Lazer Tedavisi Ne Kadar Etkili

Bu yöntem sivilce izlerini kesin olarak iyileştirmektedir. Ancak tedavi olacak kişideki, sivilce izlerinin derinliği, yaygınlığı ve cilt tipine göre oran değişmektedir. Genel olarak %75 ile %90 arasında sivilce izleri giderilmektedir.

Sivilce izi Tedavisinde Başka Hangi Yöntemler Kullanılır?

Sivilce izlerine lazer tedavisi dışında sivilce izleri için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Kimyasal peeling, yüz dolgusu, bitkisel ve doğal maskeler gibi yöntemler mevcut. Dilerseniz sizler için daha önce hazırladığımız sivilce tedavisi kategorimiz sizlere yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.