Kuru Ellere Doğal Çözüm Önerileri

Kuru Ellere Doğal Çözüm Önerileri

Hava soğukluğu veya cildin kuruluğundan kaynaklanan el kuruluğu bazen krem sürseniz bile çözüm bulamazsınız. Bu nedenle el kuruluğunun en iyi çözümü doğal yöntemlerden geçer.

Kuru Ellere Doğal Çözüm Önerleri

El kuruluğu hava soğukluğu , deterjan , cilt kuruluğu , soğuk su gibi etkenlerden dolayı kuruyabilir. Kuru eller zamanla çatlamaya hatta kanamaya kadar gidebilir.

Bu nedenle sizlere ellerinizdeki kuruluğu geçirecek ve aynı zamanda çatlamaları yok edecek doğal ve bitkisel çözümler sunmak istiyoruz. Sizlere vereceğimiz çözümler sayesinde artık yumuşacık ellere sahip olacaksınız ve ellerinizi yumuşatmak için yüzlerce lira harcamayacaksınız.

Kuru Eller için Maske Tarifi

Malzemeler

  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 çorba kaşığı )
  • Su ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak suyu ısıtın ve ılık haldeyken bir kap içerisine dökün. Ellerinizi kabın içerisine sokun ve 10 dakika boyunca suda bekletin. Elleriniz nemli ve yumuşamış haldeyken aynı kaba bal ve zeytin yağını döküp , 5 dakika kadar daha suyun içerisine ellerinizi daldırın. Daha sonra da ellerinizi ılık su ile durulayıp , kurulayın. Haftada bir kere uygulayacağınız maske tarifi ile elleriniz eski haline göre yumuşacık ve nemli olacaktır.

 

Kuruyan Ellere Kil Maskesi

Malzemeler

  • Yumurta sarısı ( 2 adet )
  • Badem yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Kil ( 1 tatlı kaşığı )
  • Ilık Su ( 2 su bardağı )

Hazırlanışı

Yumurta sarısını bir kaseye koyun ve içerisine badem yağını sonrasında ise kili ekleyin. Tüm malzemeleri kase içerisinde karıştırın ve bir krem haline getirin. Kaseyi alıp yaklaşık 10 dakika kadar buzdolabında soğutun. Karışım dolapta katı hale gelecektir. Hemen elinize uygulayın ve 10 dakika kadar daha bekletip , ellerinizi yıkayın. haftada 2 kere ellerinize uyguladığınızda elleriniz nemli ev yumuşacık olacaktır.

 

Kuru Ellere Şeker Maskesi

Malzemeler

  • Kahverengi şeker ( 1 tatlı kaşığı )
  • Kızılcık suyu ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ellerinizin hijyenini sağlayın. Ellerinizi yıkarken suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra kahverengi şekeri ve kızılcık suyunu fincan içerisinde karıştırın ve ellerinize uygulayın. Ellerinizde 2 dakika beklettikten sonra ellerinizi bol ve ılık su ile yıkayın. Kuru olan ellerinize haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Elleriniz yumuşacık olacaktır.

Kuru Ellere Vazelin Bakımı

Kuru ellere vazelin uygulayabilirsiniz. Özellikle yatmadan önce vazelini ellerinize güzelce sürün ve ellerinize yün eldiven takıp yatın. Sabah kalktığınızda eldiveni çıkartın ve ılık su ile ellerinizi yıkayın. Haftanın her günü uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde elleriniz yumuşacık olacaktır.

El Kurumasına Çözüm

Kuru elleri yumuşatmak için birbirinden farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Elinize biraz toz şeker alın ve yarım limonu avucunuzun içerisine sıkıp , ellerinizi ovalamaya başlayın. Haftada 3 kere uygulayın. yumuşacık ellere sahip olacaksınız.

Eğer orijinal zeytinyağı bulabilirseniz , ellerinize her gece yatmadan yarım saat önce sürün ve yatana kadar bekleyin. Ardından ellerinizi sıcak su ile yıkayın. Kullanacağınız sabunun ellerinizi kuratmayacak bir sabun olduğundan emin olmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.