Sivilce Patlatma ve Zararları

Sivilce Patlatma ve Zararları

Bazen öyle bir yerde çıkar ki bu “ Sivilceler,” insanın canını sıkmaya yeter de artar. Bazen de patlatmak için aynanın karşısında saatlerce uğraştığımız olur. Ama “Sivilce Patlatmayla” ilgili olarak yanlış bildiklerimiz var. Bazen bilmeden patlattığımız için, sivilce başımıza dert olmakta.

Sivilce Patlatma ve Zararları

Uzmanlar, yanlış sivilce patlatılmasından kaynaklı, deri üzerinde izlerin kalacağınız belirtmekte. Ergenlik dönemlerde gençlerin canını sıkan bir olaydır. Patlamaya tam hazır olan sivilceler, dayanılamaz ve patlatılır. Çoğu gencin şuan yüzünden izler varsa, o zaman patlatmalardan kaynaklı olan izlerdir. Bu nedenle, sivilce sıkmaları, patlatmaları ve bundan doğacak olan izlere hazırlıklı olun. Sivilce çıkmasından sonra yapılması gereken evreler vardır. Bunlara uyduğunuz zaman sorunda ortada kalmaz.

Sivilce Patlama Zararları

Sivilce çıktığı zaman kendiliğinden patlamasını beklemek biraz zaman alır. İnsan aceleci olduğu için, sivilcenin hemen yok edilmesini ister. Ama aceleyle yapılan bu patlatma sonucunda yüzde bir iz kalır. Bu iz “ Büyük” yada “ Küçük” olabilir.

Sivilcenin derecesine göre bu değişir. Ne yazık ki, insanların yaptığı hataların en başında sivilce patlatmadaki yanlış kullanım yer alır. Sivilce patlatılırken, çok fazla sıkmamak gerekir. Kolonya kullanılabilir. Pamuğa bir miktar kolonya dökün. Döktükten sonra, sivilcenin olduğu yere bir elinizi bastırın. Diğer elle de pamuğu çok iyi derece yüze yaslama yaparak, sivilcenin üzerini sıkın. Bu işlemden sonra sivilcenin baş kısmı dışarıya doğru çıkmaya başlar. Bu sayede kısa sürede sivilce patlamış olur.

Sivilce Patladıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Diyelim ki sivilceyi patlattınız. Yüzünüzde bu sefer iz kalmaması için uğraşmanız lazım. Yani sivilce patladıktan sonra, krem ve jellerle beraber orayı temizleyin. Kremle beraber sivilcenin patlamış olduğu yeri güzelce temizlerseniz, orada iz ve sivilceden kaynaklı mikrop da kalmamış olur.

Bu sayede daha temiz bir cilde sahip olursunuz. Tabii, sivilcenin çıktığı nokta da çok önemli. Bazen sivilceler çok büyük çıkabilir. Elle erişilmeyecek bir yerde çıktığı zaman, sıkıntı başlar. Patlatmak için kesin bir yardım alınması gerekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.