Evde dudak parlatıcı nasıl yapılır?

Evde dudak parlatıcı nasıl yapılır?

Dudak parlatıcı kullanan bir çok kadına sesleniyoruz. Artık dudak parlatıcısını kendi evinizde hemde doğal malzemeler ile yapabilirsiniz. Böylece hem dışarıya verdiğiniz paranız cebinizde kalır hemde kimyasallarla dolu parlatıcılardan uzak durmuş olursunuz.

Evde Dudak Parlatıcı Nasıl Yapılır?

Dudaklarınızın daha parlak ve daha alımlı gözükmesini istiyorsanız evinizdeki malzemeler ile kendi dudak parlatıcınızı yapabilirsiniz. Peki nasıl mı yapılır? İşte malzemeler…

  • 2-3 adet böğürtlen
  • 5-10 tane nar tanesi
  • 2 adet ahududu
  • 2 adet çilek
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı (yada Hindistan cevizi yağı)

Hazırlanışı

  1. Uygun bir kase içerisine çilek, böğürtlen, ahududu ve nar tanelerini atıp bu malzemeleri iyicene ezin. Tabi çileğin saplarını diğer malzemelerin çöplerini temizlemeyi unutmayın!
  2. Ezilip karışan bu malzemeleri yaklaşık 15-20 saniye kadar mikrodalgada ısıtın ve çıkartıp tekrar karıştırın. Karıştırma esnasında tahta kaşık kullanmanızı tavsiye ederim.
  3. Sonrasında karışımın içerisine zeytinyağını eğer yoksa Hindistan cevizi yağını dökün ve tekrar karıştırın.
  4. Bu karışımı 15-20 saniye kadar tekrar mikrodalgada ısıtın ve çıkartıp soğumaya bırakın.

Artık renkli dudak parlatıcınız hazır. Parlatıcıyı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Doğal malzemelerden yapıldığı için oda sıcaklığında fazla durması sonucunda bozulabilir. Bu nedenle her gün kullanmaya hatta az yapıp 3-4 günde bir yeniden hazırlamaya özen göstermelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım