Cilt Lekeleri İçin Doğal Ürünler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Ürünler

Cilt lekeleri için doğal ürünler kullanılması zamanla cildinizden ger dönüşüm olmasını önler. Bu doğal ürünler bir kutu içinde kozmetik ürünlerin satıldığı mağazalardan ve internet sitesinden alınabileceği gibi evde hazırlanılarak da kullanılabilir.

Ekonomik anlamda sizleri zorlamadan bakımlı olabileceğiniz ürünler ise gerçek mana da doğal olan kürlerle mümkündür. Bu kürler her cilt için farklı maddelerin eklenmesi ile elde edilebilir.

Cilt lekeleri, güneşin etkilerinden, cildin yaşlanmasından, doğum sonrasında oluşan, ağda ve epilasyon sonrasında oluşan ya da yanlış uygulamalar nedeniyle oluşmuş olabilir. Ancak bu oluşumu en başında engellemek ve yok etmek amacı ile yapılan karışımları da kullanmak gereklidir. Cilt lekeleri için kullanabileceğiniz kremlerde mevcuttur ve en etkili krem sinoz leke kremidir. Bu tür kremler ve içerikte ürünler cildinizdeki lekelerin silinerek yok olmasını sağlar.

Cilt lekeleri için doğal ürünler kullanmak bu lekelerden kurtulmanızı sağlar ve sağlıklı, güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu konu ile mücadele etmek için eskilerden günümüze dek gelen formüller vardır. Bu kürlerden biri de renk açan maskedir. Özellikle yaşlanma sonucunda oluşan cilt kürünün yapılışı şöyledir.

Yaşlanmaya Karşı Cilt Kürü

  • Bir limon suyu
  • 2 çorba kaşığı bal
  • 50-60 gr yoğurt

Bu üç ürünü karıştırın ve oluşan kremi lekelerinize sürün. Bu bölgelere kreminizi masaj yaparak emdirin ve bu işlemi hafta da bir kere yeniden hazırlayarak uygulayın. Böylece cildinizde yaşlanma etkisinden oluşan lekeleri yok edin. Bu kür gerçekten çok etkili ve yapım olarak da çok kolaydır. Sizlere ekonomik külfeti olmayan bu karışımı uygulayın. Çirkin görünümünüzden kurtularak kendinize olan güveninizi artırın.

Yaz aylarında oluşan çillerin yok edilmesi için yapılan kürlerde vardır. onlardan bir tanesi;

Çillere iyi gelen doğal kür tarifi

  • Bir çorba kaşığı pirinç
  • Bir su bardağı light süt

Sütün içinde lapa hale gelene kadar pişen pirinci süzgeçten geçirin ve cilt lekelerinin olduğu bölgelere bastırarak uygulayın. Bu kürün yeni oluşmuş olan cilt lekelerini yok etmekte ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Ancak bu işlemi sıkça tekrarlayarak ve yeniden hazırlayarak yapmanız önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.