Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkekler cilt bakımı ve ciltlerinin daha uzun ömürlü olmasına bayanlar kadar dikkat etmeseler de özellikle sürekli göz önünde bulunan satış, pazarlama ve ticaretlerle ilgilenen erkekler bakımlı olmak zorundadırlar. Birçok işveren çalışanlarının bakımlı olmasını müşteri memnuniyetleri arasında kabul ederler.

Erkek Cilt Bakımı

Ticari ilişkiler veya satış elemanı olarak çalışan kişiler haricinde cilt bakımına dikkat etmesi gereken erkekler vardır. Erkek cilt bakımı, yapması gereken en önemli kişiler sürekli tv’de ekran başında bulunan spiker, sunucu, yorumcu gibi kişileri de sayabiliriz.

Erkekler yaptıkları işin başında daha verimli sonuçlar alabilmek için cilt bakımına özellikle dikkat etmelidir. Şimdi sizlere cilt bakımı konusunda bir takım tüyo bilgiler sunacağım.

Erkek Cilt Bakım Temeli

Cilt bakımı, kimyasal ve doğal yöntemlerdir. Kimyasal olan cilt bakımı hepimizin bildiği gibi eczanelerde satılan ürünlerdir. Doğal olarak yapılan cilt bakım ürünleri ise eskilerden beri gelen kürlerdir.
Erkek cilt bakımı sorunlarında akne problemi yaşayanlar peeling ve lazer tedavisi uygulatabilir. Derin izler, kırışıklık problemi yaşayanlar ise botox ile dolgu tedavisi yaptırarak, ameliyatsız olarak tedavi görebilirler. Yaşlanma sorununa karşı mücadele etmek isteyen erkekler retinoik asit, meyve asidi ve c vitamini olan kremleri tercih etmeliler.

Erkek Cilt Yapısı

Erkek cilt olarak, yapı itibari ile kadınlardan daha farklıdır. Ciltte bulunan Testesteron salgısı, erkeklerde daha kalın, yağlı, deri gözeneklerinin geniş olmasına sebep olur.

Erkeklerin yapısında daha yağlı bir cilt olması sebebi ile akne erkekler için önemli bir sorun ve aknenin erkek bünyesinde daha uzun kalmasına neden olur. Vücut geliştirmek için kullanılan ilaçlar akneleri tetikler ve artmasına neden olurlar.

Erkek Cilt Bakımı ve Sivilceler

Erkek Cilt Bakımı için Akne ile mücadele de uzmanlar hastalarına ilaç tedavisini kullanmayı tercih ederler. Aknenin ortaya çıkarmış olduğu izlerin giderilmesi için akne tedavisine elinizden geldiği kadar erken başlamalısınız. Yüzde bulunan sivilceler kati olarak sıkılmaması gerekmektedir.

Akne den kaynaklanan izler ilerleyen yaşlar da ciddi problemler açabilir. Aknenin açmış olduğu izlerin giderilmesi için kullanılan yöntemler peeling ( deri soyma), lazer ve deri tıraşlama yöntemleri kullanılır. Akne izlerinin derecesi uygulanacak yöntemin türü belirler. Peeling; orta derece de ise yapılır ve derinin soyma yöntemi ile alttan daha yeni derinin gelmesini sağlar.

Erkekler Cilt Olarak Geç Yaşlanırlar

Erkekler de Kollajen maddesi daha fazla salgılanır. Bu sebeple erkeklerin derisi daha kalın olur. Kollajan maddesinin fazla salgılanması erkekler de cilt yaşlanmasının gecikmesini sağlar. Ciltte incelme, çizgilerin daha belirgin olması kırk ve ellili yaşlarda ortaya çıkar.

Erkekler dışarıda fazla vakit geçirmeleri ve yaptıkları işlerin ağır olması nedeniyle güneşte fazla kaldıkları için, güneşten koruyan ürünlerin kullanılmaması, dış faktörler bakımından erkekler de cilt yaşlanmasının erken başlamasına neden olur. Bu sebeple erkekler de cilt kırışıklıklar çok daha belirgin olur.

Cildinizde Kırışıklık Varsa Botoks Yapmalısınız!

Cildinizdeki çizgiler ortaya çıkmaya başladı ise tedavi zamanı gelmiş demektir. Botoks, lazer, dolgu enjeksiyonu yöntemlerine başlanması gerekmektedir. Dolgu ve Botox fazla zaman almaması nedeni ile en fazla tercih edilen yöntemlerdendir.

Cilt yaşlanmasını geciktirmek için C Vitamini, retinoik asit, meyve asidi bulunan ürünler kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Alkol ve Sigara kullanımının da cilt yaşlanmasının gecikmesinde etkili olacağı ve tabi ki beslenme ve düzenli spor da çok önemlidir.

Peeling Tıraş Yöntemi

Erkeklerin her gün yapmış oldukları sakal tıraşı; kılların ve cansız derinin atılmasına sebep olur. Cildimizi günlük traş etmemiz bir nevi peeling yöntemi görevi olur. Her gün yapılan tıraş deriyi hassaslaştırır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.