Avuç İçerisinde Çıkan Nasırlar Nasıl Geçer?

Avuç İçerisinde Çıkan Nasırlar Nasıl Geçer?

Avuç içerisinde çıkan nasırlar , bir kadının en önemli uzuvlarından birisi olan ellerini çirkin göstermek için büyük bir nedendir. Bu nedenle sizlere Avuç İçerisinde çıkan nasırlar nasıl geçer? Bitkisel ve doğal tarifler ile çözüm yollarından bahsetmek istedik.

Nasır Nedir?

Malesef ki çoğumuzun aynı dertten yakındığımız nasırlar daha da yayılmış durumdadır. Nasırlar genellikle ayak ve elde çıkan sarı renkli kalın bir tabaka halinde deri üzerinde çıkan nesnedir. Bazı nasır çeşitleri ağrılı bazıları da ağrısızdır. Ama genellikle nasırların çoğu ağrılıdır.

Nasır Nasıl Oluşur?

Nasır deri üzerinde sürtünme veya basınçtan dolayı oluşur. Bu basınç yada sürtünmeden dolayı deride özelliklerini kaybetmeye başlar. İlk olarak su toplar ve daha sonra da deri kalınlaşmaya başlar. Çıkan nasırın ağrımasının sebebi ise; oluşan nasırın enfeksiyon kapması sonucunda iltihaplanma olur ve bu da ağrılara sebep olur. Bu konuya örnek vereyim; çapa tutan bir işçinin avuçlarında nasır oluşur. Küçük ayakkabı giydiğimizde ayak parmak yanları nasır olur ve bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Şöyle bir şey var ki insanlar maalesef başına geldikten sonra her şeyin önlemini almak yani son dakika çare bulmak istiyor. Ama her şeyden önce başımıza bu hastalıklar gelmeden önce önlem almamız gerekmektedir. Örnek verdiğim çapa tutan işçi için özel eldivenler bulunmaktadır. Ayakkabı örneği için ise, parmak aralarına silikon seperatörler bulunmaktadır. Onları kullanırsanız eğer size en azından çözüm olabilir. Ama iş işten geçti diyorsanız nasır inceltme yöntemini kullanabiliriz. Bu nasıl olacak diyorsanız eğer banyo sonrasında deriniz yumuşar. Yumuşadıktan sonra ponza taşıyla yani topuk taşıyla kalınlaşan deriyi bir nevi ölü hücreyi temizleriz.

Köklü nasırlar için ise, nasır makasları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra nasır yakıları bulunmaktadır. Nasır yakılarını nasır olan bölgeye yapıştırdıktan sonra yumuşamasını sağlar. Tabi ki siz yine de bir dermatoloğa gitmeyi ihmal etmeyiniz.

Nasıra Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Nasırlı alana soğan veya sarımsak uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sonucunda nasır olan bölgeyi yumuşatabilirsiniz.

Ayakkabı yüzünden nasır olan kişiler genellikle ayakkabı alırken öğlen saatlerini tercih etmenizde fayda vardır. Neden derseniz eğer o saatlerde ayaklarınız hacimli olacağından dolayı sizi doğru karar vermeye yöneltecektir. Aynı zamanda badem yağı sürerek nasır ağrısını da azaltırsınız.

Nasıra Bitkisel Çözüm Yöntemi Var Mıdır?

Çoğu kişi artık kimyasal ürünler yerine haklı olarak bitkisel ürünleri tercih etmektedirler. Bunun için de gerekli olan malzememiz 250 ml gliserin, 1,5 litre su, 115 gram doğranmış taze kırlangıçotu ve 1 çay kaşığı potasyum klorittir. Bu karışımı da şu şekilde hazırlıyoruz:

Potasyum kloriti bir tencereye koyup kısık ateşte eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Hemen akabinde eridikten sonra kırlangıç otunu ekliyoruz. Bu karışımı hazırladıktan sonra 2 saat dinlendirmeye alıyoruz. Dinlendirdikten sonra tekrar kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra yaklaşık 20 dakika kısık ateşte ısıtıp süzüyoruz. Bu karışım kaynadıktan sonra göz kararı 1,5 su bardağı kalana kadar kaynatıyoruz. Daha sonra gliserini ekliyoruz. 3 4 dakika daha kaynattıktan sonra bu karışımı nasır üzerine uyguluyoruz. Karışımı günde 2 kez uyguladıktan sonra farkı göreceksiniz.

YORUMLAR

 1. blank rasim dedi ki:

  ellerimde nasir olusuyor calismadigim halde ve catlama yapiyor nasirlar

 2. blank Sima dedi ki:

  Elimde gittikce fazlalasan nasirlar oluyo cok kotu bir goruntusu var ne yapabilirim

 3. blank babakinq dedi ki:

  az çekk

  1. blank Enobaba dedi ki:

   Yikildim mk

 4. blank gamze dedi ki:

  elerını soğanın ıcıne koy sonra soğanı yıka ve elerını tekrardan sıvı sabunla yıka bunu 3defa yap ve gore

 5. blank gamze dedi ki:

  bırtane soğanı kes sonra onunla birlikte sıvı sabunla elerını yıka bunu 3defa yap ve gör