Sivilceler için Maydanoz Suyu Mucizesi

Sivilceler için Maydanoz Suyu Mucizesi

Sivilceler için maydanoz suyu tam bir mucize sayılıyor. Cildindeki sivilcelerden kurtulmak isteyenler bir mucizevi bitki olarak maydanoz suyu kullanıyor. Bir çok sağlık problemini gideren maydanoz, suyu ile şifa dağıtmaya devam ediyor.

Sivilceler için Maydanoz Suyu Mucizesi

Cildimde ki sivilceler için ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladığım sivilceler için maydanoz suyu, cildimde ki tüm sivilceleri giderdi. Bu mucize bitki ve suyu ile yapılan tarifleri aynı zamanda kendi cildime uyguladığım tarifleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Efendim bildiğiniz gibi maydanoz bol miktarda C vitamini içeriyor. Vücuda giren C vitamini içeriden sivilceleri kurutmaya yarıyor. Aynı zamanda ciltte bulunan lekeleri de gideriyor. Ancak hatırlatmamda fayda var. Sivilceler için maydanoz suyu haftada 2 defa tekrarlanmalıdır. Düzenli bir şekilde 2 ay uygulanırsa cildinizdeki tüm sivilcelerin kaybolduğuna şahit olabilirsiniz.

Sivilceler için Maydanoz Suyu Tarifi

Sivilcelere en iyi gelen maydanoz suyu tarifini hazırlamak için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

  • 2 su bardağı kaynamış su
  • 1 demek maydanoz

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

İlk önce maydanozları güzel bir şekilde yıkayıp temizleyin. Maydanoz saplarını ayırın. Bize bu tarifte maydanoz yaprakları lazım olacak. Ardından 2 su bardağı suyu kaynatın ve bu kaynamış olan suyun içerisine maydanoz yapraklarını atıp 15 dakika demleyin.

Bu arada su hafif hafif renk değiştirecektir. Bu suyu dilerseniz bir fısfıs içerisine koyabilir veya direk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu tarif her gün uygulanabilir ve sivilceler için maydanoz suyu tarifidir.

Sivilceler için Maydanoz Suyu Tedavisi Tarifi

Malzemeler:

  • 1 demet maydanoz
  • 100 ml etil akol

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

İlk olarak maydanozu güzel bir şekilde yıkayın ve saplarını atın. Maydanoz yapraklarını bir havan içerisinde döverek ezin. Ardından bu yaprakların içerisine 100 ml. etil alkolü ilave edin ve karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımdan maydanoz suyunu süzün ve 15 gün boyunca ağzı kapalı bir kavanozda tutun. Bu süre bitiminde içerisine 300 ml. su ilave edin ve her gün bu losyon ile yüzünüzü temizleyin. Bir parça pamuk alın ve losyona batırıp özellikle sivilce üzerine uygulayın.

Sivilceler için Maydanoz Suyu ve Limon

  • Yarım demet maydanoz
  • Yarım limon suyu

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

İlk olarak maydanozları ufak ufak ve saplarıyla beraber ezin. Bu maydanoz üzerine yarım limonu sıkın. Her sabah kahvaltı öncesinde bunu tüketin. Tüketim sonrasında bir bardak su için. Bu karışım sivilceleri içerisinde kurutacak ve söndürecektir.

 

Ancak tansiyon hastası olanlara bu tarif iyi gelmeyebilir. Bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu maydanoz kürü aynı zamanda yağ yakımı için diyetisyenler tarafından da verilmektedir.

Sivilceler için Maydanoz Suyu Karışımı

  • Yarım demet maydanoz
  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Maydanozları güzel bir şekilde yıkayın ve saplarından ayırın. Bu maydanozları 1 bardak su içerisinde kaynatın. Kaynadıktan sonra demlenmeye bırakın. Demleme sonrasında bir süzgeç ile başka bir bardağa suyu aktarın. İçerisine elma sirkesi ilave edip tekrar karıştırın.Bu karışımı güneşe çıkmayacağınız günler cildinize uygulayın. Elma sirkesi güneş görünce cilt lekesi yapar.

Bu konuyu okuduğunuza göre sivilce tedavi edici bilgilere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Dilerseniz sitemiz kategorisinde yüzlerce sivilce tedavisi yazısını sivilce tedavisi kategorisinde okuyabilirsiniz. Hatta son yazdığımız ve ilginizi çekebilecek pişik kremi ile sivilce tedavisi adlı yazımı sizlere önerebilirim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.